Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe browary kontraktowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19166

    Guru Arts jak i Browary Rzemieślnicze oraz inne tego typu projekty adresowane są do pewnej grupy docelowej, która jeszcze nie łapie pewnych niuansów, nie są tak dociekliwi jak inni i przyjmują wszystko jak głodne pelikany. Już sama nazwa sugeruje, że podmioty stojące za nimi próbują nadać swoim produktom wyższą rangę. Raczej żaden szanujący się piwowar z inicjatywy kontraktowej nie nazwałby tak swojego przedsięwzięcia. No chyba, że kompletny laik, nie mający za sobą żadnej wiedzy, a jedynie kanały dystrybucji dzięki którym mógłby wejść w segment, który ma teraz duży popyt.
    Co do GA spróbuję się coś dowiedzieć. Prosiłbym jednak o zdjęcia produktów oraz skany/zdjęcia etykiet i kontr (na maila). Porter Krynicy jest dość łagodny, blady, jak na portera bałtyckiego, więc wcale mnie nie zdziwi jak ktoś wymyślił, że pasuje do innej kategorii piw.

    Comment

    • kaczka116
      Senior
      • 10-2015
      • 1350




      Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
      Nie mów hop zanim nie nachmielisz
      Untappd

      Comment

      • kaczka116
        Senior
        • 10-2015
        • 1350

        No i Mercus tez dystrybucję posiada na Kult, ta sama etykieta co weissbier, ta sama butelka i ten sam system datowania. Gdzies kiedys znalazlem info ze to wlasnie Krynica

        Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
        Nie mów hop zanim nie nachmielisz
        Untappd

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          Już po datowniku widać znajome literki z Kulta. Na ratebeer podano, że to Krynica. Co oczywiście nie jest żadną wyrocznią, ale...
          Last edited by Pendragon; 25-01-2017, 18:17.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19166

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
            To co robi ta firma z Ząbek to są jaja ...

            Ten Imperial Brown Ale niby na Chinooku to mi smakuje jak porter. Chyba ten, bo parametry chyba te same: http://krinitsa.by/en/products/beer/porter-8-20/

            W każdym razie z brown ejlem nie ma dużo wspólnego.

            No jeśli z dolnofermentacyjnego portera robią górnofermentacyjne piwo to na pewno są jaja.

            Krynitsa ma jeszcze belgijskiego dubbla i APA (IBU 46, chmielone Cascade, Yellow Sub, Hercules i Citra), więc Mercus ma jeszcze pole do działalności pod marką Guru Arts

            Comment

            • anteks
              maruda
              • 08-2003
              • 10738

              Browar Harpagan
              Browar Harpagan. 7755 osób lubi to · 31 osób mówi o tym. Igramy z ogniem.
              Mniej książków więcej piwa

              Comment

              • karol1000
                Senior
                • 09-2007
                • 1823

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                Guru Arts jak i Browary Rzemieślnicze oraz inne tego typu projekty adresowane są do pewnej grupy docelowej, która jeszcze nie łapie pewnych niuansów, nie są tak dociekliwi jak inni i przyjmują wszystko jak głodne pelikany. Już sama nazwa sugeruje, że podmioty stojące za nimi próbują nadać swoim produktom wyższą rangę. Raczej żaden szanujący się piwowar z inicjatywy kontraktowej nie nazwałby tak swojego przedsięwzięcia. No chyba, że kompletny laik, nie mający za sobą żadnej wiedzy, a jedynie kanały dystrybucji dzięki którym mógłby wejść w segment, który ma teraz duży popyt.
                Co do GA spróbuję się coś dowiedzieć. Prosiłbym jednak o zdjęcia produktów oraz skany/zdjęcia etykiet i kontr (na maila). Porter Krynicy jest dość łagodny, blady, jak na portera bałtyckiego, więc wcale mnie nie zdziwi jak ktoś wymyślił, że pasuje do innej kategorii piw.
                Ale mi pojechałeś...
                Dawno nie bylem w Polsce, wlecialem do jakiegos Auchana i pobralem to co bylo na polkach.
                Pije wlasnie tego IBA i cos mi kurde nie pasuje. Wlatuje na forum i okayuje sie ze jestem pelikanem. Przynajmniej takim ktory odrozni Porter od Imperial Brown Ale Single Hop na Chinooku
                Zdecydowanie jest to Porter Baltycki
                LP

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12171

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika karol1000 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ale mi pojechałeś...
                  Dawno nie bylem w Polsce, wlecialem do jakiegos Auchana i pobralem to co bylo na polkach.
                  Pije wlasnie tego IBA i cos mi kurde nie pasuje. Wlatuje na forum i okayuje sie ze jestem pelikanem. Przynajmniej takim ktory odrozni Porter od Imperial Brown Ale Single Hop na Chinooku
                  Zdecydowanie jest to Porter Baltycki
                  Jesteś pelikan, bo odlatujesz gdzieś na długo, potem nie doczytasz co piszemy (tzn. inne pelikany), masz zaległości i takie są tego skutki.

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19166

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika karol1000 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Ale mi pojechałeś...
                    Dawno nie bylem w Polsce, wlecialem do jakiegos Auchana i pobralem to co bylo na polkach.
                    Pije wlasnie tego IBA i cos mi kurde nie pasuje. Wlatuje na forum i okayuje sie ze jestem pelikanem. Przynajmniej takim ktory odrozni Porter od Imperial Brown Ale Single Hop na Chinooku
                    Zdecydowanie jest to Porter Baltycki
                    Piłem rok temu tego portera i jest OK, choć chinnoka słabo czuć. Na pewno porównam oryginał z tym GA po powrocie z Białorusi. Ty akurat rozpoznałeś różnicę, ale nie wszyscy to zrobią.

                    Comment

                    • Warzywo
                      Senior
                      • 08-2016
                      • 955

                      Nie wiem czy było ale Perun:
                      Browar PERUN
                      · 21 lutego o 20:28 ·

                      Zorzyce siostrzyce, zwróćcie ku nam swoje lica!
                      W imię ognia i gromu!
                      W imię wichrów i burz!
                      Błogosławcie nasz browar!
                      Bo warzymy już!

                      Czyli mają browar. A ich pierwszego piwa z browaru można będzie wypić dzisiaj w Qufel beer Park - Braggot Barlewine.

                      Comment

                      • kaczka116
                        Senior
                        • 10-2015
                        • 1350

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Warzywo Wyświetlenie odpowiedzi
                        Nie wiem czy było ale Perun:
                        Browar PERUN
                        · 21 lutego o 20:28 ·

                        Zorzyce siostrzyce, zwróćcie ku nam swoje lica!
                        W imię ognia i gromu!
                        W imię wichrów i burz!
                        Błogosławcie nasz browar!
                        Bo warzymy już!

                        Czyli mają browar. A ich pierwszego piwa z browaru można będzie wypić dzisiaj w Qufel beer Park - Braggot Barlewine.
                        Ile razy mam pisac ze Braggot byl uwarxony jeszcze w Perunie? Pytalen sie Adama Czogalle o to piwo jak wrzucali info na fb

                        Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
                        Nie mów hop zanim nie nachmielisz
                        Untappd

                        Comment

                        • kaczka116
                          Senior
                          • 10-2015
                          • 1350

                          Jeszcze w Wasoszu mialo byc, brak mozkiwosci edycji na tapatalk

                          Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
                          Nie mów hop zanim nie nachmielisz
                          Untappd

                          Comment

                          • bzium1986
                            Member
                            • 06-2009
                            • 86

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Warzywo Wyświetlenie odpowiedzi
                            Czyli mają browar. A ich pierwszego piwa z browaru można będzie wypić dzisiaj w Qufel beer Park - Braggot Barlewine.
                            Braggot był przygotowywany na okazję otwarcia browaru - siłą rzeczy nie mogło być w nim wyprodukowane (produkcja: w Wąsoszu).
                            Natomiast zbiegło się to z pierwszym gotowaniem w Budziszynie.

                            Pierwsze piwa powstałe w stacjonarnych perunowych garach oficjalnie zostaną polane 18 III br w Samych Kraftach. Więc wg nomenklatury bbizowej trzeba jeszcze poczekać chwilę do oficjalnego wpisania Peruna w szacowne grono browarów

                            Comment

                            • e-prezes
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 19166

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
                              Browar Wbrew z Wrocławia.


                              Rockmill jak i startujący w przyszłym roku Wbrew to browary częściowo z własnym sprzętem. Mają własne tanki.
                              Dopisałem do pliku wBrew warzący w Profesji. Tutaj facjaty bohaterów. Jak ktoś zna może dopisać nazwiska do pliku.

                              Comment

                              • pegie23
                                Senior
                                • 08-2004
                                • 227

                                Chyba tu na forum nie było o tym wspomniane, a jakiś czas temu dopisałem też do pliku powstały Browar Marcel

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎