Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Stu Mostów, WRCLW Rye RIS

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Browar Stu Mostów, WRCLW Rye RIS

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Dukat_WSI
    Senior
    • 03-2015
    • 781

    #2
    Piłem w knajpie, niestety nie zachwycił. Jak na RIS-a mało złożony, do tego alkohol mocno wyczuwalny. No ale piłem go po rok leżakowanym w browarze porterze z Podgórza, który poprzeczkę postawił bardzo wysoko...

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9729

      #3
      Uprzejma prośba o poprawę parametrów w "nagłówku". Się pozamieniały... .

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9729

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Brunatnoczarny nieprzejrzysty. [4]
        Piana: Beżowa, bardzo drobna z pojedynczymi większymi bąblami, dość wysoka i trwała. [4]
        Zapach: Słaby, głównie karmelowy. Trochę się zawiodłem... [3]
        Smak: Czuć konkret. I moc. Ciemną stronę . Alko drapie i grzeje, jak golf z owczej wełny . Lekki popiół i czekolada gorzka, ślad suszonych owoców. [4]
        Wysycenie: Niskie. [4]
        Opakowanie: Mała flaszka, nowomodna grafika, może się podobać. Ale nie musi. Wysoka jakość wykonania, goły czarny kapsel. [4]
        Uwagi: Zdecydowanie piwo wagi ciężkiej, należy je degustować z szacunkiem i uwagą .

        Moja ocena: [3.65]

        Comment

        • apaczu
          Senior
          • 10-2013
          • 168

          #5
          Beżowa piana utworzyła się przepiękna, niemal jak na azocie! Fest drobna i wysoka. Opada dość szybko, ale pozostaje warstewką na długo i łatwo się wytwarza. Powiem, że tak pięknej piany dawno nie widziałem, choć ostatnio zazwyczaj jestem z niej zadowolony
          Barwa ciemna, prawie nieprzejrzysta. Pod światło rubinowe refleksy.
          W zapachu dość niespodziewanie, bo pierwsze co przyszło mi do głowy, to koktajl truskawkowy na maślance. Długo wąchałem i wiele więcej nie wyczułem. Po pewnym czasie na końcu tej truskawki pojawia się delikatny rozpuszczalnik i lekka gorzka czekolada. Generalnie bardzo przyjemny zapach, ale praktycznie nie ma aromatów charakterystycznych dla ciemnych słodów.
          Na szczęście w smaku już jest tego więcej. Jest trochę tej truskawki, jest czekolada, fajna goryczka i przyjemna faktura. Bardzo gładkie to piwo, niemal aksamitne. Wysycenia poniżej średniej. Bardzo fajne.

          Bardzo fajne i pijalne piwo. Ciekawe w zapachu, ale dość jednowymiarowe. W smaku również niezłe, ale nie tak wyraziste i złożone, jak na klasowego Imperiala przystało. Nie ma tego pazura i paloności, które wyróżniają ten styl. Jestem na tak, ale trzeba zaznaczyć, że są po prostu dużo lepsze zagraniczne piwa w tym stylu i porównywalnej cenie. Za tego dałem 13 złotych w sklepie kilka kilometrów od browaru. Dokładając równowartość jednej tatry, można mieć wbijającego w ziemię imperiala z holenderskiego Emelisse.

          Comment

          • Nietoperz23
            Member
            • 09-2015
            • 44

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Brunatne [4.5]
            Piana: Ładna, kawowa, drobne pęcherzyki ale mało trwała, ładny lacing [4]
            Zapach: Lekka czekolada, delikatnie czuć alkohol, [4]
            Smak: Przyjemna goryczka, podbita niestety alkoholowością, śliwka w smaku wyraźna, gorzka czekolada, aksamitne, zostawia przyjemny posmak pralin trufli i kakao [4]
            Wysycenie: Minimalne, takie jak powinno byc [5]
            Opakowanie: butelka 0,3 zgodna ze stylem Stu Mostów, ładna , wszytkie informacje na miejscu [4]
            Uwagi:

            Moja ocena: [4.075]

            Comment

            • Dzoshu
              Senior
              • 12-2013
              • 496

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Czarny, nieprzejrzyste. [4.5]
              Piana: Beżowa, długo się utrzymuje, oblepia szkło. [4.5]
              Zapach: Nutka kwiatowa, mleczna czekolada, zbożowa. Niezbyt intensywny ale przyjemny. [4]
              Smak: Gładka konsystencja. Suszone owoce, palony jęczmień, kawa. Goryczka łodygowa, zalegająca. Średnio przyjemne drapiące odczucie na finiszu. [4]
              Wysycenie: Niskie, OK. [4.5]
              Opakowanie: Zgrabna etykieta, niedokładny skład. [4]
              Uwagi: Warka 23.03.17 Nie ma rewelacji ale jak najbardziej do wypicia. Całkiem możliwe, że odleżakowanie polepszy doznania.

              Moja ocena: [4.1]
              Attached Files
              Last edited by Dzoshu; 11-04-2016, 23:17.

              Comment

              • WojciechT
                Senior
                • 09-2012
                • 2546

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Zdaje się, że czarny. [5]
                Piana: Nie za bardzo. [2]
                Zapach: Mocno czekoladowe, czerwone owoce, wiśnie, rodzynki, intensywny. [4.5]
                Smak: Takie RISy lubię. Ciężki, dzięki żytu kremowy w teksturze, spora goryczka, acz niekoniecznie kontrująca mocne, słodowe ciało. Karmel, czekolada. Na minus - alkohol jednak nieco za bardzo wyczuwalny. [4.5]
                Wysycenie: Nawet nieco za wysokie. [4.5]
                Opakowanie: Gdyby mi sprzedawca nie zaproponował, nie zwróciłbym na nie uwagi na półce. Za to skład dokładny, informacji sporo, podane w fajny sposób. [4]
                Uwagi: Fajne!

                Moja ocena: [4.25]

                Comment

                • melor
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 364

                  #9
                  aromat: porterowy. Potem czuć też alkohol.
                  kolor: ciemnokasztanowy, klarowny
                  piana: ciemnobeżowa, średnia, przez chwilę się trzyma, a potem opada
                  smak: Nie jest palony, bardziej w smaku przypomina porter bałtycki. Paloność ujawnia się dopiero w trzecim łyku, po przełknięciu zostaje jej trochę na języku. W smaku na szczęście nie przebija się alko. Nie czuć aż tak tych 10%. Pije się powoli, ale przyjemnie.
                  Smakuje jak przeciętny porter bałtycki. Spodziewałem się czegoś innego.
                  6/10

                  Comment

                  • Dukat_WSI
                    Senior
                    • 03-2015
                    • 781

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dukat_WSI Wyświetlenie odpowiedzi
                    Piłem w knajpie, niestety nie zachwycił. Jak na RIS-a mało złożony, do tego alkohol mocno wyczuwalny. No ale piłem go po rok leżakowanym w browarze porterze z Podgórza, który poprzeczkę postawił bardzo wysoko...
                    Po prawie roku leżakowania w butelce piwo się ułożyło. Alkohol nieźle ukryty, piwo jest z jednej strony likierowe, z drugiej mocno wytrawne. Czuć posmak takiej naprawdę gorzkiej, mocnej czekolady, ale w sumie to niewiele się w nim dzieje. Jak dla mnie zbyt wytrawne - niestety wysokie odfermentowanie daje o sobie odczuć.

                    Comment

                    • Jetwro
                      Junior
                      • 05-2015
                      • 24

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Czarny. [4.5]
                      Piana: Ładna, dość trwała. [3.5]
                      Zapach: Czerwone owoce rodzynki, w szlachetnym alkoholu, trochę ciemnej czekolady. [4.5]
                      Smak: Dość owocowo, wytrawnie, ale nie brakuje słodyczy, alkohol nie narzuca się.
                      Intensywna goryczka.
                      Gdzie to żyto? [4]
                      Wysycenie: ok [4]
                      Opakowanie: Nawet fajne, a nie jestem fanem wzornictwa B100M. Rozległa infografika. Mało precyzyjny skład. [4]
                      Uwagi: 30.11.18

                      Moja ocena: [4.15]

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19159

                        #12
                        W aromacie dojrzałe jabłko, intensywnie przykrywające czekoladowe akcenty słodów ciemnych. W smaku, nieznacznie ostre alkoholowe. Misiowate od gęstości, ale wrażenie gryzącego alko potęguje się w miarę picia. Mało przyjemne.

                        Comment

                        • Dzoshu
                          Senior
                          • 12-2013
                          • 496

                          #13
                          Najnowsza warka to jakaś masakra. Tak mocnego aldehydu octowego nie czułem jeszcze w żadnym piwie. Unikać jak ognia.

                          Comment

                          • oberzine
                            Senior
                            • 02-2012
                            • 228

                            #14
                            Potwierdzam jedna wielka masakra , żadne piwo z tego browaru nie dało się dopić. Jedynie piwa znośne to te robione w kooperacji.
                            Last edited by oberzine; 13-03-2017, 22:00.

                            Comment

                            • kenny
                              Senior
                              • 04-2009
                              • 712

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemnobrunatny/czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
                              Piana: Niska, beżowa, zostaje mały kożuch. [4]
                              Zapach: Słaby, lekko czekoladowy. [3.5]
                              Smak: Nutka czerwonych owoców, gorzka czekolada, nuty palone, goryczka średnia/niska, palona. [4]
                              Wysycenie: Niskie. [4]
                              Opakowanie: Ok, ale szału nie ma. [3.5]
                              Uwagi: Palone, czekoladowe, dość gęste. Ok, ale nic więcej, smak dość ubogi, plus, że nie czuć alkoholu. Jak na RIS-a to wypada średnio. Pite trochę po terminie, warka do 23.3.17.

                              Moja ocena: [3.825]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎