Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Specjal Jasny Pełny z Grupy Żywiec

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • chemmobile
    Senior
    • 03-2009
    • 2168

    Specjal Jasny Pełny z Grupy Żywiec

    Mam do czynienia z takim oto piwem:

    Specjal Jasny Pełny
    alk. 6,0% obj., ekstrakt nieznany


    Nie mogę znaleźć go na "Liście Piw". Wyszukiwarka wyrzuciła mi tylko dwie wzmianki na jego temat:
    http://www.browar.biz/forum/showpost...&postcount=132
    http://www.browar.biz/forum/showthre...jal#post546301

    Z kontry mam info, że wynalazek ten popełniła Grupa Żywiec. Spotkaliście się już z tym piwem? Nie wiem czy zgłaszać to jako nowe piwo, czy też coś przegapiłem.
    Attached Files
    Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
    Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609
  • darko
    Senior
    • 06-2003
    • 2078

    #2
    Słabo szukałeś: http://browar.biz/forum/showthread.php?t=178&page=4

    Comment

    • chemmobile
      Senior
      • 03-2009
      • 2168

      #3
      To jest to? Oczywiście wyszukiwarka wyrzuciła mi ten link z "EB", ale nie przypuszczałem, że to o niego chodzi. Nie ma tu żadnego zdjęcia etykiety, no i zawartość alkoholu się nie zgadza.
      Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
      Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

      Comment

      • darko
        Senior
        • 06-2003
        • 2078

        #4
        Tak, to jest to. Niewiele osób interesuje się tym piwem. Większość forowiczów interesuje, czy piwo jest smaczne, a nie czy ma 6,2 czy 6,0% alk.

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #5
          Przeciwnie, nadzwyczaj wiele osób się nim interesuje. Co chwile wyskakują pytania o to piwo Dla niektórych nawet piwo warte jest sprowadzenia go prywatnymi kanałami na południe Polski. Nie mogę tego zrozumieć, chociaż przyznaję, że wyróżnia się przyzwoitością spośród koncernówek, a z beczki jest nawet całkiem dobre. Znam jednak kilkadziesiąt lepszych....

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • wrojtek
            PiwBiz
            • 11-2005
            • 377

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
            (...) Dla niektórych nawet piwo warte jest sprowadzenia go prywatnymi kanałami na południe Polski. Nie mogę tego zrozumieć (...)
            Na południu Polski zainteresowanie tym piwem wzrasta po zakończeniu sezonu wakacyjno-urlopowego (wiem to z autopsji)

            Comment

            • granat862
              Senior
              • 12-2004
              • 945

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrojtek Wyświetlenie odpowiedzi
              Na południu Polski zainteresowanie tym piwem wzrasta po zakończeniu sezonu wakacyjno-urlopowego (wiem to z autopsji)
              Potwierdzam Zawsze jak widze Specjala wracją wspomnienia z wakacji
              Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

              Comment

              • tfur
                Senior
                • 05-2006
                • 1303

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                ...z beczki jest nawet całkiem dobre.
                z tym różnie bywa. zdarzało mi się pić taką siarę nieodstaną, że po trzech piwach miałem kaca jak po trzynastu. moim zdaniem, specjal parę lat temu dał jakościowego nura. da się wypić, ale tylko z braku laku. bywając w olsztynie, zdecydowanie wybieram piwa z kormorana.
                veni, emi, bibi

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9733

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tfur Wyświetlenie odpowiedzi
                  Bywając w olsztynie, zdecydowanie wybieram piwa z kormorana.
                  Jak jest wybór... Olsztyn to jedno, a Mazury to drugie. W zeszłym roku chcąc się napić w Mikołajkach czegoś innego niż "nasze najlepsze" albo "prawie jak piwo", wybobrowałem z dna lodówy w jednym sklepie Łomżę. I tyle.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎