Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bavik, Petrus Speciale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Bavik, Petrus Speciale

    Butelka 0,33 litra, alkohol 5,5 %, eks. brak, kapsel Petrus
    Kolor - ciemne złoto, klarowny
    Piana - drobna, średnio wysoka, niezbyt trwała
    Zapach - słodowo-chmielowy
    Gaz - ok
    Smak - słodowo- chmielowy średni, lekkie nuty owocowe, lekki kwasek, lekka goryczka
    bez zachwytu

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 4605 - moje 2251 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      Piwo o tak nijakim aromacie, że nie powstydziłyby się go rodzime eurolagery. Smak też niezbyt ciekawy. Wodnisty, bardzo delikatna nuta słodowa, jakaś mającząca w tle goryczka, ale przede wszystkim to piwo przypomina w smaku rozwodnioną herbatę. Jest bardzo nijakie i nadać się może chyba tylko do szybkiego ugaszenia pragnienia - bo podobnie jak woda nie ma żadnych odrzucających wad.

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19159

        #4
        Najsłabsze z kartonu i akurat tego nie warto było. No cóż w zestawie są zacniejsze...

        Comment

        • Livres
          Senior
          • 04-2012
          • 324

          #5
          Bo "speciale" to w ichnim narzeczu "najsłabsze piwo w naszej ofercie". To lub coś w ten deseń.

          Comment

          • yaro74
            PremiumUżytkownik
            • 09-2012
            • 2089

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
            Najsłabsze z kartonu i akurat tego nie warto było. No cóż w zestawie są zacniejsze...
            Rzeczywiście słabe to piwo, dobrze, że to napisałeś i od niego zacząłem picie piw z Bavika.
            Najlepszy jest bursztynowy, klarowny kolor i średnio wysoka, gęsta, drobna i dość trwała piana.
            Zapach słaby, po otwarciu i przelaniu do pokala wyczuwalny słód i karmel, po chwili niewiele z tego pozostaje.
            Smak słodowy, lekko kwaskowy, w posmaku ledwo wyczuwalna ziołowa goryczka.

            Comment

            • Petitpierre
              Senior
              • 01-2014
              • 2560

              #7
              Nic ciekawego, doczytałem, że browar wypuścił ten twór, aby była alternatywa dla wypranego ze smaku lager'a. I rzeczywiście, choć to pale ale, ma wszystkie cechy rasowego lager'a, aczkolwiek jest pozbawione jego wad, więc choć nie zasługuje na szerszy opis, to w swojej kategorii "fake lager" sprawdza się idealnie.
              Mały porterek-przyjaciel nerek

              Comment

              • oberzine
                Senior
                • 02-2012
                • 228

                #8
                kurczę bardzo rzadko wylewam piwo, może jakbym nie przelał do szkła to bym je zmęczył
                bardzo bardzo mocny aromat mokrego starego ręcznika, okropnie odrzucający, mokry karton w tatrze czy innym tego typu specyfiku to pikuś przy tym

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6075

                  #9
                  Moje "Speciale" to płynne żelazo ale to nie typowe gwoździe, pewnie to od chmielu?

                  Piana słaba, smak słaby, aromat nikły.

                  Jest tu jakaś lagerowość ot taka jak w Tyskim Ciemnym Łagodnym i odbija się podobnie.

                  Wypić wypiłem ale fakt to chyba 6 miejsce z zestawu.

                  Ale żeby od razu wylewać

                  Comment

                  • dyczkin
                    Serce w kolorze blaugrana
                    • 05-2011
                    • 3657

                    #10
                    Ale słabizna, totalnie bez smaku i zapachu, no ale wypiłem całość, w końcu jest alkoholikiem z browar.biz
                    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                    Moje warzenie // Piwny Wojownik

                    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                    Comment

                    • Admirador
                      Senior
                      • 03-2015
                      • 431

                      #11
                      Speciale?! Powinni się zastanowić nad tą nazwą, bo jest ewidentnie "niespeciale"...
                      W pełni zgadzam się z opiniami zamieszczonymi wyżej. Bezsmakowe, eurolagerowe, nieciekawe to piwo. Dobrze, że tylko 0.33 l, bo nie mam w zwyczaju wylewać piw, które nie są zepsute...
                      A już sformułowanie o "charakterystycznym aromacie tego piwa", który "pochodzi ze specjalnie dobranych odmian słodów i chmielów" brzmi jak kpina.
                      Mam nadzieję, że (jak ktoś napisał) najsłabsze w lidlowym sześciopaku, bo innych jeszcze nie próbowałem.

                      Comment

                      • Brodzislaw
                        Senior
                        • 09-2013
                        • 1020

                        #12
                        Słabe raczej piwo, i pod względem ekstraktu jaki i doznań smakowych.
                        Kolor złoty/bursztynowy z jasną pianą z drobnych pęcherzyków, która opadła do małej warstewki.
                        Aromat delikatny, słodowy z nuta owocową i minimalną goryczką. Smak zdominowany jest przez słody. Wysokie wysycenie podbija minimalną goryczkę. Piwo jest lekko kwaskowe, nut drożdżowych jest niewiele. Do tego piwo jest wytrawne.
                        Źle nie jest, ale Petrus ma w swojej stajni lepsze marki.

                        Comment

                        • slyboots
                          Senior
                          • 03-2014
                          • 292

                          #13
                          PIANA: bardzo szybko znika i delikatnie oblepia szkło

                          KOLOR: miedziany, klarowny

                          AROMAT: słód, chmiel, słodkość, alkohol

                          SMAK: słód, chmiel, słoma, lekko kwaskowe, wodniste, lekka goryczka na finiszu

                          WYSYCENIE: średnie

                          OPAKOWANIE: poprawne jak na fotce u sibarth

                          UWAGI:

                          Warka 26/02/17 0938AO57

                          THE KEY TO HEAVEN - napisali na etykiecie hahahaha ale się usmiałem.
                          Mega gniot ! Jedynie mozna z przyjemnościa popatrzeć na to Piwo w pokalu bo jest ładny bursztynowy kolor.

                          Nie wiem co autor miał na myśli ? SPECIALE ? dobre sobie

                          Nieporozumienie i chcę o nim jak najszybciej zapomnieć. Fakt że co wrażliwsi mogli nie zdzierżyć i wylać do kibla ... w zupełności ich rozumiem

                          NIE KUPOWAĆ POD ŻADNYM POZOREM !!!

                          Pozdrawiam

                          Comment

                          • Brodzislaw
                            Senior
                            • 09-2013
                            • 1020

                            #14
                            Powtórka piwa z tą samą datą 03.17 r.
                            Aromatów jeszcze mniej, owocowo-drożdżowe. Takoż we smaku z niską goryczką, lekko nawet zalegającą na języku. Wysycenie wysokie do średniego ratuje ten trunek. Może być do bezpretensjonalnego picia przy obiedzie

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎