Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Szymbark, blisko Kościoła, Pod Wieżą

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piokl13
    Senior
    • 06-2003
    • 946

    Szymbark, blisko Kościoła, Pod Wieżą

    Restauracja, która przetrwała upadek PRL. Piłem tam piwo jeszcze 15 lat temu. Trochę się zmieniła, ale czuć tę atmosferę.
    Leją specjala jak to na Kaszubach.
    Mieści się w środku wsi, blisko kościoła.
    Zimą, gdy jest śnieg, pod knajpą stoi sporo miejscowych z saniami i koniami, którzy zabierają na kulig, 10zł od łba, w trakcie przerwa na ognisko. Polecam.
  • arcy
    Senior
    • 07-2002
    • 7538

    #2
    Ostrzegam przed siadaniem przy stolikach na podwyższeniu. Pewien znajomy po spożyciu paru piw zanotował bardzo bolesny upadek (wraz z krzesłem)

    Comment

    • Rolek
      Senior
      • 08-2001
      • 1038

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piokl13
      Restauracja, która przetrwała upadek PRL. Piłem tam piwo jeszcze 15 lat temu. Trochę się zmieniła, ale czuć tę atmosferę.
      Leją specjala jak to na Kaszubach.
      Mieści się w środku wsi, blisko kościoła.
      Zimą, gdy jest śnieg, pod knajpą stoi sporo miejscowych z saniami i koniami, którzy zabierają na kulig, 10zł od łba, w trakcie przerwa na ognisko. Polecam.
      20 lat temu piwo lała ta sama "barmanka" co dziś. Wtedy jeszcze ze zwykłego kranu obudowanego aluminiową obudową. No i lała "Gdańskie".
      Z dawnej atmosfery pozostało niewiele, nawet nazwę zmieniono - kiedyś była to "Wiejska", dziś bardziej komercyjnie "Pod Wieżą". Dla niewtajemniczonych wyjaśnię, że w pobliżu znajduje się góra Wieżyca (312 mnp), stąd nazwa knajpy.
      Tak jak pisze Piotr - dziś leją Specjala, trochę jednak drogo jak na wiejską knajpę. Jak pamiętam, chyba 4 zł/0,5l.

      Z klimatów "Wiejskiej" nie zapomnę do dziś gustownego parawaniku, obwieszonego sponiewieranymi kwiatkami, dzielącego symbolicznie sporą dosyć salę na połowę. Po jednej stronie parawaniku wisiała tabliczka "Dla palących", po drugiej "Dla niepalących"...

      Ech, to se ne wrati

      Comment

      • arcy
        Senior
        • 07-2002
        • 7538

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rolek
        dziś bardziej komercyjnie "Pod Wieżą". Dla niewtajemniczonych wyjaśnię, że w pobliżu znajduje się góra Wieżyca (312 mnp), stąd nazwa knajpy.
        Pamięć mam zawodną, ale wydawało mi się, że nad wejściem był element architektoniczny, od którego pochodzi nazwa.

        Comment

        • Rolek
          Senior
          • 08-2001
          • 1038

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy
          Pamięć mam zawodną, ale wydawało mi się, że nad wejściem był element architektoniczny, od którego pochodzi nazwa.
          Tego nie pamiętam. Bardziej tu jednak pasowałby jakiś krzyż - do drugiej wojny światowej w miejscu restauracji znajdowała się katolicka kaplica.

          Wiem jednak, że właścicielem knajpy jest firma będąca najemcą wieży widokowej na Wieżycy. Marketingowo pasuje więc moja wersja.
          Jak jednak jest naprawdę - nie wiem.
          Last edited by Rolek; 14-03-2005, 13:53.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎