Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, Ale Szopka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Browar na Jurze, Ale Szopka

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Chyba ciemnoczerwony, nieprzejrzysty. [4]
    Piana: Niezbyt wysoka, średnio trwała, biała, lekki ale ładny laing. [3.5]
    Zapach: Bogata mieszanka przypraw, nie wszystkie kojarzę, ale wyczuwam tu m. in.: cynamon, goździk, skórkę pomarańczy, imbir i chyba troszkę anyżu, dobrze zbalansowane, nic nie wybija się specjalnie przed szereg. [4]
    Smak: Słodki(ale nie ulepkowaty), delikatna owocowa kwaskowość - to może ten hibiskus i/albo skórka pomarańczy, no i wspomniana w aromacie mieszanka przypraw korzennych, z czego wyraźniej cynamon(ale nie dominuje) - smakuje jak piernik. Nie przytłacza ciężarem, pełnia średnia, może lekko wyżej. [4.5]
    Wysycenie: Niskie - pasuje. [4]
    Opakowanie: Bardzo ładna graficznie etykieta, prawie komplet informacji - brakuje tylko ekstraktu. [5]
    Uwagi: Bardzo smaczne piwo jak na ten styl(świąteczne/przyprawowe), w którym łatwo przesadzić. Chyba kupię kilka butelek i spróbuję na gorąco jak sugeruje etykieta. Warka do 07.2017.

    Moja ocena: [4.2]

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9729

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Brązoworubinowy błotny. [3]
      Piana: Kremoworóżowa , drobna, średniowysoka i trwała. [3]
      Zapach: Świeżo upieczony piernik plus keks z bakaliami . Apetyczny, ale czy tak pachnie piwo...? [3]
      Smak: Piernik, miód, owoce (bakalie?). Piwa nie stwierdzono... [2]
      Wysycenie: Średniowysokie. [4]
      Opakowanie: Bardzo kolorowa i bogata, choć zbyt mało mówi o charakterze napoju (bo piwo, moim zdaniem, to jednak nie jest...). [4]
      Uwagi: To kolejny napój z cyklu moich nieodpowiedzialnych zakupów. Składam niniejszym samokrytykę .

      Moja ocena: [2.7]

      Comment

      • rafalek21
        Senior
        • 04-2015
        • 1407

        #4
        Zapomniałem napisać, że to z piwem ma niewiele wspólnego, ale naprawdę mi smakowało, zarówno zimne jak i gorące.

        Comment

        • Brodzislaw
          Senior
          • 09-2013
          • 1020

          #5
          Dodatki: cukier trzcinowy, kardamon, imbir, anyż, cynamon, goździki, kwiaty hibiskusa, skórka słodkiej pomarańczy, macierzanka. drożdże.
          Pite 18.12.26
          Kolor miedziano-hebanowy. Piana jasna, zwarta, trwała, pozostawiła ślad na szkle.
          Aromat intensywnie przyprawowy z domieszką nut kwiatowych i skórki owoców cytrusowych. Wyraźny jest kardamon, cynamon i imbir.
          Smak początkowo słodki, kontrowany przeprawowymi nutami kardamonu, imbiru, skórki pomarańczy. Goryczka niknie w pikantności przypraw.
          Ciało średnie, takoż i pijalność.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎