Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Słociak, Okazjonalne - Marcowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Słociak, Okazjonalne - Marcowe

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    #2
    Kolor niezbyt mocnej herbaty. Opalizujące. Piana ładnie się nalewa ale szybko redukuje do obrączki na piwie (butelka wieziona z browaru).
    W aromacie ziarnista, zbożowa słodowość. Wyraźny, ziemisty chmiel i delikatny alkohol. Po ogrzaniu wychodzi nuta miodu, jakieś utlenienie?
    Smak to powtórka zapachów z tym, że chmiel ma wyraźniejszą, wspartą alkoholem goryczkę a ziemistość jest obok, nie związana z innymi smakami.
    Wysycenie za niskie ale to może być efekt trzepania się w bagażniku.

    Trochę dziwne. Nie jest złe ale i niczym szczególnym nie przykuwa uwagi. Na plus zaznaczona ale nie za mocna goryczka, na minus posmaki alkoholowe. Przy lepszym nagazowaniu bez oporów wypiłbym kolejny kufel.

    Comment

    • baklazanek
      † 2014 Piwosz w Raju
      • 08-2001
      • 3562

      #3
      W sumie Leona dobrze scharakteryzował to piwo, gdyż opis pokrywa się z moimi obserwacjami. Najlepszy w tym piwie jest mocny słodowy zapach, a najgorsze alkoholowe akcenty, które dają o sobie znać z każdą upływającą minutą i stopniowym ogrzewaniem.
      Przyzwoite piwo, ale bez fajerwerków.

      Comment

      • Zaku
        Junior
        • 03-2011
        • 13

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Herbaciany. Lekko opalizujący. [4]
        Piana: Niezbyt mocna. Kilka chwil po nalaniu zostaje delikatna obrączka w kuflu. [3]
        Zapach: Delikatny. Lekko słodowy. Choć drażni wyczuwalny alkohol. [3.5]
        Smak: Mocno ziemisty, mi akurat to odpowiada. Goryczka delikatna. [4.5]
        Wysycenie: Bardzo słabe. Bąbelki prawie niewidoczne. [3]
        Opakowanie: Butelka 0,33L typu "bączek". Brak informacji o ekstrakcie. [4]
        Uwagi: Na butelce nie znalazłem informacji o dacie przydatności do spożycia. Piwo całkiem przyzwoite, lokalny patriotyzm sprawia, że będę je pił częściej.

        Moja ocena: [3.875]

        Comment

        • Zaku
          Junior
          • 03-2011
          • 13

          #5
          Jeszcze zdjęcie:
          Attached Files

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            #6
            Butelka przywieziona z browaru była wadliwa - wyraźny kwas mlekowy w zapachu i nieco mniejszy w smaku. Tego nie powinno się sprzedawać.

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: bursztynowy [5]
              Piana: jasno-beżowa, obfita, drobna, mocna, opada zauważalnie [4]
              Zapach: słabiutki, owocowo-kapuściany [3]
              Smak: posmaki owocowe, wytrawne, przemieszane z delikatnym chmielowym posmakiem, kwiaty, słodowa i nuta kapusta kiszona dość mocno dająca znać o sobie, piwo przed upływem terminu ważności, całość dałoby radę się wypić tylko pytanie po co [2]
              Wysycenie: troszkę za duże [4]
              Opakowanie: fajny bączek, zielona etykieta bez informacji, że to piwo Marcowe, gładki kapsel [4]
              Uwagi: Gdyby nie postępujące zepsucie to piwo zapewne wypiłbym ze smakiem

              Moja ocena: [2.9]
              Attached Files
              Last edited by becik; 24-10-2014, 22:33.
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9729

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bursztynowy zmętniony. [4]
                Piana: Biała, drobna, niewysoka i nietrwała. [3]
                Zapach: Karmel i lekkie suszone owoce. [3.5]
                Smak: Słodowy, z silnym akcentem karmelu, a nawet przepalanki (KWTW), posmak suszonych owoców, a może rodzynek...? [3.5]
                Wysycenie: Średnie w kierunku wysokiego. [4]
                Opakowanie: Znowu oldskul. Bączek, prosta eta w stylu lat 80-tych. [4]
                Uwagi: To marcowe nie do końca chyba wyszło, ale spokojnie je wchłonąłem .

                Moja ocena: [3.525]

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czerwono-bursztynowy. Może i za ciemny ale bardzo ładny [4]
                  Piana: Powstała ledwie wąziutka obrączka, na dodatek szybko znikła [2.5]
                  Zapach: Słód, diacetyl i ciemne, suszone owoce. Dziwne ale nie odrzucające, mimo dominującej wady ocena pozytywna [3]
                  Smak: Słodowa słodycz dobrze wsparta akcentami tostowymi, opiekanymi i delikatnym karmelem oraz zbożowością. Goryczka minimalna za to jakby kwiatowy posmak chmielu dobrze wyczuwalny [3.5]
                  Wysycenie: Bardzo niskie, na granicy wygazowania.
                  I tu paradoks: dzięki temu piwo było do wypicia, gdyby nagazowanie było wysokie mam wrażenie, że ocena za smak byłaby niższa.
                  Więc dać 2,5 za kompletnie niestylowe nagazowanie czy 3 za poprawiające pijalność? Daję 3, idźmy z duchem gry [3]
                  Opakowanie: Słaba etykieta, kapsel golas [3.5]
                  Uwagi: Słabe piwo zdominowane przez diacetyl. Butelka nabyta w browarze

                  Moja ocena: [3.225]

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎