Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tyskie, Pilsner Urquell (lic.)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysztof
    Senior
    • 04-2001
    • 1689

    Tyskie, Pilsner Urquell (lic.)

    Mam w domu do dyspozycji 3 PU:
    1- rozlewany w Polsce
    2- produkowany w Polsce - UWAGA!!! Ekstrakt 11,75 % wag zamiast 12%
    3- oryginalny PU - zakupiony w Browarze w Pilznie dnia 12.11.02 r

    Dotychczas próbowalismy w gronie piwowarów ostatnie 2 PU z listy. Można powiedzieć, że PU produkowany w Polsce mam mniejsze nasycenie dwutlenkiem węgla niż oryginał. Poza tym jest to dobre piwo.... moze nawet wzorcowe dla Browarów w Polsce.
    Oceniający: ludzie zajmujący się piwem od lat.... Niektórzy z nich nawet od lat 50 zwiazani ze sobą rodzinnie i po pasji piwnej....
    Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
    www.twojmalybrowar.pl
  • Krzysztof
    Senior
    • 04-2001
    • 1689

    #2
    Porównanie Pisnerów

    Do prowadziłem do porównania trzech butelek Pilsnera:
    1-oryginalny kupiony w sklepie z pamiątkami z browarze w Pilznie
    2-wyprodukowany w Polsce
    3-rozlany w Polsce

    Piwo przebywało w lodówce przez 48 godzin w temperaturze 5-6 stopni C.
    Zostało on mi podane przez moją dziewczynę, która wlała to piwo do trzech identycznych pokali w innym pomieszczeniu - tak zebym nie widział w której szklance jest które piwo.
    Wyniki:
    piwo 1 i 3 były zdecydowanie lepsze niż piwo nr 2, próbki 1 i 3 miały zdcydowanie trwalszą pianę (ponad 2,5 krotnie) niż próbka nr 2.
    Wniosek jeden: oryginał to oryginał..... niestety.
    Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
    www.twojmalybrowar.pl

    Comment

    • wojtas66
      Member
      • 11-2001
      • 60

      #3
      Odp: Porównanie Pisnerów

      Krzysztof napisał(a)
      Wniosek jeden: oryginał to oryginał..... niestety.
      Wielkie brawa Krzysztofie!!! Naprawdę sądziłeś, że wynik może być inny? Niedługo wszystko się zmieni! Sklonowano człowieka to i piwo się da, nie?
      Ciepłemu piwu zdecydowane - NIE!!!

      Comment

      • Koziołek
        Member
        • 11-2002
        • 32

        #4
        Pilsner tylko w Czechach !

        Nieprawdą jest stwierdzenie/przypuszczenie Dudlika, że każde piwo można wyprodukować gdziekolwiek i będzie smakowało tak samo. Zważcie, że w Plznie są specjalne wody, znaczy się źródła - i dzięki nim między innymi Pilsnerek Urquellek jest taki wyjątkowy

        Podobno mają całkowicie przenieść produkcję do Polski ? Prawda to czy fałsz ? Jeśli prawda - to i wielki skandal

        Pozdrawiam

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23794

          #5
          Podobno mają całkowicie przenieść produkcję do Polski
          Koziołku trochę dystansu do takich baśni.

          a i przeczytaj uważniej zdanie Dudlika.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • Krzysztof
            Senior
            • 04-2001
            • 1689

            #6
            Odp: Odp: Porównanie Pisnerów

            Wielkie brawa Krzysztofie!!! Naprawdę sądziłeś, że wynik może być inny? Niedługo wszystko się zmieni! Sklonowano człowieka to i piwo się da, nie?

            Klonowanie człowieka i przeniesienie produkcji piwa z jednego browaru do drugiego to zupełnie inny wymiar jeżeli chodzi o stopień zaawansowania nauki i technologi jej sprzyjających.
            Przenieść produkcję jakiegoś piwa z browaru do browaru to coś zupełnie innego niż przeniesienie Pilsnera. To wyjątkowe piwo ze wzgledy na tradycję i ......... całą resztę.
            Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
            www.twojmalybrowar.pl

            Comment

            • wojtas66
              Member
              • 11-2001
              • 60

              #7
              Odp: Odp: Odp: Porównanie Pisnerów

              Krzysztof napisał(a)
              Klonowanie człowieka i przeniesienie produkcji piwa z jednego browaru do drugiego to zupełnie inny wymiar jeżeli chodzi o stopień zaawansowania nauki i technologi jej sprzyjających.
              Przenieść produkcję jakiegoś piwa z browaru do browaru to coś zupełnie innego niż przeniesienie Pilsnera. To wyjątkowe piwo ze wzgledy na tradycję i ......... całą resztę.
              W pełni się z tobą zgadzam. Znak i renoma firmy straciła przez to na wartości, ale nasz rodzimy rynek niewątpliwie zyskał. A wogóle, czego się nie robi dla pieniędzy?
              Ciepłemu piwu zdecydowane - NIE!!!

              Comment

              • szostak
                Gość
                • 02-2002
                • 1176

                #8
                Odp: Pilsner tylko w Czechach !

                Koziołek napisał(a)
                Nieprawdą jest stwierdzenie/przypuszczenie Dudlika, że każde piwo można wyprodukować gdziekolwiek i będzie smakowało tak samo. Zważcie, że w Plznie są specjalne wody, znaczy się źródła - i dzięki nim między innymi Pilsnerek Urquellek jest taki wyjątkowy

                Podobno mają całkowicie przenieść produkcję do Polski ? Prawda to czy fałsz ? Jeśli prawda - to i wielki skandal

                Pozdrawiam
                Koziołek ma rację; to woda sprawia, że Pilsner jest Pilsnerem a nie EB czy innym produktem przemysłowym. Reszta jest wszak ta sama wszędzie, a mimo to sa gatunki lepsze i gorsze. Bo różna jest woda.
                A Pilsner w Polsce? Będzie to zapewne POLSNER

                Comment

                • ART
                  mAD'MINd
                  • 02-2001
                  • 23794

                  #9
                  Odp: Odp: Pilsner tylko w Czechach !

                  szostak napisał(a)
                  Reszta jest wszak ta sama wszędzie, a mimo to sa gatunki lepsze i gorsze.
                  bynajmniej nie jest to tylko zasługa wody.
                  - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                  - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                  Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                  Comment

                  • sebol
                    Member
                    • 02-2002
                    • 66

                    #10
                    Co powiecie na tamat polkiego Pilsnera Urquella?

                    Niestety pojawił się Pilsner Urquell made in Poland na poczatku byłem przerażony przecież to profanacja , pierwsze moje wrażenia niestety potwierdzały moje czarne wizje.Od kilkunastu dni zacząlem ponownie degustować Pilsnera i czuję wyraźną poprawe mam nadzieję , że tak już zostanie...Co wy na to ?
                    sebastian30000

                    Comment

                    • Krotoszyniak
                      Senior
                      • 08-2002
                      • 516

                      #11
                      Urquellka z Polski nie mialem szans jeszcze sprobowac , narazie tylko orginalka z Czech . W Kanadzie sprzedawany jest w duzych butelkach jak i w puszkach . Butelkowa wersja czesto jest gorsza w posmaku co jest oczywiste samo przez sie (2-3 miesiace na statku w kontenerze) , puszkowe sie lepiej trzyma . Urquell jest orginalnym pilsnerem . Orginally pilsner powinnien miec duzo ilosc goryczki (dobrze nachmielone ) o ile sie nie mylo wiecej niz 35 IBU . Gesta biala piana to juz tylko piekny dodatek . Tak jak wielu z Was martwilem sie ze jakosc tego piwa obnizy sie po przejeciu przez SAB . Ostatnio testowalem i ... Urquell nadal swiatowej klasy . Zapach moze nie najlepszy 7/10 , ale silna pianka z zywym zlocistym kolorem piwa wygladala super 4/5 , smak to silna 8ka /10 , no i pijalnosc , posmak , odczucie w ustach sa niezrownane 5/5 ! Razem moja nota to 17/20 czyli 4.1 . Dla informacji w ratebeer 376 ludzi ocenialo to piwo ze srednia nota 3.42 (62.6%). Najwyzej ocenionym piwem z tej klasy jest ciezko dostepny Herold Svetlé 3.74 (86%).
                      Admin z Ratebeera
                      Licencjonowany Sedzia BJCP (E0894)
                      Poromotor piwnej Polski na swiat :)

                      Comment

                      • zythum
                        Kot Makawity
                        • 08-2001
                        • 8305

                        #12
                        Butelkowa wersja czesto jest gorsza w posmaku co jest oczywiste samo przez sie (2-3 miesiace na statku w kontenerze) , puszkowe sie lepiej trzyma?????


                        Czyżby puszkowe płyneło krócej . Normalnie puszka ma posmak metalu i każde puszkowe jest gorsze od butelkowego.
                        To inaczej miało być, przyjaciele,
                        To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                        Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                        Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                        Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                        Rządzący światem samowładnie
                        Królowie banków, fabryk, hut
                        Tym mocni są, że każdy kradnie
                        Bogactwa, które stwarza lud.

                        Comment

                        • Krotoszyniak
                          Senior
                          • 08-2002
                          • 516

                          #13
                          Nie kazde piwo z puszki smakuje gorzej od butelkowego . Tak to prawda taka jest ogolna zasada , ale nie w tym wypadku .
                          Admin z Ratebeera
                          Licencjonowany Sedzia BJCP (E0894)
                          Poromotor piwnej Polski na swiat :)

                          Comment

                          • Kudson
                            Gość
                            • 10-2002
                            • 2

                            #14
                            Kolorek sliczniutki, zlocisty, nie drapie w gardle, cudownie orzezwiajace, ladnie pachnie. Niemozliwe do nierozpoznania. Jedyne w swoim rodzju.

                            Moja ocena: [4.475]
                            ---------------
                            Ocena usunieta z rankingu.
                            Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                            Art, Admin

                            ---------------

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23794

                              #15
                              proszę się jednak jeszcze trochę bardziej starać...
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎