Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Podróże Kormorana Weizenbock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kazimierz_W
    Senior
    • 05-2009
    • 689

    Kormoran, Podróże Kormorana Weizenbock

    Dziś o 16.00 miała miejsce premiera nowego piwa z BK. Miejsce godnie wybrane, Stara Warszawska w Olsztynie. Lane z beczki, pierwsze piwo z BK górnej fermentacji.
    Ekstrakt 16,5BLG, alko 6,6%.
    W zapachu czuć gruszkę. Piwo bez zarzutu, pycha, mniam. Reszta jak ta zdjęciach.
    Attached Files
    Browar Bociana smaczny od rana
    Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

    http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626
  • pioterb4
    Senior
    • 05-2006
    • 4322

    #2
    Wybaczcie mi lekką uszcczypliwość, ale Kormoran chyba zawstydził NIemców warząc mocniejsze marcowe od swojego bocka To chyba ewenement.

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #3
      Czy nie lepiej byłoby aby tytuł wątku brzmiał klasycznie "Kormoran, Weizenbock"?
      Nie wydaje mi się żeby "Podróże Kormorana" miały być traktowane jako część nazwy piwa bo potem powstanie kolejny potworek typu Kormoran Jasne Mocno Chmielone.

      Comment

      • Kazimierz_W
        Senior
        • 05-2009
        • 689

        #4
        W mojej opinii powstanie później następne piwo z serii/marki Podróże Kormorana. Będą robić inne style piwa, jak Pinta. Czyli nie oryginalny ich przepis, a zmierzenie się ze znanym (bądź nie) stylem.
        Przepraszam również za mój suchy opis piwa, ale trochę jestem zakatarzony więc nie będę tu wymyślał.
        Browar Bociana smaczny od rana
        Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

        http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9731

          #5
          A ten "indiana-brzdąc" to w jakim charakterze?
          To ktoś taki, jak onegdaj kolo w reklamie przypraw, bodajże Kamisa, co to niby po świecie jeździ, próbuje i wybiera najlepsze z najlepszych do naszych zielonych torebek?
          Abstrahując, że do weizenbocka pasuje tak sobie, pamiętajcie, że panowie z ojczyzny tego gatunku byli (względem w/w brzdąca) po drugiej stronie barykady...

          Comment

          • tomekwawa33
            Member
            • 12-2007
            • 57

            #6
            Ludek na etykietce ma znaczenie całej gamy piw <<podróże kormorana>> Ale Piwko smaczne, właśnie je degustuje Piwo z rana lepsze od śniadania

            Comment

            • canigggia
              Senior
              • 10-2009
              • 451

              #7
              Zgadza się piwo bardzo smaczne. Miód, który w wielu osobach wzbudził strach i lekki odruch wymiotny, miło dopełnia smaku na finiszu. Jest delikatny i cudownie zbalansowany. Piłem niepastera w Starej warszawskiej w Olsztynie.
              Browarnik Tomek
              TomCani

              Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

              Comment

              • popcorn20
                Junior
                • 07-2012
                • 3

                #8
                cena??

                Comment

                • canigggia
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 451

                  #9
                  W knajpie 9 PLN/0,5 l, w sklepie 6,90 PLN/butelka 0,5l.
                  Browarnik Tomek
                  TomCani

                  Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

                  Comment

                  • Piecia
                    Senior
                    • 02-2002
                    • 3307

                    #10
                    Lany w Gorączce (10 zł 0,5) smaczny, ale gdzieś z tyłu czuć lekką kwaskowość, czuć, że treściwe.
                    Koniec i bomba,
                    Kto nie pije ten trąba !!!
                    __________________________
                    piję bo lubię!

                    Comment

                    • tofas
                      Senior
                      • 11-2007
                      • 131

                      #11
                      Kolor ciemnobrązowy, przypominający zbierane jesienią kasztany. Piwo bardzo mętne z obfita czapą, beżowej, kremowej piany, długo utrzymującej się gruba warstwą. W aromacie dominuje słód w postaci karmelu, skórki świeżego chleba, rodzynek i winogron. Dosyć słodka kombinacja, podkręcona jeszcze bardziej, mocnym, dojrzałym bananem. Na koniec szczypta wanilii i goździków, ale zdecydowanie za mało żeby przełamać słodki charakter aromatu. Alkohol wyczuwalny, ale na bardzo niskim poziomie. W smaku sprawa wygląda tak samo, może z tą różnicą, że jest jeszcze bardziej słodko. I to chyba zasadniczy mankament tego piwa. Wszystkie cechy stylu są, żadnych wad nie wyczuwam, natomiast balans jest za bardzo przesunięty w stronę słodyczy. Profil słodowy trochę za bardzo karmelowy, nic go nie równoważy. Przydało by się trochę więcej fenoli (goździk) i trochę więcej wytrawności na finiszu. Zdecydowanie za wysoki poziom estrów (banan) powoduje wrażenie jeszcze większej słodkości. Piwo jest bardzo pełne, gęste z oblepiającą jamę ustna końcówką. Nagazowanie wysokie, dobrze zgrywa się z piwem. Chmiel wyczuwalny tylko w postaci delikatnej goryczki, trochę jak dla mnie za słabej. Podsumowując piwo nie jest złe ale bardzo dobre też nie, brak mu w moim odczuciu balansu i pijalności.

                      Comment

                      • GRNDpa
                        Senior
                        • 02-2012
                        • 197

                        #12
                        Można to-to dostać gdzieś we Wrocławiu?
                        Lubię placki

                        Comment

                        • makbeth
                          Member
                          • 04-2011
                          • 80

                          #13
                          Lubię weizenbocki, ale z tym miodem to lekka przesada i trochę się czuję oszukany

                          Comment

                          • Marusia
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 20211

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika GRNDpa Wyświetlenie odpowiedzi
                            Można to-to dostać gdzieś we Wrocławiu?
                            Szukaliśmy dziś w Browarku i otrzymaliśmy informację, że dopiero za jakieś 2 tygodnie będzie.
                            www.warsztatpiwowarski.pl
                            www.festiwaldobregopiwa.pl

                            www.wrowar.com.pl



                            Comment

                            • zohan666
                              Senior
                              • 11-2012
                              • 259

                              #15
                              W drodze do domu zastanawiałem się nie tyle "co" napisać, ale "jak ująć" moją opinię o tym piwie.

                              Zacznijmy od tego, że zostało kupione w sklepie Smak za 7,40 pln
                              Cena niczym za Pinte lub AB (i to te droższe), ale skład imponuje. Co prawda liczyłem na ~6,50 pln (po cichu na 6 :P), ale wybaczam

                              Już po pierwszym łyku wiedziałem, że trzymam w ręku piwo najwyższej klasy, w smaku łudząco podobne do Blond ale, przychodzi mi na myśl La Trappe Blond.
                              Na 100% jest mu bliżej do "blondów" od trapistów niż Klasztornemu z Jabłonowa do .. jakiegokolwiek trapisty
                              Będę szczery. Spodziewałem się, że chłopaki z Pinty lub AB pierwsi podejmą się uwarzenia piwa podobnego do tego, a tu miła niespodzianka z Kormorana.

                              Może trochę o minusach, a skoro porównałem do La Trappe Blond, to minusy w stosunku do niego:
                              1. Zapach mniej wyraźny.
                              2. Posmak nie tak trwały.

                              To piwo nie będzie smakować każdemu, a na pewno nie jest odpowiednie dla wielbicieli mocno chmielowych doznań, bo nie oszukujmy się, wyczuć tu chmiel jest ciężko
                              Sam uwielbiam piwa o bardziej wyraźnym smaku (jak np. "dyniamitowa bomba smakowa" ) i/lub szczodrze chmielone, ale tutaj doceniam produkt BK i uważam, że w chwili obecnej jego miejsce znajduje się na wyższej półce niż piwa od Pinty i AleBrowaru. (powiedzmy, że niech sobie stoi gdzieś między Flying Dogami a Rochefortami)

                              Brawa dla La Kormoran Blonde (jakoś samo mi do głowy wpadło)
                              Last edited by zohan666; 21-11-2012, 15:45.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎