Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Opole - Sławice, Ceglana 2a, Hotel & Browar Słociak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grew
    Senior
    • 05-2009
    • 766

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
    Kolaborować to można z wrogiem...
    Miał być żart OK, będę pisał następnym razem w cudzysłowiu.

    Liczę na kolejny browar w mojej okolicy, który będzie ściśle współpracował z piwowarami domowymi Jak widać, taka współpraca może się udać.
    Last edited by grew; 26-11-2012, 13:18.

    Comment

    • jacekwerner
      Senior
      • 05-2004
      • 2835

      #32
      Można zakupić już piwo butelkowane. Czteropak ( 4x0,33 l ) w cenie 24,00 zł.
      Last edited by jacekwerner; 05-12-2012, 13:29.
      Ochotnicza Straż Piwna
      BAZA = 7446

      Comment

      • Jerry64
        Junior
        • 12-2011
        • 12

        #33
        Szanowni Państwo, zaczyna mi to wyglądać na towarzystwo wzajemnej adoracji. Proszę o konkrety. Jakie piwa oferuje minibrowar? Jakieś oceny??? Aktualne ceny??? Może ktoś mnie zachęci, zebym tam pojechał (mieszkam w Opolu, a serwis VW mam dopiero za 2 miesiace). Co powinienem spróbować ? No proszę ......

        Comment

        • dyczkin
          Serce w kolorze blaugrana
          • 05-2011
          • 3657

          #34
          Wejdź, po prostu na ich stronę. Tam masz wszystko.
          Wystarczy trochę sie potrudzić.
          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

          Moje warzenie // Piwny Wojownik

          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

          Comment

          • pioterb4
            Senior
            • 05-2006
            • 4322

            #35
            Nawet nie trzeba, wystarczy przeczytać pierwszy post w temacie.

            Co do zachęt to nie wiem, może nową tapetę na komórkę dostaniesz? Albo zestaw małego majsterkowicza na święta.

            Comment

            • Jerry64
              Junior
              • 12-2011
              • 12

              #36
              Może trochę mniej jadu Panie Pioter? Jezeli mam zostać w tym gronie, to nie godzę się na agresję.

              Comment

              • pioterb4
                Senior
                • 05-2006
                • 4322

                #37
                Ale nikt Cię na siłę nie trzyma. Mój post był co najwyzęj ironiczny, ale agresywny - w żadnym wypadku.

                Comment

                • Jerry64
                  Junior
                  • 12-2011
                  • 12

                  #38
                  Szanowny Panie Pioter,
                  Jeżeli umieściłem swój post w tej dyskusji, to moim celem było wyłącznie podjęcie dyskusji na temat jakości produktów oferowanej przez kolejny mini browar w Polsce. Bez żadnych podtekstów. Nie byłem w Sławicach (nie byłem w stanie ze względu na stanzdrowia), nie znam. Jeżeli są dobre (te piwa) to z chęcią polecę innym ludziom i będę ich namiawiał do tego, aby pojechali parę kilometrów za Opole, aby skosztować tego, co jest warte skosztowania. I bardzo proszę, aby nie odsyłać mnie do pierwszego postu, bo oprócz cen na otwarcie mało jest (przynajmnij dla mnie) konkretu. Być może dla Pana jest wszystko jasne (moze zna Pan piwowara?), ale dla mnie nie do końca. Co to jest w tym przypadku lager? Jakie pszeniczne? Marcowe? Co oznacza koźlak ? Czy ceny zostały utrzymane? W piwach interesuje mnie stopień plato, zawartość alkoholu, rodzaje słodu, chmielu, itp. I jeszcze jedno -aktualna strona internetowa pokazuje inny zestaw piw niż te z pierwszego postu. To mnie absolutnie nie dziwi - otwiera się pub z inną ofertą, niż ta którą oferuje się za miesiąc (nerwy właściciela, bo coś nie schodzi) i za kolejne miesiące - właściciel dostosowuje ofertę do potrzeb klienta, bo w końcu otwierał to miejsce dla klienta. Przyczyn moze być zresztą kilka innych. Skoro Pan mnie tak sekuje to proszę zamiast zestawu małego majsterkowicza odpowiedzieć mi na następujące pytania (bo nie wiem) - w jakiej technologii produkowane są piwa w Sławicach (wystarczy mi nazwa producenta urządzeń i technologii)? Technologia jest oparta na pełnej elektronice, czy opiera się wyłącznie na doświadczeniu piwowara? Może coś pośredniego? Ja nie wiem. Ale Pan wie, że jestem dupkiem. Wystarczyło Panu przeczytać mój krótki post. Żegnam.
                  PS. Mieszkam w Opolu, ale wychowałem się na Kujawach. Maturę zrobiłem w Inowrocławiu (na pewno Pana jeszcze nie było na świecie). Tam, w I LO nauczono mnie szacunku dla innych ludzi i .....ironii. Ironia musi iść w parze z inteligencją. Ironii Panu brakuję.

                  Comment

                  • slodki
                    Senior
                    • 01-2012
                    • 108

                    #39
                    Szanowny Panie Jerry,
                    Choć niewywołany do tablicy, pozwolę sobie na wtrącenie paru słów w potok tej dysputy.
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jerry64 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Jeżeli są dobre (te piwa) to z chęcią polecę innym ludziom i będę ich namiawiał do tego, aby pojechali parę kilometrów za Opole, aby skosztować tego, co jest warte skosztowania.
                    Proszę nie straszyć ludzi kilometrami, browar stoi 150 metrów od obwodnicy Opola.
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jerry64 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Co to jest w tym przypadku lager? Jakie pszeniczne? Marcowe? Co oznacza koźlak ? Czy ceny zostały utrzymane? W piwach interesuje mnie stopień plato, zawartość alkoholu, rodzaje słodu, chmielu, itp.
                    Browar na ten moment posiada w ofercie 4 rodzaje piwa (w plato mogłem się pomylić o pół stopnia w dół).
                    -Jasny lager "Opolskie Jasne" 12 blg; 5% alk.obj.
                    -Marcowe "Okazjonalne" 14 blg; 6% alk.obj.
                    -Pszeniczne jasne "Sławicka Pszenica" 12 blg; 5,2% alk. obj.
                    -Koźlak "Klinkierowy Przepał" 16,5 blg; 6,5% alk. obj.
                    Ceny (wg menu na stronie internetowej browaru, tożsame z informacją z pierwszego postu w temacie):
                    0,3l - 6zł
                    0,5l - 8zł
                    1l - 14zł
                    Piwo pszeniczne aktualnie w promocji - 5zł za 0,5l.
                    Informacje o słodach, chmielach i dokładnym balingu są dostępne u piwowara.
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jerry64 Wyświetlenie odpowiedzi
                    I jeszcze jedno -aktualna strona internetowa pokazuje inny zestaw piw niż te z pierwszego postu. To mnie absolutnie nie dziwi - otwiera się pub z inną ofertą, niż ta którą oferuje się za miesiąc (nerwy właściciela, bo coś nie schodzi) i za kolejne miesiące - właściciel dostosowuje ofertę do potrzeb klienta, bo w końcu otwierał to miejsce dla klienta. Przyczyn moze być zresztą kilka innych.
                    Wszystkie piwa z pierwszego postu, opisałem na stronie internetowej. Ponadto, są tam też wzmianki o piwach miodowych (nieujętych zresztą w menu), których na razie nie ma w ofercie i ten stan trwa niezmiennie od momentu otwarcia. Pan tę niezmienność oferty podważa(i co gorsza- komentuje), podczas gdy w browarze osobiście Pan nie był ani w dniu otwarcia, ani po miesiącu, ani po kolejnych. Czy Pana insynuacje są częścią rzeczonej inowrocławskiej szkoły szacunku?
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jerry64 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Skoro Pan mnie tak sekuje to proszę zamiast zestawu małego majsterkowicza odpowiedzieć mi na następujące pytania (bo nie wiem) - w jakiej technologii produkowane są piwa w Sławicach (wystarczy mi nazwa producenta urządzeń i technologii)? Technologia jest oparta na pełnej elektronice, czy opiera się wyłącznie na doświadczeniu piwowara? Może coś pośredniego?
                    Warzelnia firmy Dreher. Piwowar korzysta w procesie produkcji z dobrodziejstw elektroniki, ale bardziej w charakterze kontrolnym, niż stricte wykonawczym.
                    Last edited by slodki; 07-12-2012, 02:57.

                    Comment

                    • Jerry64
                      Junior
                      • 12-2011
                      • 12

                      #40
                      Bardzo dziękuję za informacje.

                      Comment

                      • slodki
                        Senior
                        • 01-2012
                        • 108

                        #41
                        Ze strony www: jutro kolejna warka jasnego, pojutrze Porter
                        Last edited by slodki; 10-12-2012, 19:06.

                        Comment

                        • concerto
                          Senior
                          • 09-2003
                          • 859

                          #42
                          Co z porterem? Nie doszukałem się niczego ani na face-ie ani na zwykłej www.
                          "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23782

                            #43
                            12.12 zajrzałem koło 14, akurat zacierała się 2 warka portera (21*). Może będzie już na święta.

                            Wielkanocne ma się rozumieć.
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • slodki
                              Senior
                              • 01-2012
                              • 108

                              #44
                              Nowa warka jasnego już leżakuje, od jutra to samo czeka porter. Jakby ktoś z Poznania chciał spróbować słociakowego piwa to po świętach kilka zestawów pojawi się w pewnym sklepie specjalistycznym

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13949

                                #45
                                W jakich godzinach działa browar?

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎