Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Hopster] Dziad Mróz

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Hopster] Dziad Mróz

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    #2
    Trzeba mu czasu, by pokazał pazury...

    Na dzień dzisiejszy: piana drobna, kremowa, koloru kawy z mlekiem. Mało trwała. Przy ponad 12% alk. trudno, by nie było czuć alko. Wali spirytem, choć w bukiecie nie drażni tak jak WRCLW Rye RIS ze Stu Mostów. Gęste, gładkie i po czasie dopiero daje się z przyjemnością pić. Niezłe, ale mocno jeszcze nie ułożone. Żaden sztos, ale kupić warto i zalochować.
    Attached Files

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9729

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Płynny asfalt po prostu... . [4]
      Piana: Beżowa, dość drobna, dość wysoka i trwała. [4]
      Zapach: Karmel, wino i suszone owoce. [4]
      Smak: Karmel z winnym tłem, oleistość, ślad wędzonki bardzo delikatny, w gardle lekko drapie alko. [4]
      Wysycenie: Niewysokie. [4]
      Opakowanie: Mała flaszka, fajna eta z siwą brodą i fajką. Nazwa dość mocno mi się kojarzy... . [4]
      Uwagi: Bardzo sensowne i konkretne piwo wagi ciężkiej. Polecam .

      Moja ocena: [4]

      Comment

      • Dzoshu
        Senior
        • 12-2013
        • 496

        #4
        Kolor: Czarny, nieprzejrzyste.
        Piana: Niezbyt obfita ale drobnopęcherzykowa. Zdobi szkło i długo się utrzymuje.
        Zapach: Ciemne słody, kawa zbożowa, subtelna wędzonka. Lekki aldehyd octowy.
        Smak: Umiarkowanie słodkie, gładkie ale o wodnistej konsystencji. Gorzka czekolada, kawa, nutki ogniskowe. Goryczka średnio intensywna, popiołowa i popiołowy posmak. Alkohol drapie przy przełykaniu.
        Wysycenie: Średnie, lekko za wysokie.
        Opakowanie: Całkiem fajna etykieta, dokładny skład.
        Uwagi: Warka 31.01.2018 Niczego nie urwało ale do wypicia. Całkiem poprawny wędzony RIS.
        Attached Files
        Last edited by Dzoshu; 01-04-2017, 00:04.

        Comment

        • von_scheisse
          Senior
          • 02-2012
          • 488

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: czarne, w TeKu nieprzejrzyste. [4.5]
          Piana: przy nalewaniu tworzy się z trudem. Przy wymuszaniu udaje się uzyskać cienką warstwę piany, choć na jej wierzchu jest całkiem sporo większych, niezbyt ładnych pęcherzyków. [3.5]
          Zapach: mocno czekoladowy. Pachnie jak dobre czekoladki nadziewane alkoholem. Gdzieś w tle przewija się wędzonka. [4.5]
          Smak: jest słodko i gęsto. To jest jeden z tych risów, których dominantą jest czekolada z alkoholowym zacięciem. Wędzonka jest początkowo schowana, ale wraz z ogrzewaniem coraz bardziej się ujawnia. Jednak czekolady nie przykrywa . Na finiszu pojawia się alkoholowa ostrość, która mi jakoś szczególnie nie przeszkadza - choć wraz z wzrostem temperatury, staje się coraz wyraźniejsza. Goryczka zaznaczona na finiszu, wyraźna, ale na szczęście niezbyt długa. Pojawia się też tu kawa. [4]
          Wysycenie: umiarkowane. [4.5]
          Opakowanie: w mojej opinii jest kapitalna. Jest oszczędna, ale z drugiej strony z głową zaprojektowana. Mamy więc zimowo-świąteczne gwiazdki, a także motyw obfitej brody mężczyzny z fajką w ustach, która faktycznie może kojarzyć się zarówno z legendarnym Dziadkiem Mrozem, jak również ze św. mikołajem.Komplet informacji. [5]
          Uwagi: Data przydatności do spożycia: 31.01.2018

          Moja ocena: [4.225]
          Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
          http://www.chmielnik-jakubowy.pl
          https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎