Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Choć od mojej rejestracji na forum upłynęły ze 2 wiosny, moja aktywność była właściwie zerowa. A ponieważ uważam. że aby "coś wyciągnąć należy coś włożyć" postanowiłem aktywnie wesprzeć Browar Biz poprzez wysupłanie grosiwa. Nie chciałbym żeby źródełko wiedzy (bardzo często bardzo praktycznej) z którego czerpię i zamierzam czerpać nagle mi wyschło. I tak zostałem Premierem
Magnetron
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Brak obrazka!Browar na Jurze: [Pinta] Stare Ale Jare
Ekstrakt: 14.0% wag. | Alkohol: 5.0% obj. / 3.75% wag.
__
Ocena redakcji:
Ocena Użytkowników: 4.133
__
Dodaj opis i ocenę tego piwa!Dodaj komentarz (bez oceniania)!Dodaj to piwo do ulubionych!
Dotychczas 2 osob/y dodalo/y to piwo do ulubionych
Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 19-11-2012, 09:19
Fotka Użytkownika: Pancernik
Pancernik Pancernik is offline
Senior

Miejscowość: Łazy (k/Jabłonowa ;))
Standardowy Ocena z ARTomatu

Kolor: Mocnoherbaciany ew. rubinowobursztynowy , bardzo ładny. [4.5]
Piana: Kremowa, bardzo drobna, krótkotrwała. [3]
Zapach: Słodowy, potem dochodzą owoce, ślad karmelu - powiew chmielu . [4]
Smak: Delikatna, wytrawna goryczka, posmak orzechów włoskich, śladowa słodowość - smaczne! [4.5]
Wysycenie: Niewysokie, takie chyba powinno być. [4]
Opakowanie: Wszystko OK, tylko zabrakło mi jakiegoś duesseldorfskiego akcentu trochę tak, jak jest na "Angielskim Śniadaniu". [4]
Uwagi: Na razie zdegustowane bez porównywania do innych altów (z bliska i z daleka). Smakowało mi, ja chyba jednak lubię alty...

Moja ocena: [4.125]
Odpowiedz cytując
Stare 20-11-2012, 21:07
Fotka Użytkownika: Kwadri
Kwadri Kwadri is offline
Senior

Miejscowość: Opole

Kolor: Ładny, miedziano-bursztynowy. Klarowny. [4.5]
Piana: Niewysoka, drobna, lekko beżowa. Po kilku minutach opada do niepełnej warstwy, zostawiając nieduże firanki. [3.5]
Zapach: Przyjemny, całkiem intensywny, głównie słodowy. W tle lekko karmelowy, są też ziołowo-chmielowe i owocowe akcenty, te coraz mocniejsze w miarę ogrzewania. [4.5]
Smak: Początek średnio treściwy, palono-słodowy. Szybko dociera całkiem mocna, ziołowa goryczka i tłumi słodowe akcenty, przez co smak jest wytrawny niemal od początku. Finisz całkiem długi, ziołowo-goryczkowy, nieco suchy. Smakowało. [4.5]
Wysycenie: Średniowysokie, później trochę łagodnieje. [4.5]
Opakowanie: Utrzymane w stylu nowych PINT, jednak tym razem etykieta nie rzuca się w oczy, za mało charakterystyczna. Na niej podane parametry i szczegółowy skład, kapsel z logo PINTY. Plusik za fajną nazwę piwa. [4.5]
Uwagi: Z datą do 05.05.2013.

Moja ocena: [4.4]
Stare 21-11-2012, 02:39
Fotka Użytkownika: coldfire
coldfire coldfire is offline
Senior

Miejscowość: Łódź
Standardowy

O wiele bardziej wyraźne od Alta z Bierhalle przez mocniejszą goryczkę. Słodowość jednak kroku dotrzymuje, co tworzy świetną kombinację. Trochę kwiatów, tyci karmelu i paloności.
A wszystko to okraszone piwnicznym tłem.
Dokładnie tak sobie to piwo wyobrażałem, i zupełnie się nie zawiodłem

coldfire edytował/a post 21-11-2012 o godz. 02:40.
Odpowiedz cytując
Stare 24-11-2012, 16:15
Prusak Prusak is offline
Senior

Miejscowość: Lublin
Standardowy

I jeszcze chciałbym dorzucić w kwestii porównań z Altbierem z Jabłonowa. Piłem jedno po drugim robiąc krótką przerwę. W takiej sekwencji wychodzi wyraźnie słodowo-zbożowy podkład piwa z Jabłonowa, nieco chyba niezgodny z wymaganiami stylu. I choć bukiet zapachowy ciekawszy niż w wypadku Pinty, to smakowo zostaje, moim zdaniem, daleko w tyle. Natomiast Stare Ale Jare ma wadę zbyt wyrazistej paloności i wytrawności jak na alta.
Odpowiedz cytując
Stare 24-11-2012, 23:51
Fotka Użytkownika: leona
leona leona is offline
PremiumUżytkownik

Miejscowość: chwilowo (!) Kraków

Kolor: Bardzo ładny, klarowny, bursztynowy. Mimo wszystko nie miedziany [4.5]
Piana: Nie udało się nalać pełnej czapy. Od razu była poszarpana a po kilkunastu sekundach została tylko obrączka i wysepka na środku [3]
Zapach: Owocki, owocki, owocki. Jest też trochę chmielu, karmelu i ciemnych słodów [4]
Smak: Pierwsze wrażenie słodowe szybko przechodzi w solidną, długą, goryczkę. Po przyzwyczajeniu się do niej wyczuwalna jest karmelowość i górno fermentacyjna "nieczystość" owocowa [4]
Wysycenie: Na poziomie średnio gazowanego bittera czyli słabo [3.5]
Opakowanie: Solidne, schludne, z pełną informacją, jak to u Pinty [4]
Uwagi: Wersja butelkowa, w związku z koszmarną pianą sprawdziłem drugi egzemplarz i niestety było tak samo. Szkoda, bo powinna wyjść solidna czwórka.
Niemniej piwo dobre, dla mnie bardzo pijalne i będąca idealną "odtrutką" na amerykańskie chmiele

Moja ocena: [3.9]

Władza, która nie istnieje dla wolności, nie jest władzą, tylko przemocą - J. Acton

Robienie własnego piwa to fun, picie własnego to już lekka megalomania - Seta :D
Odpowiedz cytując
Stare 25-11-2012, 19:15
Fotka Użytkownika: minib00m
minib00m minib00m is offline
Member

Kolor: Bardzo klarowny kolor herbaciany. [5]
Piana: Co prawda była dość niska, ale ładnie oblepiała szkło i de facto została do końca [4]
Zapach: Zapomniałem piwka ogrzać lekko, wyszło prosto z lodówki. Na początku głównie słód, w miarę ogrzewania dochodziły także owoce i zapach chmielu. [4.5]
Smak: Pierwsze co poczułem to ziołowa goryczka, super! Bardzo to lubię. Przebija palony słód. [5]
Wysycenie: Średnie, do końca utrzymywało się. [4.5]
Opakowanie: Wielki fan opakowań PINTY, bardzo eleganckie. [5]
Uwagi: Polecam!

Moja ocena: [4.7]
Odpowiedz cytując
Stare 25-11-2012, 22:51
Fotka Użytkownika: wrednyhawran
wrednyhawran wrednyhawran is offline
Senior

Miejscowość: Siewierz, Gdańsk

Kolor: Przepiękny, miedziano herbaciany. Klarowny. [5]
Piana: Niezbyt wysoka, z trwałością też nie najlepiej, choć Cienka warstwa pozostaje do końca. Liczyłem jednak na więcej. [3.5]
Zapach: Bardzo przyjemny słodowo-karmelowo-chmielowo-herbaciany. Mógłby być nieco bardziej wyrazisty, ale to pewnie wina nonica. [4.5]
Smak: Przede wszystkim bardzo pijalne piwo. Znika w mgnieniu oka i wciąż chce się więcej. Smak bardzo dobrze zbalansowany. Początek mocno karmelowy, treściwy, na finiszu wyraźna, ale bardzo szlachetna goryczka. [5]
Wysycenie: Idealne, piwo znika momentalnie, pije się świetnie. [5]
Opakowanie: Ładne, kolejne z serii, jak zwykle komplet informacji, kapsel pinty. [4]
Uwagi: Bardzo dobre, wybitnie sesyjne, bardzo pijalne piwo. Z każdym łykiem ma się ochotę na kolejny. i o to chodzi.

Moja ocena: [4.625]
Domowy Browar Demon
Odpowiedz cytując
Stare 27-11-2012, 00:12
Fotka Użytkownika: kamcio1990
kamcio1990 kamcio1990 is offline
Senior

Miejscowość: Jaworze Górne

Kolor: Piwo jest kolory miedzianego, choć kolor mógł by być nieco głębszy. [4]
Piana: Piwo nalewa się z niską pianą, ale w miarę stabilną o kolorze beżowym. Piana ma drobne pęcherzyki, oblepia szkło. [4]
Zapach: Intensywny, słodki, w głównej mierze słodowy, nieco chmielowy wraz z estrami owocowymi. [4.5]
Smak: Solidna podbudowa słodowa daje mocno o sobie znać, choć wydaje się być ona za trochę za słodka. Goryczka chmielowa cechuje się ziołowo-ziemistym charakterem, jest dobrze wyczuwalna, ale mimo wszystko nie kontruje odpowiednio słodyczy zawartej w słodzie. [4]
Wysycenie: Niskie. Pasuje. [5]
Opakowanie: Przede wszystkim nie podoba mi się nazwa piwa. Może i pasuje do stylu piwa, ale źle mi się kojarzy. Kolor etykietki również w odcieniach „staroci” ale przez to nudny. Naturalnie mamy wszelakie informacje po jednej ze stron, oraz kapsel Pinty. [3.5]
Uwagi: Moim zdaniem gdyby piwo było niżej odfermentowane było by lepsze. Chociaż nie spodziewałem się wiele po tym piwie to mi posmakowało bardziej niż Alt z Jabłonowa za którym nie przepadam. Piwo zdecydowanie nadaje się do powtórzenia w te jesienno-zimowe wieczory.

Moja ocena: [4.2]
Odpowiedz cytując
Stare 28-11-2012, 16:50
MaKr MaKr is offline
Member

Miejscowość: 3miasto

Kolor: Piękna miedziana barwa. [5]
Piana: Drobna, wolnoopadająca. Zostawia ładną koronkę na szklance. [5]
Zapach: W zapachu dużo słodyczy i karmelu. [4]
Smak: Bardzo smaczne treściwe piwo. W smaku również sporo karmelu i biszkoptów, delikatna goryczka i ledwie wyczuwalna owocowość. Piwo choć wydaje się słodkawe, jest świetnie zbalansowane i jest nad wyraz pijalne. [4.5]
Wysycenie: Odpowiednie. [5]
Opakowanie: Na etykiecie wszystkie informacje nt piwa i składników. Etykieta nudna, ale nazwa, jak to u Pinty, świetna. [4]
Uwagi: Wcześniej piłem Alta z manufaktury i słodycz w tamtym piwie mnie dobiła. Manufakturowy Alt wydał mi się za ciężki, za słodki i na dłuższą metę nudny. Dlatego bardzo ostrożnie podchodziłem do nowości z Pinty. ALT Stary Ale Jary z Pinty jest pozbawiony tych wad. Bardzo dobre piwo.

Moja ocena: [4.4]
Odpowiedz cytując
Stare 30-11-2012, 23:53
Fotka Użytkownika: azazel82
azazel82 azazel82 is offline
Senior

Miejscowość: Sosnowiec
Standardowy

IMG_7239sm.jpg

IMG_7236sm.jpg

Bardzo smaczne, treściwe, mocne w smaku, gorzkie, wytrawne. Po prostu pyszne.
Po wypiciu kilku kolońskich i kilku altów, stwierdzam, że wolałbym mieszkać jednak w Dusseldorfie.
Piwo ma przepiękny herbaciany (mocna, czarna herbata) kolor. Piana co prawda szybko się ewakuowała, ale pozostawia po sobie na szklance białe co nieco, jak gołębie przylatujące na parapet. Z tym że to tu cieszy.
Nie wiem czy jestem normalny, bo zmęczon pracą i antybiotykiem, ale wyraźnie czuję na języku leśne owoce i zioła. Dla mnie smakowa miazga. Powtórzę raz jeszcze to co mi najbardziej pozostaje - treść! To piwo można gryźć, przeżuwać i dzięki temu mieć parę do pracy.
Odpowiedz cytując
Stare 01-12-2012, 02:14
Fotka Użytkownika: żąleną
żąleną żąleną is offline
Sojowe Oddziały Bojowe

Miejscowość: mniasto Warszawa
Standardowy

Najpierw uderzył mnie taki ziołowo-perfumowany posmak, później wyraźnie czuć było karmel i goryczkę zmieszaną z palonością. Górnofermentacyjnych owoców zbytnio nie wyczułem. Nie znam się na altach, ale z pitych przeze mnie piw o nazwie alt to podeszło mi najmniej. Choć ogólnie jak najbardziej do wypicia.
i grabe w oko mnie wciska
Odpowiedz cytując
Stare 01-12-2012, 09:29
Fotka Użytkownika: zgoda
zgoda zgoda is offline
Clair de Lune

Miejscowość: Wołomin
Standardowy

Wersja z kija w PDSL dostarcza niezapomnianych wrażeń w postaci chmury dwuacetylu. Marne piwo.
Stare 04-12-2012, 19:56
darekd darekd is offline
PremiumUżytkownik

Miejscowość: Wrocław
Standardowy

Jest ta przyjemna altowa goryczka, którą osobiście (ale może to sugestia) klasyfikowałbym pomiędzy „dolnym” pilsem a ejlem. Choć pewnie chodzi tu o użyty chmiel. W tym wypadku jest to Hersbrucker (Hallertau). W każdym razie mamy treściwą słodową podstawę /zbudowaną z trzech rodzajów słodu/, która nadaje piwu odpowiedniej pijalności w zimniejszym okresie oraz wyraźną goryczkę. Bardzo dobrze pijalne, z odpowiednią treściwością, smaczne. Pewnie niektórzy woleliby nieco wyższe wysycenie, ale mi pasuje.
Podziękowanie dla Pinty za niemieckie style
Odpowiedz cytując
Stare 09-01-2013, 22:29
Fotka Użytkownika: Oskaliber
Oskaliber Oskaliber is offline
Senior

Miejscowość: Kołobrzeg
Standardowy

Kolor: Ciemnobursztynowy wchodzący w miedź. Klarowne.
Piana: Jasnobeżowa, drobno pęcherzykowa, średnio trwała. Powoli opada do kożucha minimalnie oblepiając szkło.
Zapach: Wyraźnie ziołowo-chmielowy ze słodowo-karmelową podbudową.
Smak: Dosyć treściwe. Czysta i rześka słodowość zrównoważona solidną goryczką. Lekkie nuty orzechowe. Finisz wytrawny.
Wysycenie: Średnie.
Ogółem: Bardzo dobre. Dobrze zbalansowane, rześkie i bardzo pijalne.
Odpowiedz cytując
Stare 30-01-2013, 23:14
mariola_fruwa mariola_fruwa is offline
Junior

Standardowy

Kolor: Miedziany, herbaciany, klarowny.
Piana: Jasnobeżowa, drobno pęcherzykowata nie doczekała opadnięcia.
Zapach: Wyraźnie słodowy, karmelowy, delikatnie przypalony i lekko chmielowo ziołowy
Smak: Jak na Alta przystało treściwe słodowe, karmelowe. Po słodach nadeszła goryczka, wyraźna, ale nie bardzo mocna. Czytając etykietę i biorąc pod uwagę że to jest wersja stricke spodziewałem się mocnego uderzenia chmielu, ale to kwesta gustu. Piwko pijalne. Na pewno wrócę.
Wysycenie. Dobre, nie uciążliwe.
Opakowanie: Czytam etykietę i wiem wszystko. Same konkrety.
Uwagi: Jeżeli mogę porównać do Altbiera monofakturowego, to SAJ jest mniej treściwe, przez co mniej słodkie i mniej gorzkie. Oby dwa piwa mi pasują i oby dwa są poprawne stylistycznie.
Odpowiedz cytując
Stare 13-02-2013, 20:34
psik psik is offline
Member

Standardowy

Bardzo mi pasuje w tym piwie ta złożona, chlebowa słodowość i chmiel na dalszym planie, który ją dopełnia,a nie przeszkadza. Tak w połowie, pomiędzy piwem "do degustacji" i "do picia"
Odpowiedz cytując
Stare 24-02-2013, 22:28
Fotka Użytkownika: PiwnicaZamkowa
PiwnicaZamkowa PiwnicaZamkowa is offline
codziennie od 16:00

Miejscowość: Bielsko-Biała
Standardowy

Piwo "zeszło" błyskawicznie. Prawie tak jak rekordowy Koniec Świata.Absolutny przebój minionego tygodnia w PZ. gratki
Odpowiedz cytując
Stare 10-03-2013, 22:44
Fotka Użytkownika: Twilight_Alehouse
Twilight_Alehouse Twilight_Alehouse is offline
Chmielowisko.pl

Miejscowość: Warszawa koło Łodzi :)

Kolor: Przepiękny herbaciany. [5]
Piana: Dość wysoka, kremowa. Opada do pływających wysepek, trochę osadza się na ściankach. [4]
Zapach: Dość silny, słodowo-ziarnisty, ale z wyraźną świeżą nutą chmielową. Trochę nut owocowych w tle. Dokładnie czegoś takiego się spodziewałem. [4.5]
Smak: iwo bardzo pełne i treściwe, czuć w nim niskie odfermentowanie. Solidna słodowość przeplata się z wyczuwalną choć nie za dużą goryczką, a w tle czuć lekkie smaczki ziarniste, karmelowe i owocowe.
Dobra kompozycja, choć dla mnie nie doskonała, bo wolałbym jednak ciut mniejszą goryczkę, by jeszcze bardziej uwypuklić element słodowy. [4]
Wysycenie: Niewysokie, odpowiednie. [5]
Opakowanie: Po raz kolejny powtórzę, że wolałem stare, komiksowe wzornictwo
Pinty, choć bieżące charakteryzuje się fajną, dyskretną elegancją. w SaJ podoba mi się stonowana kolorystyka, świetnie pasująca do sticke alta. [4]
Uwagi: Pite 23 lutego 2013 r.

Degustacja i ocena mocno opóźnione, bo jesienią nie załapałem się na SaJ z pierwszej warki. Na szczęście na początku tego roku pojawiła się kolejna.

Moja ocena: [4.275]

Mój piwny blog: Chmielowisko.pl | Na Facebooku
Ostatnie posty: 50 twarzy grodziskiego, Browarnia Lidla - co dalej?, Koronka Brabancka – saison w Janie Olbrachcie
Cykl o odleżakowanych porterach
Odpowiedz cytując
Stare 12-03-2013, 20:37
robo1 robo1 is offline
Senior

Miejscowość: trójmiasto pod Lublinem
Standardowy

Największy problem z tym piwem to jego zakup już dwa razy specjalnie pojechałem bo miała być dostawa a tu raptem jedna butelczyna została. Piwo jest genialne ma w sobie wszystko to co powinno mieć idelane piwo jak dla mnie.
Odpowiedz cytując
Stare 01-04-2013, 20:34
patyczek patyczek is offline
Senior

Miejscowość: Jesionka

Kolor: Miedziany, przejrzysty. [4.5]
Piana: Zwarta, gęsta, wysoka, trwała, o drobnej konsystencji, oblepia szkło kłaczkami. [4.5]
Zapach: Miły, aksamitny, lekko słodki. Jest łąka kwietna, zioła, są szyszki i biszkopty. [4.5]
Smak: Subtelny, słodowy z karmelem i szyszkową goryczką. Są również jagody, śliwki i orzechy. Finisz lekko wytrawny. [4.5]
Wysycenie: Średnie, nie przeszkadza. [4]
Opakowanie: Nowoczesne, [4.5]
Uwagi: Warka do 21.07.2013. Kapitalne, pełne, zharmonizowane, łagodne piwo, które wyśmienicie się pije.

Moja ocena: [4.475]
Odpowiedz cytując
Stare 12-04-2013, 12:02
Fotka Użytkownika: wit
wit wit is offline
Senior

Miejscowość: Otwock/Warszawa

Kolor: Soczysty, ciemny brąz, klarowne. [4]
Piana: Jasnokremowa, dość trwała, kremowa w teksturze. [4]
Zapach: trochę karmel, trochę korzenny, w tle cytrusy. Ogólnie ciekawa i rzadko spotykana kombinacja. [4]
Smak: Bardzo ciekawy typ goryczki, której nie znam z innych piw. Plus pumpernikiel. [4.5]
Wysycenie: tak jak trzeba, na początki wydaje się silne, bo bąbelki lecą w górę, potem się uspokaja. [4]
Opakowanie: Jak to u Pinty, nie do pomylenia z innymi [4]
Uwagi: Dobre, wykwintne piwo, jeśli chodzi o Pintę - dla mnie numer 2 (po Ataku Chmielu). Czysta przyjemność za nierozsądne pieniądze.

Moja ocena: [4.2]
Odpowiedz cytując
Stare 15-06-2013, 18:43
Fotka Użytkownika: wit
wit wit is offline
Senior

Miejscowość: Otwock/Warszawa

Kolor: Bardzo interesujący ciemny bursztyn z domieszką czerwieni [4.5]
Piana: Dość ładna, ale opada szybko, po minucie warstwa ma ok. 0.5 cm grubości. [3.5]
Zapach: Bardzo duży atut tego piwa. Wyczułem morele i odrobinę karmelu, wszystko mocno wpada do nosa. [4.5]
Smak: Też mocny punkt, zwłaszcza z powodu wielostopniowości smaku. Początek słodkawy, coś w stylu miodu gryczanego, potem raptowne przejście w silną i cierpką goryczkę, finał cytrusowy. Byłem pod wrażeniem [4.5]
Wysycenie: Tak jak trzeba. [4]
Opakowanie: Konsekwentny, rozpoznawalny styl pintowy, może tylko ta kolorystyka trochę przaśna. [4]
Uwagi: Absolutnie topowy wyrób piwny, w Pincie na równi z moim ulubionym Atakiem Chmielu.

Moja ocena: [4.35]
Odpowiedz cytując
Stare 16-06-2013, 17:29
corsano corsano is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa

Kolor: Herbaciany, klarowny [4.5]
Piana: Gęsta, kremowa, drobnopęcherzykowa, szybko opadająca, ładnie oblepiająca ścianki [4.5]
Zapach: Średnio intensywny, karmelowy, biszkoptowy [4]
Smak: Jak na 14 to bardzo treściwe, smak karmelowy z całkiem mocna goryczka [4]
Wysycenie: Niezbyt wysokie, odpowiednie [4.5]
Opakowanie: Proste i stylowe, plus za pełen skład [4]
Uwagi: Pozytywwne zaskoczenie, pite w temperaturze 14°C

Moja ocena: [4.1]
Odpowiedz cytując
Stare 29-06-2013, 03:21
Fotka Użytkownika: żąleną
żąleną żąleną is offline
Sojowe Oddziały Bojowe

Miejscowość: mniasto Warszawa
Standardowy

Warka 12 grudnia 2013 świetna. Dość prosta, ale przyjemna goryczka podbudowana niesamowicie przyjemnym i wielowymiarowym karmelem, którego obecność w wydychanym powietrzu wzmacnia doznania. Piwo kompletnie różne od Jabłonowskiego alta, wyraźnie owocowego. Tu owoców nie ma wcale.
i grabe w oko mnie wciska

żąleną edytował/a post 29-06-2013 o godz. 03:21. Powód: rok nie wyrok
Odpowiedz cytując
Stare 12-12-2013, 22:15
KubaLubon KubaLubon is offline
Junior

Miejscowość: Luboń

Kolor: Klarowny, ciemny bursztyn [5]
Piana: Szybko opada. [4]
Zapach: Niezbyt intensywny [3.5]
Smak: Wyrazisty, charakterystyczny dla ciemnych rodzajów piwa. Słaba goryczka, lekko słodkawe. [4]
Wysycenie: Mogłoby być większe. [4]
Opakowanie: Najważniejsze informacje podane. [5]
Uwagi:

Moja ocena: [3.925]
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz