Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Komes Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rugby
    Ka mate! Ka ora !
    • 08-2007
    • 376

    #46
    jest w Gdańsku w delikatesach Smak, data ważności do 1 kwietnia, cena 2,50. W Krakowie jest w knajpie omerta na kazimierzu.
    Omerta Pub & more...
    Kraków, ul. Warszauera 3/ Kupa 3

    www.omerta.com.pl

    Comment

    • Wujcio_Shaggy
      Senior
      • 01-2004
      • 4628

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
      (...) IMO (...) IMO (...) IMO (...) IMO (...)
      To chyba nowy rekord Forum - cztery IMY w jednym poście...
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

      @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
        To chyba nowy rekord Forum - cztery IMY w jednym poście...
        Jak już zatwierdziłem, to zobaczyłem, że sporo się tego namnożyło, ale chciałem podkreślić, że to nie są prawdy objawione, tylko moim zdaniem... Obiecuję poprawę na przyszłość. Może chociaż niektóre IMO zastąpię IMHO.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • pezet
          Improwizator
          • 03-2006
          • 481

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rugby Wyświetlenie odpowiedzi
          jest w Gdańsku w delikatesach Smak, data ważności do 1 kwietnia, cena 2,50. W Krakowie jest w knajpie omerta na kazimierzu.
          Z tego co się orientuję to 3 warka ma termin do 22 maja. Nie widziałem w Gnieźnie i okolicach Komesa z datą do 1 kwietnia.
          Po zejściu partii ważnej do 30.11.2007 pojawiła się ta z datą majową. Chyba, że 3 warka z datą do 1.04.08 pojechała w całości gdzieś w Polskę, a ta 'majowa' jest już 4
          No i ta cena 2,50 Chyba, że coś się koledze pomyliło
          „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
          Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
          Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10836

            #50
            Nic mu sie niepomyliło.
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pezet Wyświetlenie odpowiedzi
              Z tego co się orientuję to 3 warka ma termin do 22 maja. Nie widziałem w Gnieźnie i okolicach Komesa z datą do 1 kwietnia.
              Po zejściu partii ważnej do 30.11.2007 pojawiła się ta z datą majową. Chyba, że 3 warka z datą do 1.04.08 pojechała w całości gdzieś w Polskę, a ta 'majowa' jest już 4
              No i ta cena 2,50 Chyba, że coś się koledze pomyliło
              Była jakaś akcja, że cała jedna warka gdzieś poszła w teren. No i pewnie ktoś przeszacował popyt i teraz się z tym gotuje.

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
              Nic mu sie niepomyliło.
              Co zrobiło? Kolego abernacka - wstyd!
              blog.kopyra.com

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                #52
                Nie pomyliło, bo to promocja była - termin się zbliżał.
                I akcja się udała - nic się nie zmarnowało tudzież nie musiało być wypite przez właściciela

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • biereczapplistes
                  Senior
                  • 05-2007
                  • 325

                  #53
                  jak dla mnie - szczytowo plasujacy sie porter (piłem ich sporo), super piwko
                  Pijast Piwodziej :D

                  Comment

                  • Czes
                    PremiumUżytkownik
                    • 06-2001
                    • 752

                    #54
                    Piwo z datą BBE 2008/05/22.
                    Chlapnęło się za dużo aromatu kawowego - nieodparte wrażenie, że piwo jest aromatyzowane. To nie dziwi, bo Fortuna od dawna flirtuje z aromatami (Czarne).
                    Dziwić może jedynie twierdzenie, że "warzone zgodnie z prawem czystości z 1516 roku", bo prawo to nie dopuszcza stosowania aromatów, ani budowania barwy karmelem E150.
                    O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23782

                      #55
                      żadnych pozytywów na dziś?
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        #56
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czes Wyświetlenie odpowiedzi
                        Piwo z datą BBE 2008/05/22.
                        Chlapnęło się za dużo aromatu kawowego - nieodparte wrażenie, że piwo jest aromatyzowane. To nie dziwi, bo Fortuna od dawna flirtuje z aromatami (Czarne).
                        Dziwić może jedynie twierdzenie, że "warzone zgodnie z prawem czystości z 1516 roku", bo prawo to nie dopuszcza stosowania aromatów, ani budowania barwy karmelem E150.
                        Co do aromatu, to trudno się spierać. Natomiast karmelu nie ma w składzie Komesa uwidocznionym na kontrze. A jak ktoś, gdzieś, kiedyś, pisał polskie prawo wymaga, żeby był uwidoczniony. To jak to z tym karmelem w Komesie jest?
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • Czes
                          PremiumUżytkownik
                          • 06-2001
                          • 752

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                          Co do aromatu, to trudno się spierać. Natomiast karmelu nie ma w składzie Komesa uwidocznionym na kontrze. A jak ktoś, gdzieś, kiedyś, pisał polskie prawo wymaga, żeby był uwidoczniony. To jak to z tym karmelem w Komesie jest?
                          Nie wiem jak jest w Komesie. Wiem natomiast, że prędzej znajdziemy deklarację o faktycznym użyciu E150 na etykiecie piwa koncernowego niźli piwa z małego browaru.
                          O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

                          Comment

                          • kopyr
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 9475

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Czes Wyświetlenie odpowiedzi
                            Nie wiem jak jest w Komesie. Wiem natomiast, że prędzej znajdziemy deklarację o faktycznym użyciu E150 na etykiecie piwa koncernowego niźli piwa z małego browaru.
                            Taką informację podaje Krajan na swoim porterze. Na Komesie takiej informacji nie ma, więc po prostu byłem ciekaw czy są jakieś inne przesłanki za tym przemawiające.
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • Czes
                              PremiumUżytkownik
                              • 06-2001
                              • 752

                              #59
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                              Taką informację podaje Krajan na swoim porterze.
                              Na Komesie takiej informacji nie ma, więc po prostu byłem ciekaw czy są jakieś inne przesłanki za tym przemawiające.
                              Fakt. Ale już na Zielonym Krajana (jakże barwnym ) o barwniku ani słowa.

                              Moje przesłanki: nienaturalnie intensywna "kawowość" Komesa, przy braku innych elementów smakowych wynikających z użycia słodów palonych. Stąd przypuszczenie o użyciu z jednej strony aromatu, z drugiej zaś barwnika. Ale nie wykluczam, że barwę zapewnił ciemny słód karmelowy.
                              O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

                              Comment

                              • MarcinKa
                                Senior
                                • 02-2005
                                • 2729

                                #60
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Ciemny brąz, prawie czarny. Pod światło przebija się wiśniowy kolor. Jeden z ciemniejszych Porterów. [4.5]
                                Piana: Przez moment istniał tylko cienki kożuch koloru beżowego. Szybko zredukował się do resztek. Do końca dotrwały jedynie śladowe ilości. [2.5]
                                Zapach: Dość mocny piękny porterowy aromat. Ciemne słody, karmel, lekka paloność, leciutka słodycz. Bardzo miły zapach. [4.5]
                                Smak: Na pierwszym planie ciemne słody, trochę karmelu, palone nuty. Później palona goryczka i pewna ostrość. Całość leciutko słodka. Procentów w ogóle nie czuć. Jedynie brak mi troszkę więcej oleistości. Jak Dla mnie jeden z najlepszych Porterów i chyba nie odbiega od kanonu (tak jak Krajan i BOSS). Pyszne piwo. [4.5]
                                Wysycenie: Trochę zbyt mocne. Na początku zakłóca kosztowanie. Później, po wygazowaniu się, jest lepiej. [3.5]
                                Opakowanie: Opakowanie ładne, skromne i z klasą. Pasuje do stylu piwa. Do tego kapsel firmowy i zawartość ekstraktu podana. Jedyny mankament to dość częste problemy ze starannością naklejenia etykiet. [4.5]
                                Uwagi: Mimo, że Miłosław jest nowicjuszem w segmencie Porterów, od razu uwarzył takie cudo. Dla mnie z pewnością jedno z najlepszych polskich piw (cała ocena odnosi się do I warki, późniejsza już taka idealna nie była, troszkę zbyt „gładka” jak dla mnie).

                                Moja ocena: [4.25]
                                To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎