Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Butelki zwrotne / bezzwrotne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • misha22
    Senior
    • 12-2008
    • 128

    Jak masz parogon z ostatnich 3 m-cy, to bez problemu

    Comment

    • kosher
      Senior
      • 04-2005
      • 2292

      Koncerny podnoszą kaucje do 50 groszy, ale nie rozwiązuje to problemów z opakowaniami zwrotnymi: http://wyborcza.biz/biznes/7,147743,...#BoxBizLinkZ27

      Comment

      • Dukat_WSI
        Senior
        • 03-2015
        • 781

        Zazwyczaj sklepy specjalistyczne nie mają problemu z odkupieniem butelek, a przeważnie w takich oddaję zbiorczo butelki po koncerniakach i regionałach. Moim zdaniem ustawowo powinno się rozwiązać obowiązek przyjmowania butelek, skoro podobno część sklepikarzy robi takie problemy.

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          Ustawowo jest to rozwiązane.
          A że kulawo i że życie pokazuje różne problemy nie zawarte w ustawie to już inna inszość.


          GŻ na bank od 1 lutego wycenia swoje kaucje na 50groszy
          KP podobno się ku temu skłania

          Carlsberg chyba siedzi cicho, bo dzisiaj płaciłem 35groszy za kaucję oko porter

          Regionalne jak zwykle czyli 50-60groszy, zależy od sklepu
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19165

            Cena regionalnych "kaucji" wynika z faktu, że koncernowe butelki w redystrybucji są PRAWIE W 100% ZBYWALNE. Te pierwsze niekoniecznie. Grupa ŻGB odbiera od różnych podmiotów pośredniczących, niezależnie od ilości. Szczególnie żywcowe, które są droższe w produkcji. Promowany kiedyś mocno model "amber" jak widać nie doczekał się upowszechnienia i właściwie stracił na znaczeniu. Krafty korzystają z cienkościennej NRW/Vichy bezzwrotnej. Co dla sklepów jest najmniej problemowe.
            Nie jestem za tym by sklepy obarczać za skup opakowań zwrotnych, ale powinny być wdrożone takie rozwiązania, które gwarantują powrót tych opakowań do obiegu, bez straty dla wszystkich stron. Szczególnie konsumenta, który nie mając możliwości zwrotu tego opakowania (niezależnie od kosztu) wyrzuci go do kosza. Co przeczy idei recyklingu tych opakowań. Cena kaucji nie ma tu znaczenia. Znów przerzuca się koszty (zwrotnego bądź co bądź) opakowania na użytkowników końcowych - konsumentów - i ostatniego pośrednika.
            Last edited by e-prezes; 14-02-2017, 13:11.

            Comment

            • wpadzio
              Senior
              • 06-2011
              • 2645

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
              ...
              GŻ na bank od 1 lutego wycenia swoje kaucje na 50groszy
              KP podobno się ku temu skłania

              Carlsberg chyba siedzi cicho, bo dzisiaj płaciłem 35groszy za kaucję oko porter

              Regionalne jak zwykle czyli 50-60groszy, zależy od sklepu
              KP też będzie po 50gr od 20 lutego, a Carlsberg startuje z taką samą podwyżką od 1 marca.
              Last edited by wpadzio; 14-02-2017, 13:18.
              Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
              Serviatus status brevis est
              3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

              Comment

              • dlugas
                Senior
                • 04-2006
                • 4014

                Najprościej byłoby wprowadzić jeden wzór butelki zwrotnej.Sztywno kaucja 50groszy.
                W każdym sklepie powyżej xxxm2 dwa butelkomaty, drukujące "bony" z kwotą wartości oddanych butelek, które są realizowane w sklepie, w którym stoją. Ale nie siedzę w tej branży, dlatego to tylko wizja osoby całkiem z boku.


                A teraz. Piwo to towar jak każdy inny, dlatego dany browar, aby jakoś odróżnić się od konkurencji, która prawie niczym się nie różni (oprócz etykiety i formy reklamy) wprowadza swoją przepięknie zdobioną butelkę. Kolejny wyróżnik i nobilitacja dla trunku.
                i jest burdel.

                Obecnie jeszcze większy.
                Od początku lutego w jednym sklepie wszystkie butelki z koncernów są po 50 groszy.
                W drugiem obok, niź, jedne po 35gr, drugie po 50gr a regionalne po 60gr. A co !
                no i można finalnie zdurnieć, co i gdzie oddawać.




                -----------------edycja------

                dzięki Wpadzio za info.
                No te ten burdel będzie trwał tylko jeszcze dwa tygodnie :]
                Wypstrykają się ze starych etykiet i się zunifikują
                Last edited by dlugas; 14-02-2017, 13:25.
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  Tesco żyje swoim życiem i butelki z Żywiec Porter nadal sprzedają nam po 35gr.
                  Ktoś jeszcze im nie ogarnął systemu informatycznego.
                  Jak inne Żywce, Tatry itp nie wiem, bo nie kupuję
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • Dukat_WSI
                    Senior
                    • 03-2015
                    • 781

                    Tak z ciekawości, to dzisiaj piłem Ciechan Porter z butelki ZGB.

                    Jak jest ze zwrotem butelek od piw, które dany browar już wycofał i ich nie produkuje?

                    Comment

                    • dadek
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 4552

                      Eee tam, wycofał. Ciągle chodzą w obiegu w BRJ butelki ŻGB i Okocimia oraz PP, wejdź do marketu popatrz po półkach i się przekonasz. Normalnie je zwracasz bez problemów jeśli mają etykiety.

                      Comment

                      • Samoglow
                        Senior
                        • 07-2007
                        • 606

                        No ja odkąd się ożeniłem i pozyskałem teścia ze spożywczakiem, nie mam prawie zadnych problemów, bo oddaję mu wszystko pozą bączkami niemal . Niezależnie od etykiet, tylko po typach butelek segregujemy. Z "brzuchem" OKOCIMSKIE do CP, ŻGB i żywieckie do Żywca, SABM i Tyskie do KP, a typu Amber wrzucamy przymusowo Amberowi (akurat teść ma od nich piwa), pomimo, że teraz Amber 98% zwrotnych ma ŻGB i Okocim, a tylko ułamek tych, które w sumie mieć powinien, czyli typu "Amber". Praktykanci w sklepie mają już wręcz zabawę z tego, bo o istnieniu większości piw, które ja tam donoszę nie mieli pojęcia i się uczą . Lecą Fortuny, Ciechany, Bojany, Tenczynki, Lubuskie, Bytowy, Grodziskie, Komesy, Miłosławy, Braniewa i co jeszcze podejdzie. Zasada jest jedna - nie ściemniamy z typami butelek i od 3 lat nikt się o to jeszcze nie przyczepił.
                        Latami walczyłem ze sklepami o racjonalne podejście i los wynagrodził mnie takim teściem i od 3 lat mam z głowy .
                        Przy okazji widzę teraz, że pomimo odwiedzin sklepu przez wielu żuli, wcale nie jest częstą sytuacja, że skrzynek wiecznie brakuje itd. Teść potrafił mi przyjąć bez problemu 200 - 220 butelek na raz. Oczywiście jestem na uprzywilejowanej pozycji, ale to pokazuje, że sklepy bardzo często zwyczajnie ściemniają w kwestii miejsca na butelki.
                        Last edited by Samoglow; 09-01-2018, 22:46.

                        Comment

                        • dlugas
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 4014

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Samoglow Wyświetlenie odpowiedzi
                          a typu Amber wrzucamy przymusowo Amberowi (akurat teść ma od nich piwa),
                          Które piwa Amber ma w butelkach zwrotnych ?
                          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                            Które piwa Amber ma w butelkach zwrotnych ?
                            Remus
                            ale raczej w ŻGBowych widziałem

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                              Remus
                              ale raczej w ŻGBowych widziałem
                              oj to do nas to piwo nie dociera.
                              Widziałem je może raz z 5 lat temu ?
                              chyba
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              • Samoglow
                                Senior
                                • 07-2007
                                • 606

                                Nawet sporo ma. Amber Red, Harde, Remus, Naturalny, Chmielowy. Te da najczesciej w ZGB, czesto w okocimskich, a najrzadziej w Amberach. Chociaz wszystkie z tych piw na banerach reklamowych browar perzedstawia w butelkach typu Amber . Do tego Amber tez wciaz korzysta z baczkow 0,33 - Red, Pirackie, Browarne.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎