Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Słociak, Sławicka Pszenica

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Słociak, Sławicka Pszenica

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • baklazanek
    † 2014 Piwosz w Raju
    • 08-2001
    • 3562

    #2
    Zapach bardzo intensywny i uderzający w nozdrza charakterystycznymi bananami i goździkami. Apetyt i chęć na konsumpcję od razu rośnie… aż do momentu pierwszego zetknięcia z kubkami smakowymi, które szybko zmieniają zielone światło na czerwone - piszę oczywiście o własnych odczuciach.
    Kwaskowy posmak w piwach pszenicznych to rzecz zwyczajna, ale tutaj okazał się nadzwyczajnym doznaniem. Tak kwaśne, że aż odpychające od kolejnych łyków. Kwadri nie miał zastrzeżeń, ale jemu smakowała pszenica z Antidotum – żart
    Zapewne niebawem nadarzy się okazja do powtórki, ale na razie uważam, że jest to najgorsza piwna pozycja w menu browaru.

    Comment

    • jacekwerner
      Senior
      • 05-2004
      • 2837

      #3
      Pozwolę sobie nie zgodzić się z szanownym Kolegą . Rzeczoną pszenicę piłem dwukrotnie i nie wyczułem tego strasznego kwasssu ( oczywiście poza niewielkim kwaskiem przynależnym do stylu ). Moim zdaniem bardzo przyzwoite piwo. Na marginesie dodam, że degustowane Antidotum ( prawdziwa? pszenica ) powędrowało w większości do zlewu
      Ochotnicza Straż Piwna
      BAZA = 7446

      Comment

      • jacekwerner
        Senior
        • 05-2004
        • 2837

        #4
        Tak przedstawia się Sławicka Pszenica :
        Attached Files
        Ochotnicza Straż Piwna
        BAZA = 7446

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: bursztynowy, lekko mętny, jak na pszenicę nie pasuje mi [3]
          Piana: biała, drobna, dość zwarta ale jednocześnie leciutka, delikatna [3.5]
          Zapach: słodowo-owocowy, słabo wyczuwalny [3.5]
          Smak: brak pełni i treściwości, w smaku dominuje słodowo-zbożowy posmak, leciutkie bananowe nuty, momentami zaczyna przebijać się lekki kwasek mimo, że piwo przed końcem terminu do spożycia, sprawia wrażenie rozwodnionego [3]
          Wysycenie: troszkę za dużo [4]
          Opakowanie: fajna etykieta na bączku 0.22, gładki kapsel [4]
          Uwagi: Bardzo przeciętna pszenica, jeśli tak smakuje świeżutka to nie ma czym się zachwycać

          Moja ocena: [3.325]
          Attached Files
          Last edited by becik; 26-10-2014, 11:47.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • artur77
            Member
            • 07-2003
            • 36

            #6
            Butelka kupiona przedwczoraj w Graf Alkohole we Wrocławiu, data do 10.10.15 - kwas i zupełnie nic więcej. Nie dało się wypić. Wstyd i żenada.

            Comment

            • mrkowal
              Senior
              • 03-2009
              • 155

              #7
              Według słów piwowara Michała pszenica leżakuje najkrócej bo 10 dni!!! Jak dla mnie najlepsza ze wszystkich piw serwowanych dziś w browarze, chociaż i tak nic specjalnego. Zupełnie klarowna i podobno to nie wada!!! Z tanku leżakowego piwo w tym browarze przepompowują do tanku wyszynkowego czyli drożdże mogą zgubić się gdzieś po drodze. Nie jestem miłośnikiem takiego rozwjązania i smak tutejszego piwa kolejny raz potwierdza moją wyrobioną wcześniej opinię.
              Ultima forsan

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9733

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty nasycony, śladowo zamglony. [3.5]
                Piana: Szok. W zasadzie piana nie wystepuje... Dla pszenicy to porażka. [1]
                Zapach: Słód, banan, ślad grejpfruta. [3]
                Smak: Lekki kwasek, ślad owoców cytrusowych, trochę słodu. Nic ciekawego. [3]
                Wysycenie: Wysokie, choć piany nie ma. [4]
                Opakowanie: Bączek, eta w starym stylu, choć przyznam, że ten browar ma ładniejsze. [3.5]
                Uwagi: Dawno nie piłem tak niewydarzonej pszenicy.
                Przychylam się do zdań kolegów, że to (jak na razie) najgorsze piwo z tego browaru, jakie piłem.

                Moja ocena: [2.9]

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎