Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Matuška, Námořník

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Matuška, Námořník

    Butelka 0,75 litra, alkohol 6,3 %, eks. brak, duży goły kapsel, niefiltrowane i niepasteryzowane
    Kolor - złoty, zamglony
    Piana - drobna, wysoka i trwała
    Zapach - chmielowy z nutą słodką
    Gaz - okey
    Smak - wyraźny chmiel, lekkie drożdże, lekki zielsko, wyraźna słodycz, średnia goryczka
    Smaczne. Rozmiar butelki w sam raz.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 4632 - moje 2262 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12202

    #2
    Jeśli już stosujemy czeskie znaki to: Námořník czyli Marynarz, z dodatkiem najbardziej goryczkowego czeskiego chmielu Agnus. Zawartość ekstraktu 15%

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Piwo:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • jacekwerner
        Senior
        • 05-2004
        • 2837

        #4
        Piłem to piwo zarówno z kija ( Zlý Časy ), jak i z butelki ( brązowa 0,33 l, zakupiona w Pivkupectví w Pradze – 59 kc; ciekawe że w naszych sklepach zwykle są to duże butle 0,75 l ) – smaczne i godne polecenia. Porównując - wersja lana wydała mi się bardziej wyrazista i pełniejsza ( może to kwestia „okoliczności przyrody” ).
        Zgodnie z opisem na etykiecie : polotmavé – a kolor : patrz opis Sibarha. „Pivo typu český námořní leżak” – ciekawe co na to BJCP
        ( chociaż – jak wiadomo świat się na nim nie kończy ). Kolejne spotkanie z browarem Matuška okazało się przyjemnym doznaniem
        Ochotnicza Straż Piwna
        BAZA = 7446

        Comment

        • karol1000
          Senior
          • 09-2007
          • 1823

          #5
          barwa: złota, lekko pomarańczowa
          piana: średniogrube pęcherzyki, mocno oblepia kufel
          zapach: słodki egzotyczny aromat, silne mango niestety z dość nieprzyjemną nutą poboczną
          smak: okrągły początek z silnymi tropikalnymi nutami, silne mango ale z cierpkim dodatkiem, dosyć mocno trawiasta goryczka, dość dziwny i niespotykany profil.
          Ciekawe piwo dolnej fermentacji, bardzo mocno nachmielone i to tylko czeskimi odmianami. Zdaje się że mocno chmielone na zimno, stąd bardzo silny aromat.
          Warto spróbować
          LP

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎