Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Opole - Sławice, Ceglana 2a, Hotel & Browar Słociak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • slodki
    Senior
    • 01-2012
    • 108

    #46
    Od 10. do 22.

    Comment

    • pebejot
      Senior
      • 01-2010
      • 1415

      #47
      Minibrowar Słociak odwiedziłem w śnieżną środę 16 stycznia.
      Do Opola dojechałem pociągiem.
      Z dworca głównego kursuje bezpośredni autobus komunikacji miejskiej linii 13, którym trzeba dojechać do końcowego przystanku "Partyzancka 84". Tuż za rondem na skrzyżowaniu dróg wyłania się budynek hotelu i minibrowaru. Autobus kursuje co 30 minut, tyle samo zajmuje dojazd. Należy kupić bilet dwustrefowy w cenie 4,50 zł.

      O godzinie 13.15 restauracja była pusta. Byłem pierwszym gościem i od razu udałem się na poziom -1, gdzie znajduje się przyjemny pub wraz z wyeksponowaną warzelnią, oraz podświetloną leżakownią, którą można obserwować przez szybę.
      W ofercie były standardowo 4 rodzaje piw:
      - Opolskie jasne (Pils)
      - Klinkierowy przepał (Koźlak)
      - Sławicka pszenica
      - Okazjonalne (marcowe)
      Wszystkie w jednej cenie 6 zł (0,33), 8 zł (0,5) i 14 zł (1 litr).
      Można też zamówić tester za 10 zł, wówczas otrzymamy wszystkie 4 rodzaje w szklankach o pojemności 0,125 ml.
      Zwróciłem uwagę na profesjonalne nalewanie piwa na miarę i podawanie za każdym razem ze świeżą podstawką.
      Szkło i podstawki są oczywiście firmowe.
      Grube kufle sprzedawane są na miejscu i kosztują 10 zł (bez względu na pojemność), a za podstawki trzeba zabulić niestety 2,50 zł od sztuki.
      Na drogę możemy zakupić czteropak piw w butelkach 0,33 l z ciekawymi firmowymi etykietami za 24 zł.

      Amatorom dobrej kuchni polecam wyśmienitą zupę czosnkową w wersji kremowej z serem za 9 zł. Naprawdę warto.

      Na miejscu można przenocować w hotelu. Ceny nie są zbyt wygórowane. Za nocleg trzeba zapłacić 130 zł.

      Zdjęcia:






      Comment

      • Bazyl36
        Senior
        • 05-2006
        • 150

        #48
        Małe sprostowanie mały kufelek tzw tester o poj. 0,125 ml kosztuje 8 zł.

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pebejot Wyświetlenie odpowiedzi
          Z dworca głównego kursuje bezpośredni autobus komunikacji miejskiej linii 13, którym trzeba dojechać do końcowego przystanku "Partyzancka 84". Tuż za rondem na skrzyżowaniu dróg wyłania się budynek hotelu i minibrowaru. Autobus kursuje co 30 minut, tyle samo zajmuje dojazd. Należy kupić bilet dwustrefowy w cenie 4,50 zł.
          Co 30 minut, ale tylko w dni robocze w godzinach szczytu.
          A co do ceny biletu to jakieś oszustwo, bo autobus przecież nie wyjeżdża poza granice miasta. Dobrze to sprawdziłeś, wypytałeś, czy zapłaciłeś w ciemno? Widzę, na stronie MZK Opole, że 13-tka jest linią na II strefę, ale wydaje mi się, że może to być przekłamanie wynikające z tego, że autobus chyba kiedyś dojeżdżał do centrum Sławic. Na szczęście, o dziwo, planują obniżkę cen na II strefę.
          Last edited by Pendragon; 17-01-2013, 21:05.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • abernacka
            Senior
            • 12-2003
            • 10837

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pebejot Wyświetlenie odpowiedzi
            (...)Na miejscu można przenocować w hotelu. Ceny nie są zbyt wygórowane. Za nocleg trzeba zapłacić 130 zł.
            (...)
            Hmm, czyżby nastapiła obniżka usług hotelowych? Cennik na stronie jest zgoła odmienny.
            Piwna turystyka według abernackiego

            Comment

            • baklazanek
              † 2014 Piwosz w Raju
              • 08-2001
              • 3562

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
              Co 30 minut, ale tylko w dni robocze w godzinach szczytu.
              A co do ceny biletu to jakieś oszustwo, bo autobus przecież nie wyjeżdża poza granice miasta. Dobrze to sprawdziłeś, wypytałeś, czy zapłaciłeś w ciemno? Widzę, na stronie MZK Opole, że 13-tka jest linią na II strefę, ale wydaje mi się, że może to być przekłamanie wynikające z tego, że autobus chyba kiedyś dojeżdżał do centrum Sławic. Na szczęście, o dziwo, planują obniżkę cen na II strefę.
              Warianty końcowe trasy są dwa. Jeden tuż przed końcem Opola(koło makro), a drugi w Sławicach.

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                #52
                Zaciągnąłem języka i już wiem, że kolega pebejot zarzuca innym wprowadzenie w błąd (www.browar.biz/forum/showthread.php?t=101196), a sami pisze głupoty na temat komunikacji. Przystanek Partyzancka 84 leży w I strefie, zatem bilet kosztuje 2,60 ( u kierowcy 3,00). Linia w zasadzie kursuje co 60 minut a nie 30. Takie wzmocnienie jest tylko w dni robocze w godzinach szczytu i nie dotyczy to wakacji.

                Rozkład spod dworca: https://www.mzkopole.pl/rozklad-jazd...ne=13&stop=011
                Powrót (najbliżej dworca jest przystanek 1 Maja - Kołłątaja): https://www.mzkopole.pl/rozklad-jazd...ne=13&stop=029

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • pebejot
                  Senior
                  • 01-2010
                  • 1415

                  #53
                  Pendragonie, z zasady nie piszę jeśli czegoś nie sprawdzę.
                  Bilet sprawdzały mi kanary i zapytałem, czy dobrze kupiłem za 4,50 jeśli jadę do końca. Kanary potwierdziły, że tak, bo to druga strefa.
                  Czyli co, naciągają ludzi na tą II strefę ??

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13949

                    #54
                    Takie info uzyskałem na grupie dyskusyjnej, ale lepiej niech miejscowi potwierdzą.

                    Jeżeli mówiłeś, że jedziesz do końca, to pewnie uznali, że jedziesz do Sławic, nie zastanawiając się nad tym, że ten kurs jest tylko do Partyzanckiej.

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • jacekwerner
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 2837

                      #55
                      Zgodnie z informacją na stronie mzkopole.pl :
                      strefa miejska, w której obowiązują ceny biletów miejskich, sięga następujących przystanków:
                      dla linii 13: kierunek Sławice : Partyzancka – Obwodnica (salon Lellek), kierunek Opole : Partyzancka 84 (Hala Makro).
                      Ochotnicza Straż Piwna
                      BAZA = 7446

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        #56
                        Czyli jest jeszcze lepiej, bo kursami wydłużonymi do Sławic można podjechać jeden przystanek dalej, prawie pod browar. Jest to przystanek jednokierunkowy, w drodze powrotnej trzeba przejść za obwodnicę (Partyzancka 84).
                        Sprawa wyjaśniona - do browaru jedziemy za 2,60 (u kierowcy 3,00).
                        Last edited by Pendragon; 20-01-2013, 13:33.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • slodki
                          Senior
                          • 01-2012
                          • 108

                          #57
                          Studenci analogicznie 1,30 i 1,50.
                          Btw nowa warka marcowego już fermentuje.

                          Comment

                          • abernacka
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 10837

                            #58
                            A co z cenami usug hotelowych? Są rozbieżności z tym co Pebejot podał, a z tymi ze strony.
                            Last edited by abernacka; 20-01-2013, 16:32.
                            Piwna turystyka według abernackiego

                            Comment

                            • slodki
                              Senior
                              • 01-2012
                              • 108

                              #59
                              130 od osoby kosztuje nocleg w "dwójce", jedynka za 180.

                              Comment

                              • pebejot
                                Senior
                                • 01-2010
                                • 1415

                                #60
                                Ceny podawał mi barman. Uzyskałem info: 260 zł (dwójka) i 130 zł (jedynka)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎