Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brains, Dark

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Sven
    Senior
    • 09-2003
    • 1211

    Brains, Dark

    Piwo z Cardiffskiego browaru.
    3.9% , pojemnosc 500 ml.
    Gdy tylko je zobaczylem, musialem kupic, niezbyt czesto sie az tak odlegle piwa w Liverpool znajduje.

    Jak sama nazwa wskazuje, piwo ciemne, niepasteryzowane z drozdzami w butelce. Na etykiecie apelacja CAMRY.
    Barwa porterowa,z racji drozdzy nieprzejzyste, gaz w zaniku, piana poczatkowo obfita, bardzo szybko redukuje sie do pierscionka.
    Zapach to odrobinka chmielu, bardzo duzo nut karmelowych i jeszcze wiecej przypalanych.
    Smak to slodycz przelamana goryczka spalenizny, z racji lekkosci nie jest to smak nahalny. Smaczne, lekkie, gdy ktos lubi lekkie podpalenie w smaku polecam.
    Celia, cerevisia et conventus.
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Aktualnie 4,1%:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Dreamer
      Senior
      • 05-2003
      • 1576

      #3
      TYP: mild ale
      ekstr. ?%, alk. 4,1%

      Swojej przygody z walijskim piwowarstwem - mimo, że trochę wieje nudą - nie mogłem nie zacząć od lokalnych produktów z Cardiff, piw z tutejszego browaru Brains. Brains to duży browar przemysłowy, którego początki sięgają 1887 r., kiedy to potomkowie obecnych właścicieli zakupili mały zakład na tyłach znanego w Cardiff pubu. Dzisiaj Brains to potężna instytucja, sieć 270 własnych pubów i hoteli w Walii i zach. Anglii, sponsor wielu imprez i klubów sportowych. Jeśli chodzi o piwa, to mamy tu głównie klasykę, chociaż i ten browar nie oparł się piwnej rewolucji. Ale po kolei. 
      Najpierw przedstawiciel głównego nurtu, ale za to jeden z wyżej ocenianych. To ciemne ale, warzone z udziałem słodu czekoladowego, jest regularnym zdobywcą wielu nagród na piwnych konkursach.

      KOLOR: ciemnobrązowy
      ZAPACH: wyraźna, chociaż łagodna nuta czekoladowa, orzechowość i słodowość
      SMAK: podobnie jak w zapachu - bardzo wygładzone, choć charakterystyczne nuty czekolady i orzechów, słodkawe, lekko kwaskowate, to wszystko otoczone dobrą słodowością i stonowaną, paloną goryczką typu stoutowego; piwo lekkie, ale bez cienia wodnistości, pycha!
      Blog: Piwna Brytania

      Comment

      • Javox
        PremiumUżytkownik
        • 11-2009
        • 6114

        #4
        Graficznie /w głównych punktach/ bez zmian.

        Alko dalej 4,1%

        Piana - kremowa, grubsza warstewka na dłużej.
        Lacing - pełne szkło.
        Kolor - ciemny brązowy.
        Gaz - średni ale nie gryzący.
        Aromat - lekka orzechowość, paloność, owocowość i żółty wędzony ser.
        Smak - start był z lekkim, fajnym serem wędzonym potem była drewniana, ejlowa orzechowość.

        Oj fajne, fajne...

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎