Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browars, RISnieft

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Browars, RISnieft

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9731

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny (jak podniebienie Władimira ). [4]
    Piana: Beżowa, bardzo drobna, średniowysoka i trwała. [4]
    Zapach: Karmel, kawa, czekolada... Nafty nie wyczuwam . [3.5]
    Smak: Ślad wytrawny, gorzka czekolada, delikatne suszone owoce. [4]
    Wysycenie: Niskie. [4]
    Opakowanie: Też niskie. Jakiś biegnący (rosyjski) nafciarz ze złotym zębem, w czapce-uszance. Płaski stereotyp, na dodatek grafika na poziomie V klasy podstawówki . [3]
    Uwagi: Wszystkie Ryśki to fajne chłopaki... .

    Moja ocena: [3.775]

    Comment

    • Dzoshu
      Senior
      • 12-2013
      • 496

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarny, nieprzejrzyste. [4.5]
      Piana: Niezbyt obfita ale ładna, beżowa, oblepia szkło i utrzymuje się warstwą na powierzchni. [4]
      Zapach: Słodki. Toffi, czekolada, lekkie nuty suszonych owoców. Poprawny, przyjemny. [4]
      Smak: Gęste, gładkie. Czekolada. Goryczka średnio intensywna, popiołowa. Pozostawia kakaową mączkę na podniebieniu. Alkohol rozgrzewa przy przełykaniu. [4]
      Wysycenie: Średnie, lekko za wysokie. [4]
      Opakowanie: Etykieta godna wcześniejszych piw z Podgórza, niedokładny skład. [3.5]
      Uwagi: Warka 28.08.17 Całkiem dobre. Bardzo fajna konsystencja. Może nie czołówka ale bardzo poprawny.

      Moja ocena: [4]
      Attached Files
      Last edited by Dzoshu; 31-12-2016, 00:39.

      Comment

      • ardek
        Member
        • 07-2015
        • 49

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarny [5]
        Piana: Mało jej, ale jest trwała i oblepia szkło. [4]
        Zapach: W zapachu ciemne słody, paloność, kawa, czekolada, karmel. Intensywność taka sobie. [3.5]
        Smak: Oleiste, czekoladowo-kawowe. Niska alkoholowa goryczka, z przodu języka słodycz. [3.5]
        Wysycenie: Średnie ku wysokiemu. [4]
        Opakowanie: Brak firmowego kapsla, narysowany poszukiwacz ropy wygląda jak bej, a nazwa, mająca być grą językową, stała się jasna dopiero jak się napiłem. [2.5]
        Uwagi: Warka 28/08/2017

        Moja ocena: [3.6]

        Comment

        • Brodzislaw
          Senior
          • 09-2013
          • 1020

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: czarny nieprzenikniony, pod światło brązowy (ciemny). [4.5]
          Piana: beżowa rachityczna, ale utrzymywała się w minimalnej warstwie do końca degustacji. Opadając tworzyła paskudnie duże dziury. [4.5]
          Zapach: z butelki ciemnych i palonych słodów. W szkle, po ogrzaniu wyraźna gorzka czekolada i mocna czarna kawa, likierowy alkohol i minimalna goryczka w tle. To wszystko kontruje odrobina karmelu. [3.5]
          Smak: wytrawne nuty atakują od pierwszego łyku. Gorzka kawa i czekolada, kontrowana jest karmelkiem, do tego nachodzi nuta zboża. Goryczka niska do średniej, palona i ciut ziołowa. Z czasem wychodzi alkohol, rozgrzewający ziało i podbijający efekt szczypania na języku i podniebieniu. [3.5]
          Wysycenie: średnie do wysokiego, jak na styl oczywiście. [4.5]
          Opakowanie: lekko upośledzona grafika na poziomie ucznia klasy integracyjnej, poprawna kontra. [3]
          Uwagi: Risnieft bardziej przypomina wytrawny bałtycki porter. Brakuje goryczki chmielowej. Ogólnie – poprawny RIS, nie nazwę go klasycznym bo jest wytrawny.

          Moja ocena: [3.675]

          Comment

          • nietzschee
            Senior
            • 07-2016
            • 319

            #6
            Wygląd: Niemal czarne, widać gęstą konsystencję, piana jasno brązowa, drobny puszek, śliczny lacing.
            Zapach: o dziwo, zapach palony, ale i chlebowy, czerstwo chlebowy, karmel, trochę zbożówki i piwnicy – niemniej nie powala zapachem
            Smak: Konstytencja jest super, gęste, aksamitne, wyklejające piwo, tyle, że nie ma to przełożenia na smak, bo tu niewiele się dzieje. Odrobinę goryczkowe, raczej wytrawne, karmelowe (trochę za bardzo), ostro zbożowe, trochę kawy zbożowej, mlecznej czekolady, jest odrobinę diacetylowo mleczne, zbyt bardzo kwaskowe i to wszystko. Wysycenie niskie, odrobinę jeszcze daje alkoholem (termin ma do końca sierpnia), ale nie tym „szlachetnym”, jak głosi etykieta. Strasznie średni RIS, ale z drugiej strony budżetowy.
            Attached Files

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: czarny [5]
              Piana: brązowa, gęsta, drobna, dość zwarta, trzyma się do końca [4]
              Zapach: miły, paloność, kawa, czekolada [3.5]
              Smak: gęste pełne i treściwe, wręcz oleiste jak ropa, mocny wytrawny posmak paloności, w tle to samo co w zapachu, kawa, czekolada - gorzka, minimalny posmak suszonej śliwki, całość bardzo dobrze skomponowana [4.5]
              Wysycenie: bez zarzutu [5]
              Opakowanie: etykieta w ciemnej tonacji, nieprzekombinowana, brak firmowego kapsla [4]
              Uwagi: Bardzo lubię dobre RIS-y, ten mi smakował

              Moja ocena: [4.125]
              Attached Files
              Last edited by becik; 23-05-2018, 19:39.
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎