Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Viva la Wita

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pulsar
    Junior
    • 10-2012
    • 9

    #91
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemnożółty, mętny [4]
    Piana: obfita, szybko się redukuje [4]
    Zapach: cytrusy, kolendra, przy aromacie pierwszych warek wypada jednak słabo [3]
    Smak: orzeźwiające, wytrawne, w końcu nie ma masła [4]
    Wysycenie: średnie [3.5]
    Opakowanie: klasyk pinty [4]
    Uwagi: warka 17.08.2015
    Kiedyś moje ulubione piwo, wreszcie wraca do formy.

    Moja ocena: [3.625]

    Comment

    • TomaszM
      Member
      • 04-2015
      • 45

      #92
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Słomkowe wchodzące w lekki pomarańcz bardzo mętne [4]
      Piana: Bardzo skąpa i nawet wymuszenie podczas nalewania niewiele dało [2]
      Zapach: Pomarańczowy z wyraźną kolendrą bardzo lekki zapach słodowy i odrobina estrów [4]
      Smak: Wyraźny smak kolendry i goryczki grejpfrutowo-ziołowej. Dobrze wyczuwalna pszenica. Trochę czuć drożdże i to co one wyprodukowały ponad normę. [4]
      Wysycenie: umiarkowane raczej w kierunku niskiego, mogłoby być zdecydowanie wyższe [3]
      Opakowanie: Stylistyka Pinty mocno już wyeksploatowana. [4]
      Uwagi: Ja dla mnie styl bardzo interesujący, a interpretacja Pinty umiarkowanie udana. Chyba trafiłem na gorzą warkę, bo rok temu wywarło na mnie lepsze wrażenie.

      Moja ocena: [3.75]

      Comment

      • Browar-Besko
        Senior
        • 06-2011
        • 317

        #93
        Przyzwoite NORMALNE piwo do picia !
        Smak chmielowo-goryczkowy z nutą pomarańczy. Piana bardzo gęsta i długo się utrzymuje. Kolor blady, żółto-pomarańczowy, jak widać na zdjęciu.
        Cena 7,50 zł.
        Attached Files

        Comment

        • Browar-Besko
          Senior
          • 06-2011
          • 317

          #94
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: blady, żółto-pomarańczowy [4]
          Piana: bardzo gęsta i długo się utrzymuje [4.5]
          Zapach: pomarańczowo-cytrynowy [4]
          Smak: chmielowo-goryczkowy z nutą pomarańczy [4]
          Wysycenie: prawidłowe [4.5]
          Opakowanie: ciekawe, na kontretykiecie jest ważna informacja dla osób żyjących w zgodzie z naturą dotycząca butelki, tutaj akurat zwrotna, brak podanej temperatury spożycia, nie wiem po co flaga belgijska i amerykańska [4]
          Uwagi: normalne piwo do picia (nie unijne)

          Moja ocena: [4.075]

          Comment

          • Brodzislaw
            Senior
            • 09-2013
            • 1020

            #95
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Zmętniona lekko wypadkowa pomarańczy i złota [4]
            Piana: Jasna początkowo obfita z drobnych pęcherzyków. Opadła do małej warstwy, pozostawiając ślad na szkle., [4]
            Zapach: Słodowe zboża, skórka pomarańczy, cytrusy od-chmielowe i nutka kolendry. Lekko mdlące. [3.5]
            Smak: Słody zbożowe. skórka pomarańczowa/pomarańcz kontra średnia goryczka ziołowa i herbaciana. Brak przypraw! [3]
            Wysycenie: Wysokie - optymalne, poprawia pjalność. [4.5]
            Opakowanie: Typowe dla Pinty, dużo informacji. [4]
            Uwagi: Dobre piwo w swoim stylu ale nie w moim guście - za ciężki ten "wajcen".

            Moja ocena: [3.45]

            Comment

            • Pivotal
              Senior
              • 05-2013
              • 671

              #96
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bladożółty jak sok cytrynowy, nieprzejrzysty od osadu. Piwo ma gęstszą konsystencję niż tradycyjne WITY. [5]
              Piana: Słabiutka. Niska i krótkotrwała. Nie znika całkowicie, pozostawia po sobie kilka plam na szkle, do końca obwódka z mgiełką. [1.5]
              Zapach: Cytryn, kolendry, zbóż, skórki pomarańczy, z butelki czuć trochę banany. [3.5]
              Smak: Cytrynowy, kwaskowych pomarańczy, kolendrowy, zbożowy, łodygowy, trochę biszkoptowy oraz drożdżowy. Goryczka cytrusowo-łodygowo-pestkowa... dość długa, ale o mocy znacznie poniżej średniej. [4]
              Wysycenie: Początkowo spory, później niewidoczny. [4]
              Opakowanie: Etykiety w stylu Pinty (te najnowsze) z mnóstwem wiadomości... szkoda, że samoprzylepne. Firmowy kapsel. [4]
              Uwagi: Warka do 26.02.2016, wypite 24.02 i 7.03'16. Treściwe piwo, lepsze od zwyczajnych, nieco wodnistych WITBIERÓW. **153**

              Moja ocena: [3.625]

              Comment

              • rafalek21
                Senior
                • 04-2015
                • 1407

                #97
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Delikatnie zmętniony, blado-słomkowy. [5]
                Piana: Biała, niewysoka, drobnopęcherzykowa, stosunkowo szybko opada do cieniutkiego kożucha. [3]
                Zapach: Dość intensywny aromat cytrusów, słodu i kolendry. Poprawny [4]
                Smak: Drożdże bejgijskie, pszeniczny słód, kolendra, treściwe, sporo cytrusów, średnia cytrusowo-łodygowa goryczka, drożdżowo-kolendrowe w posmaku. [4.5]
                Wysycenie: Odrobinę ponad średnie, pasuje [4.5]
                Opakowanie: Ładna etykieta w stylu pintowym, dobry wybór kolorystyki, czytelna, komplet informacji. [5]
                Uwagi: Smaczne piwo, tak sobie wyobrażam, imperialnego witbiera, treściwy, intensywna belgijskość w smaku, do tego troszkę amerykańskich chmieli, które ładnie uzupełniają imperialność tego piwa, jednocześnie nie dominując smaku. Warka 17.08.2016.

                Moja ocena: [4.225]

                Comment

                • klucha710
                  Member
                  • 05-2016
                  • 35

                  #98
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Żółte, mocno mętne. [5]
                  Piana: Biała, szybko opada, brak lacingu. Zupełna odwrotność stylu. [1.5]
                  Zapach: Kwas izowalerianowy pochodzący z chmielu, jest też owocowość, słodka pomarańcza. Pszenicy kompletnie nie czuć, wszystko zdominowane kwasem izowalerianowym. Delikatny diacetyl. [2]
                  Smak: Słodycz pochodząca od słodkiej pomarańczy. Przyprawy. Bardzo niski poziom goryczy. [3.5]
                  Wysycenie: Wysycenie średnioniskie. Jak dla mnie za niskie. Pjalność piwa skutecznie wyniszcza zapach teo starego chmielu. Finisz delikatnie słodkawy (?). Średnio treściwe. [3.5]
                  Opakowanie: Wszystkie dane i skład w pełni podane, za co duży plus. Etykieta nie robi wrażenia. [4]
                  Uwagi: Dodam, że piwo było przed terminem.

                  Moja ocena: [2.875]
                  Attached Files
                  Last edited by klucha710; 17-08-2016, 20:32. Powód: Dodanie zdjęcia.

                  Comment

                  • Admirador
                    Senior
                    • 03-2015
                    • 431

                    #99
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasne złoto, lekko zmętnione. Przy drugim nalaniu już mocniej zmętnione i wpadające w pomarańcz. [5]
                    Piana: Biedna i krótkotrwała, ale jednak coś na szkle pozostało, dam trochę na wyrost 3. [3]
                    Zapach: Cytrusowa słodkość, ale też coś cierpkiego, lekko banan,trochę kolendra. Ogólnie bardzo fajny zapach, ale nie jest przesadnie intensywny. [4]
                    Smak: Lekko słodkawe, treściwe, świetnie skontrowane nie za wysoką, ale długą i przyjemną goryczką. Jak na (imperialnego) wita to ta goryczka jest całkiem wysoka.
                    Bardzo dobre piwo. Czuć solidną podbudowę słodową, są pomarańcze. Mimo ponad 16 plato wydaje się rześkie. [4.5]
                    Wysycenie: Średnie, może nieco za niskie. [4]
                    Opakowanie: Mnie się ta etykieta bardzo podoba, pasuje mi do "charakteru" piwa. Świetna nazwa. [5]
                    Uwagi: 28/04/2017.
                    Dawno nie piłem, a to jedno z moich ulubionych piw z Pinty.
                    Świetne piwo.

                    Moja ocena: [4.2]

                    Comment

                    • backspace
                      Junior
                      • 06-2016
                      • 4

                      Kolor: jasno żółte, przezroczyste, na początku minimalnie mętne, po drugim nalaniu mętne [5]
                      Piana: intensywna, biała, nieregularna, szybko opadająca [3]
                      Zapach: słaby, ledwo wyczuwalny, minimalne nuty cytrusowe [2.5]
                      Smak: lekko kwaskowy, minimalna kolendra, potem uderza całkiem spora goryczka, ślepo strzelałbym trochę więcej jak na etykiecie [3.5]
                      Wysycenie: między średnim, a lekko wysokim, odpowiednie [5]
                      Opakowanie: nie ma się do czego przyczepić, standard jak na ten browar, bez oceny
                      Uwagi: 21/11/2017, szybko po drugie takie piwo nie sięgnę, są ciekawsze pozycje Pinty, dobre na raz by odhaczyć, średnie, co oczywiście nie znaczy że złe. Piwo świetnie prezentuje się wizualnie, smakowo i zapachowo gorzej.
                      Last edited by backspace; 28-06-2017, 23:13.

                      Comment

                      • Javox
                        PremiumUżytkownik
                        • 11-2009
                        • 6126

                        Data: 19.03.2019

                        Ekspresowy test

                        Piana - średnia i opadła do pełnej warstwy.
                        Lacing - trochę było.
                        Barwa - zamglony żółty.
                        Gaz - średni.
                        Aromat - drożdże, trochę banana i nutka cytrusów.
                        Smak - trochę słodkie, niska cytrusowość ze znikomą goryczkowością.

                        Nie wyrwało z kapci, oceniam wg siebie - 8/10

                        Comment

                        • Admirador
                          Senior
                          • 03-2015
                          • 431

                          Ta sama warka czyli 19/03/2019.
                          Jedno z moich ulubionych piw, ale ten egzemplarz rozczarowujący.
                          W aromacie coś jakby niebezpiecznie idącego w kukurydzę.
                          A tak w ogóle: za mało witbiera w witbierze. W ciemno powiedziałbym, że niepokojąco przypomina lagera.
                          W sumie to piwo smakuje nieźle, ale nic ponadto. A spodziewałem się dużo więcej, bo zwykle (zawsze?) było dużo lepsze.

                          Comment

                          • agarth1979
                            Senior
                            • 06-2013
                            • 119

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Mętne, przygaszone złoto [4]
                            Piana: Kremowa, drobnopęcherzykowa, szybko się redukuje do pierścienia [3]
                            Zapach: Słodki Banan, fenole [4]
                            Smak: Pomarańcza, lekko pieprzowo-ziołowa, gładkie, nie jest słodko, dobrze się pije [4.5]
                            Wysycenie: Wysokie [4]
                            Opakowanie: Ładne [4]
                            Uwagi: 19.03.2019

                            Moja ocena: [4.1]

                            Comment

                            • LESNICZYy
                              Senior
                              • 01-2018
                              • 950

                              Warka 29.03.20 w dobrej formie .
                              Banan , pomarańcza , minimalnie kolendra i niska goryczka .
                              Dałem tylko 4.97 zł .

                              Comment

                              • LESNICZYy
                                Senior
                                • 01-2018
                                • 950

                                Piwo dalej w dobrej formie . Pomarańcza , mandarynka i kolendra głównie w smaku . Pijalność na wysokim poziomie .
                                Attached Files

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎