Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kocour Varnsdorf, Gypsy Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kwadri
    Senior
    • 10-2009
    • 1216

    Kocour Varnsdorf, Gypsy Porter

    Porter bałtycki, dziecko Gazzy Prescotta z Sheffield w Anglii. Ekstrakt 19°, zawartość alk. 7,1 %.

    Kolor: Czarny.
    Piana: Kawowa, drobna, ale niewysoka. Po chwili tylko pierścień.
    Zapach: Intensywny, mocno owocowy, porterowy. Dużo śliwek, mocna paloność w tle. Bardzo ładny.
    Smak: Początek owocowy, lekko kwaskowy, ale zarazem lekko słodki. Dość szybko dociera mocna paloność, która dominuje i długo zostaje w finiszu, ale wciąż czuć owocowe wstawki w tle. Doskonały, treściwy jak na ten ekstrakt porter.
    Wysycenie: Średnie, odpowiednie.
    www.lkschmielowice.futbolowo.pl
  • karol1000
    Senior
    • 09-2007
    • 1823

    #2
    barwa: czarna jak noc i nieprzejrzysta
    piana: niska, ciemno brązowa, zostawia pierścień
    zapach: słodki, śliwkowy, silnie palony
    smak: słodki gęsty początek, lekko owocowy, potem silna paloność i gorzka kawowa goryczka z kawą, pojawia się też lekka wędzonka gdzieś w oddali. Pod koniec picia słody się trochę chowają i jest bardzo przyjemnie palono, kawowo i wędzono.
    Porterów piłem mało, praktycznie zawsze mnie strasznie męczyły i nie podchodziły. Kocourowy Porter mi jednak smakował i chętnie bym go wypił ponownie w zimowy wieczór
    Attached Files
    LP

    Comment

    • dyczkin
      Serce w kolorze blaugrana
      • 05-2011
      • 3657

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika karol1000 Wyświetlenie odpowiedzi
      Porterów piłem mało, praktycznie zawsze mnie strasznie męczyły i nie podchodziły. Kocourowy Porter mi jednak smakował i chętnie bym go wypił ponownie w zimowy wieczór
      Może dojrzałeś właśnie to porterów
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      • jacekwerner
        Senior
        • 05-2004
        • 2835

        #4
        Hmm... ciekawe : degustowany podczas III OGDP " poz.22. [Czechy] Kocour, Gypsy Porter - 0,33l - 2012.12.18. ("Masełko!")" rzeczywiście posiadał wyraźną nutę diacetylu. Wypity przeze mnie w domu ( ta sama data przydatności, przechowywany w warunkach pokojowych ) nie wykazał tego typu objawów. Identyczny egzemplarz opisał Kwadri, oba zostały zakupione w niedzielę 28.10 w Varnsdorfie. Jak sobie przypominam Gosia zakupiła portera ( tego degustowanego podczas OGDP ) w sobotę 27.10 ( ostatni egzemplarz ). Może były to dwie różne warki ?
        Ochotnicza Straż Piwna
        BAZA = 7446

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          #5
          Gładki i jedwabisty a jednocześnie zjadliwie goryczkowy w końcówce.
          Aromat taki milk stoutowy, paloność, słodycz, czekolada, cappuccino i dodatkowo porterowe śliwki.
          W smaku początkowo słodkie i niezbyt treściwe, szybko dochodzi do głosu mocna goryczka (nieco za długa i zbyt ostra).
          Dla mnie piwo dwóch wymiarów. Bardzo ciekawy aromat, nie zagłuszony niepotrzebnie chmielem i słabszy smak, coś jak podkręcone, dobre tmave z cukrem.
          Dobre ale 0,33l w zupełności by mi wystarczyło.

          Comment

          • Oskaliber
            Senior
            • 05-2010
            • 727

            #6
            Kolor: Czarny, nieprzejrzysty.
            Piana: Beżowa, drobna, gęsta, bardzo trwała.
            Zapach: Bogaty. Mocno wyczuwalna kawa z nutą lukrecji, owoców i karmelu. Poza tym mnóstwo ciężkich do zidentyfikowania aromatów.
            Smak: Dosyć treściwe, od 19stki chyba nie wypada więcej wymagać. Lekka słodowość i owocowość przełamana dużą dawką kawowej paloności. Dalej trochę czekolady i karmelu. Wszystko zwieńczone średnią goryczką i alkoholowym rozgrzaniem w przełyku.
            Wysycenie: Średnie.
            Ogółem: Nie ma się do czego przyczepić. Naprawdę bardzo solidny, bogaty porter bałtycki.
            BeerFreak.pl

            Comment

            • von_scheisse
              Senior
              • 02-2012
              • 488

              #7
              Świetne piwo - jeden z lepszych porterów bałtyckich, jakie miałem okazje pić (mimo, że ma najniższą zawartość alkoholu z dotychczas próbowanych przeze mnie)

              Barwa: Prawie czarna, nieprzejrzyste w sniffterze
              Piana: Dość obfita (choć przy nalewaniu da się ją kontrolować), beżowa, gęsta i dość trwała
              Zapach: Czekoladowo-owocowy (czekoladki z likierem), po ogrzaniu pojawiają się jakieś mleczne akcenty (może toffi?)
              Smak: Czekoladowy, owocowy - wiśnia, trochę suszonej śliwki, w tle kawowa paloność, która pozostaje na podniebieniu. Alkohol dobrze ukryty. Porter treściwy, oleisty, oblepiający gardło

              Bardzo bogate w smaku, jak i w zapachu piwo. Polecam - warte jest swojej ceny! (zakupiłem je w szczecińskim Elysium za 12 złociszy - wcale nie żałuje tych pieniędzy).
              Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
              http://www.chmielnik-jakubowy.pl
              https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

              Comment

              • Sudety
                Member
                • 02-2013
                • 70

                #8
                Najlepszy porter bałtycki jaki piłem, ale mimo to cena 11,50 to jednak w Polsce duża przesada jak za portera.

                Comment

                • yoda79
                  Senior
                  • 01-2013
                  • 861

                  #9
                  Kocur chyba już tylko jedzie na opinii. Niczym mnie to piwo nie urzekło, ani aromatem, ani smakiem. Owszem piana i kolor jak najbardziej w porządku,ale to w piwie nie jest najważniejsze. W smaku dominuje kawa, ale jest jest jej zdecydowanie za dużo (tak jak w niektórych AIPA dominuje goryczka). Nic ciekawego, zamiast wydawać 14 zł na Gypsy - kup dwa Warmińskiego.

                  Comment

                  • DonZ
                    Senior
                    • 03-2013
                    • 303

                    #10
                    Pianarobna, zwarta nie za wysoka brązowa, trochę szybko opada ale jest dość trwała ale nie na długo.
                    Kolor: Czarne klarowne, w dnie szkła rubinowe refleksy.
                    Aromat: Przyjemny słodowy kawowy z dość dominującymi suszonymi śliwkami lekkim karmelem/toffi. W szkle to samo z wyraźniejszą nutą suszonych owoców i słodową słodyczą, drobnym miodem, na samym końcu da się wyczuć lekko jabłczany alkohol
                    Smak: Dość mocno palone i bardziej jest to kawowa paloność jak czekoladowa słodowa słodycz, która również jest obecna ale nie w takim stopniu w jakim bym oczekiwał po porterze bałtyckim, pojawiają się nuty orzechowe owocowe estry są bardzo nikłe, w miarę ogrzania alkohol choć dobrze zamaskowany staje się wyczuwalny i zaczyna delikatnie przeszkadzać. Finisz przyjemny zielony chmielowy niezalegający.


                    Porter z datą 21.03.1014 więc trochę po terminie, więc dla niego jedynie dobrze, pozostałe zakupione przeze mnie Kocury przez termin niestety wiele straciły.

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12118

                      #11
                      Aromat - kawa, trochę wiśni
                      Piana - kremowa, gęsta, trwała, pozostawia ładne koronki na szkle
                      Barwa - smolisto-czarna, nieprzejrzysta
                      Wysycenie - łagodne, delikatnie musuje
                      Smak - nuty palone, z kawową goryczką, w tle delikatne tony chmielu, lekko
                      wyczuwalny alkohol nie drażni, przyjemnie rozgrzewa, finisz palony
                      Treściwość - umiarkowana jak na bałtyckiego portera

                      Smaczne piwo, ładnie się prezentuje we szkle
                      Attached Files
                      Last edited by darekd; 07-11-2014, 01:48.

                      Comment

                      • tmspoko
                        Senior
                        • 09-2009
                        • 207

                        #12
                        Piwo prawie dwa lata po terminie (do 18.12.2012). Prezentuje się bardzo ładnie, ale niestety kwas . Raczej nie warto leżakować
                        Attached Files
                        TMspoko

                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          • 02-2003
                          • 12118

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tmspoko Wyświetlenie odpowiedzi
                          Raczej nie warto leżakować
                          W odróżnieniu od zdecydowanej większości dostępnych porterów bałtyckich
                          jest niepasteryzowane i niefiltrowane.

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎