Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Co się stało z Pilsnerem Urquell?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Regent
    Senior
    • 10-2002
    • 512

    Co się stało z Pilsnerem Urquell?

    Właśnie jestem po degustacji tego piwa i mały szok. Gdzie podziała się ta znana szlachetna goryczka. Smak jakiś taki zwietrzały, piana opada szybko. I drugi problem gdzie produkowane jest to piwo, na etykiecie widnieje adres KP Poznan( z relacji prasowych miało być wytwarzane w Tychach), następnie warzone i rozlewane pod nadzorem piwowarów z czeskiego Pilzna( a więc poza Czechami). Natomiast kod kreskowy zaczyna się cyframi 859... a przecież dla produktów polskich powinno być 590... . O co w tym wszystkim chodzi?
    Mniej alkoholu w piwach !!!
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
  • paveuek
    Senior
    • 09-2001
    • 410

    #2
    859 to właśnie Czechy. Może to jakaś podróba???
    Last edited by paveuek; 11-01-2003, 16:56.
    Katalog polskich kapsli od piwa: www.kapsle.xon.pl
    Polskie forum kolekcjonerów kapsli: www.forum.kapsle.xon.pl

    Comment

    • rychur
      Senior
      • 12-2002
      • 151

      #3
      Nie straszcie! Zaraz lecę do sklepu, obejrzę dokladnie butelki i posmakuję. I choć to przykre,to jednak nie zdziwiłbym się, gdyby cos się popie... także z Urquelem (taki Ukochany Kraj)

      Comment

      • Czapayew
        Senior
        • 10-2002
        • 1966

        #4
        Odp: Co się stało z Pilsneren Urquell?

        Regent napisał(a)
        I drugi problem gdzie produkowane jest to piwo, na etykiecie widnieje adres KP Poznan( z relacji prasowych miało być wytwarzane w Tychach), następnie warzone i rozlewane pod nadzorem piwowarów z czeskiego Pilzna( a więc poza Czechami). Natomiast kod kreskowy zaczyna się cyframi 859... a przecież dla produktów polskich powinno być 590...
        Z informacji, ktore onegdaj zasłyszałem, piwo to jest robione w Pilźnie, a nastepnie przywożone do Polski, gdzie się je butelkuje/puszkuje.
        Co się tyczy produkcji Pilsnera w Tychach - trochę czasu jeszcze do tego momentu upłynie.
        "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

        www.zamkoszlaki.com
        www.piwnekapsle.net

        Comment

        • rychur
          Senior
          • 12-2002
          • 151

          #5
          Nie wiem czy to siła sugestii, ale faktycznie coś jest z tym Pilsnerem. Jutro spróbuję jeszcze raz, porównam jednak z lanym do butelek 0,33 na których nie zamieszczono informacji:"Warzone i rozlewane pod nadzorem piwowarów z czeskiego Pilzna". Napiszę o wrażeniach.

          Comment

          • Krzysiu
            Krzysiu
            • 02-2001
            • 14936

            #6
            Jeśli na etykiecie jest napis "Born in...", a nie "Brewed in...", to jest Pilzner z Tych, tak sądzę.

            Comment

            • rychur
              Senior
              • 12-2002
              • 151

              #7
              Jeśli na etykiecie jest napis "Born in...", a nie "Brewed in...", to jest Pilzner z Tych, tak sądzę.
              Jest "Born in..." jeśli rzeczywiście to Tychy to niestety słabo.

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23792

                #8
                to że kod kreskowy jest taki a nie inny nie ma większego znaczenia.

                producent Pilsnera kolegi Regenta to browar w Tychach. to że jest podany adres KP Poznań wynika tylko z tego że firma ma tam swoją siedzibę. wyobraźcie sobie że polski Pilsner nawet pojawia się w Czechach

                polska wersja jest nie tylko trochę słabsza ekstraktowo ale i niestety też smakowo.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • Regent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 512

                  #9
                  Kolega Art wprowadził mętlik w mojej głowie. Jak piwo może być produkowane w Polsce przecież kod wskazuje inny kraj, a to chyba jest wiarygodne? Art twierdzi, że to nie ma większego znaczenia to ja już nic nie rozumiem??? Chyba, że kolega Art ma coś więcej do powiedzenia na ten temat.
                  Mniej alkoholu w piwach !!!
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23792

                    #10
                    wg Polskiego prawa na opakowaniu musi być oznaczony producent. jedyny adres widoczny na opakowaniu to adres KP.
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • Regent
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 512

                      #11
                      Czy to znaczy, że kod nie ma żadnego znaczenia.
                      Mniej alkoholu w piwach !!!
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23792

                        #12
                        wrzucam dla porównania czeskiego rozlewanego w PL i poniżej polskiego warzonego w PL
                        Attached Files
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • Regent
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 512

                          #13
                          Załamałem się, już nie chce mi się myśleć na ten temat. To co Czesi produkują, Polacy puszkują, w Czechach sprzedają to jakaś PARANOJA RATUNKU !!!!!!!!!!!
                          Mniej alkoholu w piwach !!!
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23792

                            #14
                            nie wiem jak to dokładnie jest przyznawaniem odpowiednich kodów EAN 13, możliwe że Pilsner jako produkt licencyjny posiada kod kraju, przedsiębiorstwa i produktu licencjodawcy a nie licencjobiorcy. zdecydowanie ktoś z odpowiednią wiedzą na ten temat powinien się wypowiedzieć.

                            ten nr Pilsnera to
                            8 594404 115115

                            z czego:
                            8 59 to kod kraju
                            4404 to przedsiębiorstwo
                            11511 to produkt
                            5 to cyfra kontrolna.
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • Marusia
                              Senior
                              • 02-2001
                              • 20211

                              #15
                              Wraca temat piw licencyjnych, które nigdy nie bedą takie same jak oryginał, chociażby ze względu na WODĘ. A tu nawet są inne parametry, to już w ogóle jakiś bezsens
                              www.warsztatpiwowarski.pl
                              www.festiwaldobregopiwa.pl

                              www.wrowar.com.pl



                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎