Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła, Vetter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • uranium
    Member
    • 05-2003
    • 77

    Perła, Vetter

    Piwo już dostępne w sklepach. Cena 2,75 PLN + 0,35 za butelkę. Kapsel dedykowany.
    5,8 vol
    Troszkę bardziej gorzkie niż Perły, w smaku nawet ciekawe, drażni mnie jednak zapach.
  • Horse1963
    Senior
    • 06-2009
    • 547

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika uranium Wyświetlenie odpowiedzi
    Piwo już dostępne w sklepach. Cena 2,75 PLN + 0,35 za butelkę. Kapsel dedykowany.
    5,8 vol
    Troszkę bardziej gorzkie niż Perły, w smaku nawet ciekawe, drażni mnie jednak zapach.
    No to mamy nowy browar

    Comment

    • ARTHUR
      Senior
      • 07-2004
      • 2338

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika uranium Wyświetlenie odpowiedzi
      Piwo już dostępne w sklepach. Cena 2,75 PLN + 0,35 za butelkę. Kapsel dedykowany.
      5,8 vol
      Troszkę bardziej gorzkie niż Perły, w smaku nawet ciekawe, drażni mnie jednak zapach.
      Pokaż butelkę i kapsel

      Comment

      • yaro74
        PremiumUżytkownik
        • 09-2012
        • 2089

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Horse1963 Wyświetlenie odpowiedzi
        No to mamy nowy browar
        Mieszkam w Lublinie i nic o tym nie wiem.
        A tak na poważnie, to pewnie chodzi o nowe piwo: browar parowy Vetter, bo ono ma 5,8% alk.

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          #6
          Piwo powinno trafić do sklepów od początku październik
          Browar Parowy Vetter - pod taką nazwą wkrótce na rynku pojawi się nowe piwo z Perły Bowarów Lubelskich - pisze "Dziennik Wschodni".


          pewnie z racji swojej za dużej ciekawości kupię i spróbuję.
          Interesujące jest to że ma być bardziej gorzkie niż inne perły (które obecnie nie są prawie wcale gorzkie)więc może nie będzie źle?
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • wilko
            Senior
            • 07-2008
            • 226

            #7
            Nie ma co się oszukiwać, dobrze też nie będzie, Znaczy nie jest.

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4312

              #8
              Piwo zakupione w małym sklepie osiedlowym ze stoiskiem firmowym Perły za 3, 10.
              Zapach "przemysłowy", z lekką nutką żelazistą, prawie niewyczuwalną słodową i lekką chmielową. Piana drobnopęcherzykowa utrzymująca się dość długo. potem zredukowana do małej obrączki. Goryczka rzeczywiście intensywniejsza niż w innych wyrobach Perły, nie nazwałbym jej tępą, ale czegoś mi tu brakuje. Pod goryczką piwo mało treściwe, nic poza jej intensywnym posmakiem nie zostaje. Mimo to kierunek "pilsowaty" poszukiwań jest dobry i jak na mierne pozostałe wyroby tego browaru - daje się wypić. Nie sądzę jednak bym biegał po to piwo i polecał znajomym.
              Na kontrze baju baju o uczczeniu tym piwem Vettera, całe szczęście, ze nie wciskają kitu, iż warzą je w browarze na Bernardyńskiej. Pełna nazwa piwa: "Browar Parowy Vetter". Na temat składu żadnych informacji poza "Zawiera słód jęczmienny". Alk. 5, 8%.

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19163

                #9
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wilko Wyświetlenie odpowiedzi
                Nie ma co się oszukiwać, dobrze też nie będzie, Znaczy nie jest.
                A może jakiś konkret, bo z twojej wypowiedzi to nic nie wynika. Piłeś to piwo w ogóle?

                Comment

                • yaro74
                  PremiumUżytkownik
                  • 09-2012
                  • 2089

                  #10
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: złocisty [4]
                  Piana: obfita, wysoka, długo się utrzymuje [4.5]
                  Zapach: nieprzyjemny, niezachęcający do picia, jakiś skwaśniały i lekko metaliczny [1]
                  Smak: intensywna goryczka, spod której ledwo wyłania się smak słodu, więcej niż jedno piwo nie dałbym rady wypić [2.5]
                  Wysycenie: dobre [4]
                  Opakowanie: zwykła etykieta, na krawatce rok 1846, kapsel dedykowany [3]
                  Uwagi: Nazwa piwa to: Browar parowy Vetter

                  Moja ocena: [2.35]

                  Comment

                  • wilko
                    Senior
                    • 07-2008
                    • 226

                    #11
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                    A może jakiś konkret, bo z twojej wypowiedzi to nic nie wynika. Piłeś to piwo w ogóle?
                    Owszem, piłem. Zawiodłem się, choć wydaje mi się, że nie oczekiwałem wiele.

                    Na plus zaliczył bym kolor.Piwo jest głęboko złociste.
                    Pianę buduje wysoką, aż do przesady, lecz ta bardzo szybko opada całkowicie odsłaniając powierzchnię piwa.
                    Zapach był bardzo pusty. Miałem trudności żeby go uchwycić.
                    Rozczarowało mnie smakiem. Ciężko mi do czegoś przyrównać, ale jego słodowość była dla mnie nieprzyjemna. Goryczka bynajmniej nie była intensywna.
                    Drugi plusik piwo ma za aromat przy końcu kufla. Dało się wyczuć aromat / smak chmielu.
                    Wysyceni było za wysokie, co dało się odczuć pijąc, jak i zaobserwować już przy nalewaniu po pianie.

                    Fakt prezesie, że moja poprzednia wypowiedź była za krótka i zbyt zdawkowa. Mogłeś podejrzewać mnie o niepodparte niczym malkontenctwo, ale mam nadzieję, ze już nie będziesz.

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19163

                      #12
                      Ja, podobnie jak większość konsumentów nie piła, więc oczekujemy od tych co pili jasnego przekazu. Będzie okazja to skosztuje, ale jeśli nie ma po co to nie będę się specjalnie napinał.

                      Comment

                      • dyczkin
                        Serce w kolorze blaugrana
                        • 05-2011
                        • 3657

                        #13
                        Wczoraj wypiłem, nie ma tragedii. Tylko ta cena, za wysoka, 3,39 w polkowickim Intermarche
                        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                        Moje warzenie // Piwny Wojownik

                        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                        Comment

                        • amal
                          Member
                          • 06-2003
                          • 52

                          #14
                          Zakupiłem po 2.85 + butelka w Społem.
                          Nie czuje się kompetentny do oceniania ale to piwo nie zachwyciło mnie. Jedyne co pamiętam to w miarę wyrazista goryczka.

                          Comment

                          • Myszon007
                            Senior
                            • 02-2007
                            • 1208

                            #15
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Bardzo ładny, głębokie złoto. [5]
                            Piana: Biała, obfita, gęsta, trwała. [4.5]
                            Zapach: Słaby, lekko słodowy, przeszkadza minimalna metaliczność. [3]
                            Smak: Płaski smak słodu i tępa, nieprzyjemna goryczka (a raczej gorycz). Piwo jednowymiarowe i nudne. [2]
                            Wysycenie: Za wysokie, mocno szczypie w język. [3.5]
                            Opakowanie: Przeciętna etykietka, ładny kapsel. Brak danych o ekstrakcie. Butelka brązowa, ale bezzwrotna. [3]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [2.875]
                            ♪♫

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎