Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jabłonowo, Manufaktura APA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • KlossJ23
    Senior
    • 08-2013
    • 136

    #16
    Nie jest tak źle, jak to opisują niektórzy komentatorzy w wątku, ale rewelacji też nie ma. To na pewno nie APA, dużo bliżej temu piwu do ale'a w stylu angielskim. Ładny bursztynowy kolor, dość wysoka i trwała piana,w smaku trochę ciastek i karmel. Niestety zbyt duża słodowość jak na mój gust, w dodatku nie skontrowana odpowiednio wyraźną goryczką, która wprawdzie jakoś tam wyczuwalna jest ale mocno nienachalnie. Zapach piwno-słodowy, żadnych nut żywicznych nie wyczułem, te amerykańskie chmiele którymi się chwalą na etykiecie to musieli chyba tam dodać w ilościach homeopatycznych. Do popijania steku wołowego ne nadaje się zupełnie, prędzej można go nalać kobiecie.
    Last edited by KlossJ23; 19-02-2017, 11:08.

    Comment

    • kosher
      Senior
      • 04-2005
      • 2292

      #17
      To wciąż przyjemny brytyjski ejlik, a nie apa, brak odpowiedniego poziomu nachmielenia, goryczki, cytrusów.
      Przypominało mi w smaku pite chwile wcześniej Abbot Ale.
      Natomiast poprawiło się o tyle, że karmel już tak nie przeszkadza, jest raczej przyjemna ciasteczkowość.
      Cóż... Cornelius i Grodzisk Wlkp. zrobiły swojskie wersje stylu APA to czemu Jabłonowo ma go nie mieć
      Warka 16.08.18. Selgros, 3.68 zł.
      Last edited by kosher; 16-03-2018, 20:55.

      Comment

      • Javox
        PremiumUżytkownik
        • 11-2009
        • 6124

        #18
        Po latach jakoś znowu trafiło w me szkło...

        Piana i lacing z tym raczej słabo, w aromacie i smaku słodka owocowość karmelowa.

        Piwo jest dość ciężkie ale w sumie nie było najgorsze

        Grafika bez zmian.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎