Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Miłosław Warzy Śmiało - Dymione Brown Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Fortuna, Miłosław Warzy Śmiało - Dymione Brown Ale

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowy, klarowny. [3.5]
    Piana: Obfita, jasnobeżowa, duże i średnie pęcherzyki, niezbyt trwała, lekki lacing. [3.5]
    Zapach: Wędzonki tu jest bardzo mało, ale za to jest taka jakby lagerowa słodowość, do tego trochę smierdzi - nie umiem tego dobrze opisać, może jakby kiblowy i trochę jakby autoliza drożdży. [1.5]
    Smak: Słodowy, żelazo, dość wytrawny, niska goryczka. Dalej się nie męczę. [2]
    Wysycenie: Średnie - pasuje. [4]
    Opakowanie: Ładna etykieta w stylu Milosława, komplet informacji. [4.5]
    Uwagi: Słabe piwo, wadliwe i nie w stylu. Szybko poszło do zlewu. Warka do 20.01.2018.

    Moja ocena: [2.275]

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12202

      #3
      Aromat - na początku trochę wędzonych nut, potem nieco słodu, ale dość blado i niezbyt czysto
      Piana - umiarkowanie wysoka, dość trwała, zostaje koronka i ślad na szkle
      Barwa - miedziano-brązowa
      Wysycenie - umiarkowanie wysokie, podszczypuje
      Smak - lekki kwasek, leciuteńkie nuty ciemnych słodów, z tyłu pojawia się lekki znak nie tyle wędzonych, co podpalanych nut, subtelnych ale trochę pozostających w ustach. Może dlatego, że poza tym niestety niewiele się dzieje. Chciałbym więcej czekolady, nawet karmelu, z podpalaną goryczką, zamiast tego pojawia się lekkie żelazo...
      Treściwość - niezbyt wysoka

      Po ciekawym ich klonowym stoucie tu niestety trudno za coś pochwalić. Szkoda.

      Comment

      • franekf
        Senior
        • 06-2004
        • 944

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemna miedź, może za mało brązowe jak na brown ale. [4]
        Piana: Dobra, gęsta, trwała, pozostaje praktycznie do końca. [4.5]
        Zapach: Lekka wędzonka, trochę karmelu, do tego jakieś owocowe nuty bardziej w stylu mocnego lagera. Z czasem wędzonka nieco słabnie, i pozostaje po niej pustka. [2.5]
        Smak: Lekka kwasowość, nuty owocowo - słodowe, znów bardziej w klimatach lagera, niż brown ale. Piwo gładkie, lekko kremowe, ale dość ubogie w smaku. Brakuje typowych dla stylu aromatów. [2]
        Wysycenie: Nieduże, dzięki czemu piwo jest gładkie - przynajmniej tu jakoś podąża za stylem. [5]
        Opakowanie: Dużo informacji o piwie, choć ogólny "design" jakby lekko trąci myszką. [4]
        Uwagi: Piwo do wypicia, ale jako podwędzany, mocniejszy lager. Jako brown ale rozczarowuje.

        Moja ocena: [2.775]
        Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
        http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
        Piwny Janusz bez Teku

        Comment

        • Brajan36
          Junior
          • 02-2017
          • 5

          #5
          Cena:6,60
          Warka:20/01/2018

          Barwa: pełny bursztyn , klarowne

          Piana : wysoka . przeważają średniej i dużej wielkości pęcherze powietrza , lekko oblepia szkło ;

          Aromat : z butelki : lekka wędzonka ; ze szkła: wędzonka , słodowe akcenty , jakaś zadziorność przypraw ? trochę przypomina mocnego lagera ;

          Smak: kwaskowo , lekka słodycz karmelu , słodu , trochę dymu , ogólnie takie w minialnym tonie zachowane można powiedzieć jakieś tam ramy stylu , powiedział bym że to takie piwo dla kogoś kto chciałby spróbować , bądź zacząć poznawać ten styl bo raczej nikogo nie odrzuci da się wypić każdemu śmiałkowi a że to daleka droga do prawdziwego dymionego to tylko laik może stwierdzić czy coś takiego mu odpowiada , ja powiem tak wypiłem , odhaczone ,

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Miedziany / brązowy, klarowne. [3.5]
            Piana: Jasnobeżowa, niska, nieźle znaczy szkło, nie jest zbyt trwała. [2.5]
            Zapach: Na samym początku aż mnie odrzuciło, poczułem wyraźne szambo . Dobrze, że z czasem kanaliza maleje, ale jednak pozostaje, a oprócz tego można wyczuć tylko bardzo delikatną wędzonkę i może jakąś suszoną śliwkę. [1.5]
            Smak: Płytkie i puste w odczuciu, słody jakby palone, lekki kwasek, goryczka niska i metaliczna. Wędzonki właściwie nie ma, trochę ratuje to piwo coś kojarzącego się z gorzką czekoladą. [2.5]
            Wysycenie: Średnie. [3.5]
            Opakowanie: Ładna etykieta, kapsel z serii MWŚ, pełny skład, dużo informacji czytelnie rozmieszczonych na kontrze. [4.5]
            Uwagi: Nawet gdyby w sklepie rozdawali za darmo to nie skorzystam z tego. Nie wiem czemu pocę się kiedy mam mękę z piciem piwa...

            Moja ocena: [2.35]

            Comment

            • chechaouen
              Senior
              • 01-2011
              • 1180

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Miedziane, klarowne [4]
              Piana: Obfitość średnia, nieźle z trwałością, opada po woli, zdobiąc szkło [3.5]
              Zapach: Słaba intensywność. Nuty wędzonki bardzo niewyraźne. Są, ale strasznie niemrawe. Poza tym aromat mdły. W tle dziwna nuta kojarząca się ze stęchlizną [2.5]
              Smak: Smakuje jak lager z lekką domieszką czegoś na kształt wędzonki. Mało ciekawy, dość banalny, pustawy smak. [2.5]
              Wysycenie: Za wysokie [3.5]
              Opakowanie: Jak cała seria, szału nie ma [3.5]
              Uwagi: Piwo z datą: 03.02.2018
              Skusiłem się na Miłosławowy zestaw 5 za 9,99 zł. Witbier był lepszy. Ten wędzony brown nieudany

              Moja ocena: [2.775]

              Comment

              • Admirador
                Senior
                • 03-2015
                • 431

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jakaś wersja brązu to jest, takiego wpadającego w rubin. Klarowne. [4]
                Piana: Naprawdę ładna, puszysta. Trzyma się średnio, ale zostawia piękne ślady na szkle. [4]
                Zapach: Trochę wędzonki plus melanoidyny. Nic nadzwyczajnego, ale zasadniczo jest ok. [3.5]
                Smak: Goryczka niska, ale skoro deklarują IBU 20 to było do przewidzenia. Lekka wędzonka, słód w typie karmelowym (może daleko w tle czekolada), jakiś posmak owocowy. Słodko nie jest, ale wytrawnym też bym tego piwa nie nazwał. Nie ma co, nudne to piwo. Bardzo złe nie jest, ale od połowy butelki zacząłem się zastanawiać czy 330 ml to nie byłaby lepsza wersja. [3]
                Wysycenie: Średnie. Spodziewałem się niższego, ale nie przeszkadza. [4]
                Opakowanie: Etykieta jak etykieta, ale spójna z resztą serii. I szacunek za stronę informacyjną. Jest wszystko co trzeba. [5]
                Uwagi: 10/02/2018.
                Piwo nie jest tak złe jak słyszałem. Ale na pewno najsłabsze ze "śmiałej"serii.

                Moja ocena: [3.475]

                Comment

                • agarth1979
                  Senior
                  • 06-2013
                  • 119

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemny bursztyn, mętne. [4]
                  Piana: Ciemna, drobno i średni pęcherzykowa, trwała. [4.5]
                  Zapach: Wędzonka przypominająca sery wędzone plus jakiś kwasek. [3]
                  Smak: Lekko kwaskowy, troszkę przypomina wiśnie, dość wodnite. Za mało się dzieje. [2]
                  Wysycenie: Średnie w kierunku wysokiego, chyba ciut za mocne z uwagi na kwaskowość. [3]
                  Opakowanie: Kontynuacja serii, spoko. [4]
                  Uwagi: Warka 04.02.18

                  Moja ocena: [2.85]

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎