Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Eureka, American India Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Eureka, American India Pale Ale

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4305

    #2
    Jedna z ciekawszych ajp, jakie ostatnio piłem. Mam sceptyczny stosunek do nowych browarów tłukących w nieskończoność APA i AIPA w stu wariantach, ale tym razem byłem usatysfakcjonowany. Dość treściwe, choć aromat (zob. chmiele i brak Citry) niezbyt wyrazisty, mimo że twórcy tego piwa piszą o "niezwykłych cytrusowych aromatach" (ja takowych nie stwierdziłem), z każdym łykiem ujawniające ciekawe barwy goryczki, jednak nieprzesadzonej.
    Ciekawe piwo, świadczące o tym, że i przy ajpie można nie przeszarżować.

    Comment

    • legart
      Senior
      • 06-2012
      • 913

      #3
      Też mi się podobało zbalansowanie tego piwa. W aromacie faktycznie wiele się nie dzieje, ale w smaku bardzo przyjemna goryczka
      Last edited by legart; 19-12-2016, 20:47.

      Comment

      • rafalek21
        Senior
        • 04-2015
        • 1407

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Zmętniony bursztyn. [4]
        Piana: Całkiem obfita, duże i średnie pęcherzyki, trwała, całkiem ładny lacing. [4.5]
        Zapach: Owoce tropikalne, cytrusy, odrobina cebulki i/lub nafty - skutki uboczne od chmieli Summit/Mosaic, jest też chyba odrobinę masełka(ale nie jestem w stanie tego jednoznacznie stwierdzić), ale mimo to jest całkiem w porządku. [3.5]
        Smak: W smaku żywicznie-cytrusowe, tropików mniej, średnio-wysoka goryczka, średnia pełnia, lekko kwiatowe w posmaku. [4]
        Wysycenie: Umiarkowane - dobrze pasuje. [4.5]
        Opakowanie: Jak inne od "Eureki", pełny skład. [4]
        Uwagi: Po prostu smaczne piwo. Warka do 06.07.2017.

        Moja ocena: [3.9]

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4305

          #5
          Ja masełka nie czułem. Może kombinacja chmielowa w tym piwie jest na tyle ciekawa, że różni się od innych w takim stylu...

          Comment

          • dlugas
            Senior
            • 04-2006
            • 4014

            #6
            5.0 % alk.

            ? IBU

            14 % BLG

            Warka: ? pite 13/01/2017

            Niefiltrowane, niepasteryzowane, refermentowane.

            Piana: trwała i drobna.
            Aromat: lekka nafta od Mosaica, owoce i delikatna ziołowość. Nie kładzie na kolana, ale jest solidnie.
            Smak: goryczka dość wysoka, cytrusowo-ziołowa. Leciuteńko ściągająca. Kontra słodowa plus słodkie owoce tropikalne. "Mozaikowa nafta" na finiszu. Nie ścina z nóg, ale jest solidnie wysycenie idealne.
            Rześkie, lekko wytrawne i chmielowe AIPA.
            Wielkim plusem jest niska zawartość alkoholu. Czekam na dalsze wyroby z tego "sąsiedzkiego" browaru.
            Nie jest to genialne piwo, lecz solidna ajpiej
            Tak trzymać !
            Attached Files
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • yaro74
              PremiumUżytkownik
              • 09-2012
              • 2089

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: pomarańczowy, mętny. [3.5]
              Piana: wysoka, drobne i średnie pęcherzyki, trwała, zostawia trochę śladów na szkle. [4.5]
              Zapach: średnio intensywny, chmielowy, cytrusy, trochę tropików, lekka nafta. [3.5]
              Smak: cytrusy, żywica, lekki słód. Goryczka jest średnio mocna, krótka, przyjemna w piciu. Piwo jest średnio treściwe, trochę jednowymiarowe. [3.5]
              Wysycenie: średnie. [5]
              Opakowanie: przeciętna etykieta, podany pełny skład, goły kapsel. [3]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.65]

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9729

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty zamglony. [4]
                Piana: Kremowa, bardzo drobna, wysoka i trwała, potężna wręcz. [4.5]
                Zapach: Sosna, słód i owoce, zbilansowany. [4]
                Smak: Bardzo podobny do zapachu - dobrze wyważony balans sosny i słodu, delikatny ślad owoców. [4]
                Wysycenie: Średniowysokie. [4]
                Opakowanie: Charakterystyczna eta z żarówką, ale w sumie nic szczególnego. [4]
                Uwagi: Smaczne piwo, właśnie naprawdę zrównoważone.

                Moja ocena: [4.05]

                Comment

                • Brodzislaw
                  Senior
                  • 09-2013
                  • 1020

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: jasnego bursztynu, zmętniony [3.5]
                  Piana: początkowo obfita z drobnych i średnich pęcherzyków. Opadając zostawiła ślad na szkle. [3]
                  Zapach: lekko perfumeryjny, słodkawy: owoce tropiku, nieco cytrusów, szczypta karmelu. Ale nad tym unosi się jakaś dziwna nuta chemiczna. [3]
                  Smak: …tragedia. Stara skarpeta na dzień dobry. Potem wychodzą słody z nutą chlebka, karmelku i kwasku na finiszu. Goryczka taka sobie, zalega i jest mało przyjemna. Niestety cały czas dręczy skarpeta i jakiś jeszcze trudny do zidentyfikowania gorzki posmak. [1.5]
                  Wysycenie: wysycenie jeszcze przez chwilę ratowało sytuację [4]
                  Opakowanie: Poprawna etykieta i takież info na kontrze. [3.5]
                  Uwagi: Tak spieprzyć piwo to trzeba umić. Pierwsza chyba AIPA, której nie dopiłem.

                  Moja ocena: [2.5]

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Brodzislaw Wyświetlenie odpowiedzi
                    Kolor: jasnego bursztynu, zmętniony [3.5]
                    Piana: początkowo obfita z drobnych i średnich pęcherzyków. Opadając zostawiła ślad na szkle. [3]
                    Zapach: lekko perfumeryjny, słodkawy: owoce tropiku, nieco cytrusów, szczypta karmelu. Ale nad tym unosi się jakaś dziwna nuta chemiczna. [3]
                    Smak: …tragedia. Stara skarpeta na dzień dobry. Potem wychodzą słody z nutą chlebka, karmelku i kwasku na finiszu. Goryczka taka sobie, zalega i jest mało przyjemna. Niestety cały czas dręczy skarpeta i jakiś jeszcze trudny do zidentyfikowania gorzki posmak. [1.5]
                    Wysycenie: wysycenie jeszcze przez chwilę ratowało sytuację [4]
                    Opakowanie: Poprawna etykieta i takież info na kontrze. [3.5]
                    Uwagi: Tak spieprzyć piwo to trzeba umić. Pierwsza chyba AIPA, której nie dopiłem.

                    Moja ocena: [2.5]
                    Daj warkę co by wiadomo czego unikać
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎