Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Okocim mocne dubeltowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Okocim, Okocim mocne dubeltowe

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • marqqq
    Senior
    • 12-2014
    • 659

    #2
    Niczym szczególnym się nie wyróżnia. Niby intensywny smak i bogaty aromat, a jakoś tego nie ma.
    Sporo korpobzdur na puszce. I jakieś piwne fakty
    Spokojnie do wypicia.

    Comment

    • Mario_Lopez
      Senior
      • 08-2009
      • 991

      #3
      Mocno alkoholowe, wszystkie piwa mocne (oprócz Portera) z Okocimia to jest coś potwornego...
      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


      EBE EBE

      Comment

      • robox
        = kapslarz =
        • 11-2002
        • 8188

        #4
        To jest Okocim Mocny po zmianie szat ... Widziałem też Portera po "liftingu".

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9729

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty klarowny, biorąc pod uwagę parametry, to nawet "jasnozłoty". [4]
          Piana: Biała, drobna, średniowysoka i średniotrwała. Znowu - jak na parametry, to całkiem nieźle... [3.5]
          Zapach: Minimalny powiew kartonu, lekki słód z dodatkiem karmelu. Ubogo. [3]
          Smak: Lekko otępiająca goryczka, ślimaczący się słód, delikatny zarys alko. [3]
          Wysycenie: Średnie, i dobrze. [4]
          Opakowanie: Prosta, czarna, oldskulowa eta. Ładny kapsel. Irytuje mnie używanie słowa "dubeltowe" (używała go bardzo często moja babcia) na firmowanie czegoś tak "pojedynczego", jednowymiarowego, płaskiego... . [3.5]
          Uwagi: Naprawdę lubię piwa mocne, takie charakterne, z zębem, z drapiącym alko nawet, a to, niestety, takie nie jest . Nie wiem, czy to nowe szaty Mocnego, bo nie pamiętam jego smaku, a oceny nie wpisałem.

          Moja ocena: [3.175]

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19159

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marqqq Wyświetlenie odpowiedzi
            Niczym szczególnym się nie wyróżnia. Niby intensywny smak i bogaty aromat, a jakoś tego nie ma.
            Sporo korpobzdur na puszce. I jakieś piwne fakty
            Spokojnie do wypicia.
            Przychylam się do powyższego. Da się wypić i nie zabija pustką czy alko. W dyrdymały się nie wczytywałem, ale etykieta jest koszmarna. Zmarnowano motyw, który mógł zdecydowanie lepiej się prezentować, nie na tym czarnym tle. Co tylko świadczy, że nie jest to marka premium.

            Comment

            • umbra
              Member
              • 07-2012
              • 90

              #7
              Myślę na czym polega dubeltowość tego piwa.
              Jeśli Mariola była okocim spojrzeniu,
              to dubeltowa jest nieco kwaśna i zezowata.
              Okazało się, że zwiększenie ekstraktu nie dodało smaku.
              Na puszce napis: "głeboki bursztyn" - może nie miałem szczęścia...
              Głubczycki VIPek z Biedry ma owszem wady ale i charakter, a tu nic.
              Pochwała za pianę.
              Last edited by umbra; 09-10-2016, 22:05.
              NORD EXPRESS

              Comment

              • slyboots
                Senior
                • 03-2014
                • 292

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: bursztyn, złoto , klarowny [4]
                Piana: Drobno pęcherzykowa, gęsta, trwała, biała, jestem zaskoczony, piana super [4.5]
                Zapach: słód i lekki karton, nic poza tym [2]
                Smak: Słód, karmel, alkohol ukryty lecz wyczuwalny, goryczka jest ale taka faktycznie "tępa" na samym finiszu pozostaje na języku, mało treściwe i wodniste [2]
                Wysycenie: Średnie, poprawne [4]
                Opakowanie: Przybajerzone, opis na kontr etykiecie niby kraftowe :P się uśmiałem zwraca uwagę [3.5]
                Uwagi: Warka:
                28.04.17 21:33
                LPL02F/274

                Alk. 7,0% obj.
                Ekstr. 14,7% wag.
                IBU - 21
                Lager - dolna fermentacja

                POTĘGA PIWNEJ PEŁNI Intensywny smak, Bogaty Aromat

                Uśmiałem się całkiem nieźle
                Poza pianą która mnie zaskoczyła - nic specjalnego. Nigdy nie lubiłem Okocim mocnego i Dubeltowego też nie polubię. Ledwo mogę je dokończyć. Dodatkowo ta męcząca "tępa" goryczka - jest niewielka lecz taka dziwna.

                Zdecydowanie nie polecam i raczej bardzo długo z powrotem nie wrócę.

                Pozdrawiam

                Moja ocena: [2.525]
                Last edited by slyboots; 09-11-2016, 01:16.

                Comment

                • slyboots
                  Senior
                  • 03-2014
                  • 292

                  #9
                  Aktualna Fotka
                  Attached Files
                  Last edited by slyboots; 09-11-2016, 01:15.

                  Comment

                  • AaLeX
                    Senior
                    • 07-2011
                    • 569

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bursztynowy, złoty, trochę za jasne wg mnie jeśli chodzi o dane. [3]
                    Piana: Utrzymała się chwile, został kożuch, minimalny lacing. [3.5]
                    Zapach: Karmel, trochę słodu, taki nijaki. [2.5]
                    Smak: Podobnie jak ze smakiem, karmel rozmyty, jakiś delikatny słód rozmyty, goryczka jakaś na końcu rozmyta, chemicznie tępa, nie smakuje mi. [1]
                    Wysycenie: OK [4]
                    Opakowanie: Nowa czarna puszka, poza browarem który to wyprodukował (jest tylko adres Calsberga) w zasadzie pełne dane, jakieś piwne fakty, podpis piwowara i inne cuda nie wiadomo po co. Czarna puszka przyciąga trochę oko, ale nic w tym specjalnego jednak jakiś pomysł był. [3]
                    Uwagi: Nie przepadam za mocnymi piwami, ale czasem mam na nie ochotę, poczuć ten pełny mocny smak, ciemną bursztynową barwę i przyjemny słodowy zapach. Tutaj nie doświadczyłem nic z tych rzeczy, zatem nie prędko powrócę do tego trunku.

                    Moja ocena: [2.125]

                    Comment

                    • hakob800
                      Junior
                      • 11-2016
                      • 1

                      #11
                      Okocim mocne Zmiana etykiety

                      Etykietka piwa OKOCIM MOCNE została zmieniona na OKOCIM MOCNE DUBELTOWE – jest beznadziejna graficznie, czy w ten sposób chcieliście przyciągnąć „żuli” z ulicy. Bo w tej chwili etykieta wygląda jak najgorszego i najtańszego piwa. I smak chyba też na gorszy się zmienił. Kochałem, piłem to piwo od niepamiętnych czasów, teraz szukam zastępstwa - bo to jest porażka. Zmieńcie cenę na 1,50 i pójdzie dla motłochu.

                      Comment

                      • kranu
                        Member
                        • 03-2012
                        • 76

                        #12
                        Płaskie, a jednocześnie niedobre.
                        Tylko ta piana zaskakująco fajna..

                        Comment

                        • marqqq
                          Senior
                          • 12-2014
                          • 659

                          #13
                          Kupiłem w biedrze 03N/352 stara szata i N356 nowa. Większa puszka.

                          Piana miała być gęsta, ale utrzymuje się jedynie mała podstawka.
                          Korpobzdury dotyczące koloru w sumie dość prawdziwe. Okolice bursztynu - to by się zgadzało.
                          Reszta to niestety bzdury. Bo próżny trud doszukiwać się tu w smaku zbóż, chmielu czy słodu.
                          W zapachu klsyczna koncernowa pustka, może jakiś tępawy chmiel.

                          Co za bzdury.

                          Comment

                          • salvit
                            Member
                            • 12-2010
                            • 81

                            #14
                            Dostałem od sąsiada za drobną przysługę. Gdyby nie zasada, że piwa nie wylewam to szybko znalazłoby się w toalecie z obawą o rury. Takich płynów nie sposób wypić, a co dopiero wypić ze smakiem...i na dodatek same kłamstwa w reklamach i na etykiecie. Jak można coś takiego produkować, bez adnotacji o szkodliwości tak jak jest na paczkach papierosowych. Przecież ta gnojówka to chemiczna trucizna......Tak jak jest napisane na tym piwie: tego kto to wyprodukował należy utopić w rzece.

                            Comment

                            • Mario_Lopez
                              Senior
                              • 08-2009
                              • 991

                              #15
                              Coraz gorzej z tym pseudopiwem, teraz smakuje i śmierdzi jak najpodlejsze strongi z Głubczyc... Gdybym przeprowadzał ślepy test, powiedziałbym, że to coś z Głubczyc na 100%

                              ŚCIEK, ŚCIEK, ŚCIEK
                              Last edited by Mario_Lopez; 03-11-2017, 11:29.
                              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                              EBE EBE

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎