Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Třebič, Urban 12° světlý ležák

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4538

    Třebič, Urban 12° světlý ležák

    Piwo koloru złotego, lekko mętne.
    Piana ciut "przybrudzona", dość gęsta, o średniej wielkości oczkach, trwała - długo utrzymywał się gruby 0,5 cm kożuch. Plamy na ściankach nieliczne.
    Zapach nikły, głębokim niuchem da się wyczuć lekką drożdżowość i ciut owocowości.
    Niewiele więcej treściwsze smakowo niż 11°, lepiej wyczuwalna jest chmielowa goryczka, słodowości niedużo, za to pojawia się trochę wytrawnej owocowości.
    Wysycenie jak dla mnie także trochę za wysokie.
    Generalnie ujdzie, ale niczym specjalnym nie zachwyca jak na piwo z minibrowaru.
    Za to prezentuje się ładnie w firmowym kuflu i takąż podkładką.
    29.50 kč.
    Attached Files
  • x57
    Senior
    • 05-2011
    • 247

    #2
    Kolor złoty.
    Piana wysoka, trwała.
    Aromat przyjemny, mocny chmiel, lekki słód, lekkie estry.
    Smak chmielowość, średnia słodowość ale taka bardziej tostowa niż pilzneńska, goryczka średnia, wysycenie średnio-wysokie w kierunku wysokiego, finisz chmielowy, wytrawne.
    Niezłe, wysycenie zbyt duże.

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12118

      #3
      Niefiltrowane, niepasteryzowane

      Aromat – słodowy z drożdżowością
      Piana – wysoka, średniotrwała
      Barwa – słomkowo-złota, mętna
      Wysycenie – umiarkowane
      Smak – nuty słodowe i drożdżowe z leciutkim kwaskiem, goryczka lekka, ale bardziej wyraźna niż w ich 11%, delikatnie zalega w ustach
      Treściwość – umiarkowana

      Poprawne, klasyczne jeśli chodzi o czeskie minibrowary , sesyjne, ich jedenastka moim zdaniem trochę bardziej ciekawa

      Comment

      • wpadzio
        Senior
        • 06-2011
        • 2645

        #4
        Barwa nasyconego złota. Dość wyraźnie mętna.
        Piana nieduża, nietrwała. Wysoka tendencja do osadzania się na szkle. Opada do naśnieżenia na powierzchni. Pod koniec jedynie mikrowysepki i obrączka wokół szklanki.
        Aromat przesunięty w kierunku słodowości, z lekkim chmielowym odcieniem.
        W smaku całkiem wyraźna ziołowa, lekko trawiasta goryczka a na drugim planie, a zwłaszcza w posmakach chlebowe nuty słodowe. Dodatkowo, jak to bywa w piwach niefiltrowanych i niepasteryzowanych w osi czasu odczuwalny pewien udział drożdży.
        Nagazowanie na dość wysokim poziomie. Choć bąbelki nie podszczypują, to daje się wyczuć pewne musowanie na podniebieniu.
        Butelka oklejona w niezbyt oryginalny sposób, z ręcznym odhaczeniem objętości opakowania. Skład mógłby być podany dokładniej - to staje się raczej standardem w przypadku rzemieślniczych produkcji. Kapsel goły.

        Podsumowując, dwunastka z Třebiča jest całkiem niezłym pilznerem, o satysfakcjonującym udziale przyjemnej goryczki. Mocne nagazowanie nadaje mu dodatkowo bardzo rześki charakter. Trochę tylko rozczarowuje piana. Ogólnie ode mnie 8 w skali 1-10.
        Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
        Serviatus status brevis est
        3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Foto:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • karol1000
            Senior
            • 09-2007
            • 1823

            #6
            Pite w browarze

            barwa: ładne złoto
            piana: wysoka i trwała, drobnobąbelkowa
            zapach: słodowo-chmielowy, przyjemny
            smak: słodowo-chmielowy, przyjemny choć pojawia się lekko gryząca nuta
            Jest ok
            LP

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎