Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czarna Owca, Ciemny Typ

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Czarna Owca, Ciemny Typ

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • skandal
    Senior
    • 05-2002
    • 1439

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemo brązowe, nie przejrzyste [5]
    Piana: Bardzo gesta i wysoka na początku, utrzymuje sie do końca w formie cienkiej warstewki, zostawia "firanki" na szkle [5]
    Zapach: Mocny zapach palonych słodów, lekko czuć alkohol [4]
    Smak: Łagodne w smaku, wyrazna dominacja palonych słodów jednak bardzo harmonijnie ułozone to wszystko. Może lekko słodowe. Goryczka słaba naszczęście mimo że podane IBU 50 skłaniało by do większej goryczki. Można by powiedzieć że wodniste w smaku ale dla mnie to jego wielka zaleta. dzieki temu wchodzi jak złoto!! [4]
    Wysycenie: Musuje do końca [4.5]
    Opakowanie: Fajna etykieta ze wszystkimi informacjami. Szkoda że nie napisali od razu na głownej etce że to Stout bo eta sugeruje ciemnego lagera. Tylko kapsel pusty. [4]
    Uwagi: Kupione w Krakowie, w osiedlowym sklepie monopolowy co mnie mile zaskoczyło.

    Moja ocena: [4.175]

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarny, pod światło wyraźne przebłyski. [4.5]
      Piana: Brązowa, zbita i trwała, ładnie zaznacza się na szkle. [4]
      Zapach: Kawa zbożowa, palony słód, niezbyt to skomplikowane. [3.5]
      Smak: Wytrawne, bardzo palone z dosyć wysoką kawową i czekoladową goryczką. Pozbawione słodkości, ale nie przyjemnego kwasku na samym końcu. Piwo ma pazur. [4.5]
      Wysycenie: Trochę za duże. [3.5]
      Opakowanie: Pełno informacji, czarno-biała kolorystyka, nazwa stylu schowana. [3.5]
      Uwagi: Mimo że mało słodkie to jednak jest to bardzo treściwe piwo skoncentrowane głównie na palonych nutach i sporej goryczce.

      Moja ocena: [4]

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19167

        #4
        Wypite na giełdzie krakowskiej. Mimo, że nie urzekający to jednak wypijalny. Było co trzeba, a popiołowość nie zauważalna. Mimo 50 IBU nie przegięte z chmieleniem, choć wytrawne.
        Attached Files

        Comment

        • von_scheisse
          Senior
          • 02-2012
          • 488

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czarne, nieprzejrzyste - jedynie przy samych krawędziach przebija się brąz. [4.5]
          Piana: Po nalewaniu tworzy się ponad centymetrowej grubości - ładna, beżowa, puszysta i całkiem trwała. Opada do naprawdę grubej obrączki. Zostawia śladowy lejsing. [4.5]
          Zapach: Jest paloność i bardzo przyjemna kawa. Wszystko, co powinno być w aromacie stoutu. [4]
          Smak: Ciemny Typ to piwo wyraźnie palone, ale smak na szczęście nie poszedł w kierunku spalenizny i popiołu, ale w kierunku naprawdę przyjemnej kawy. Trunek jest pełny w smaku, co jest zasługą zarówno płytkiego odfermentowania, jak również niskiego nasycenia. Goryczka średnia, przyjemna - wyraźnie zaznaczona, ale krótka. Głównie o charakterze palonym. [4.5]
          Wysycenie: Początkowo wydaje się, że jest umiarkowane. Jednak piwo szybko się odgazowuje i po chwili jest już prawie całkowicie płaskie, co bardzo pozytywnie wpływa na jego sesyjność. [4]
          Opakowanie: Etykieta prosta, czytelna, pełen zestaw parametrów, całkiem dokładny skład. [4.5]
          Uwagi: Data przydatności do spożycia: 25.04.2017

          Moja ocena: [4.3]
          Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
          http://www.chmielnik-jakubowy.pl
          https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎