Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Alvinne, Mano Negra

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Blackbeard
    Senior
    • 12-2011
    • 209

    Alvinne, Mano Negra

    Imperial Stout
    Ekstrakt: Nie podano. Alkohol: 10%. Barwa: 394 EBC. Goryczka: 69 EBU.


    Kolor: Ciemny brąz, mętne jak diabli.
    Piana: Ciemno beżowa, składająca się prawie wyłącznie z drobniutkich pęcherzyków. Trwałością nie grzeszy.
    Zapach: Intensywny. Przy otwieraniu butelki nozdrza atakuje zapach suszonych śliwek, kawy, ciemnej czekolady i alkoholu. Co ciekawe, po przelaniu do kielicha, na pewien czas - profil zapachowy ulega zmianom: do głosu dochodzi chmiel z cytrusami i to w takim stopniu, iż byłbym skłonny rzec, że mam do czynienia z ejlem.
    Smak: Pierwszy łyk niesie ze sobą duże pokłady alkoholu, ale ‘im dalej w las’, tym go mniej. Piwo jest wytrawne, słodycz wyczuwalna przez moment na samym początku, natomiast lekki kwasek towarzyszy nam przez dłuższą chwilę. Finisz to solidna dawka zacnej kawowej goryczki. Piwo rozgrzewa.
    Wysycenie: W normie.
    Opakowanie: Bączek o pojemności 0,33l. Prosta etykieta, w głównej mierze pokryta nazwami: browaru i piwa oraz parametrami trunku. W tle negatyw dłoni.
    Uwagi: International Stout Day - każda okazja, żeby pobuszować w piwnicy, w poszukiwaniu przedstawiciela jednego z ulubionych stylów - jest dobra.
    Last edited by Blackbeard; 08-11-2012, 22:32. Powód: Uzupełnienie.
    Mors ultima linea rerum.
  • baroN1
    Senior
    • 08-2011
    • 181

    #2
    kolor: prawie czarny, dość mętny
    piana: gushing- ale nie jakiś tragiczny, 6-7cm piany, drobnej, gęstej, opada powoli
    aromat: ciemne słody, po chwili lekko palone, spory kwasek czuć, i delikatny alkohol
    smak: ciemne słody, lekka kawa, delikatny alkohol, goryczka średniowysoka, troche grzeje w przełyk

    Generalnie mogło by być lepiej, mocno dzikie w aromacie, myślałem że w smaku będzie kwas, a jednak było dobre Piwo kupione w bezpośrednio w browarze za 2,50E. Jak ktoś lubi "nietypowe" RISy to jest to piwo godne polecenia

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      IBU spadło do 59.
      Foto:
      Attached Files
      Last edited by sibarh; 14-01-2016, 20:04.
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12171

        #4
        Nowa eta, parametry bez zmian. W smaku koledzy napisali. Dzięki drożdżom Morpheus, nadającym wyraźnej cierpkości nie czuć ciężaru piwa.
        Attached Files

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12171

          #5
          Bardzo fajne i ciekawe piwo, które znowu miałem przyjemność je pić i poczytać o specyfice drożdzy Morpheus, którego szczep przechowywany jest w browarze:



          a tu nowa strona browaru:

          Alvinne maakt zure bieren van wereldklasse. Hun bieren zijn uniek dankzij de Morpheus gist. De zure fruitbieren bevatten enkel echt fruit. We zijn aanwezig op veel evenementen, omdat we het fijn vinden u te ontmoeten voor een leuke babbel over onze bieren. U bent van harte welkom op onze Proefloft!

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎