Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Thornbridge, Tzara

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Thornbridge, Tzara

    Butelka 0,5 litra, alkohol 4,8 %, eks. brak, kapsel firmowy browaru
    Kolor - jasno żółty, zamglony
    Piana - drobna, średnio wysoka, średnio trwała
    Zapach - delikatny słód i chmiel
    Gaz - ok
    Smak - wyraźny słód i chmiel, średnia słodycz, wyraźna goryczka
    Wypijalne.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 4679 - moje 2285 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Dreamer
      Senior
      • 05-2003
      • 1576

      #3
      styl: kölsch
      alk. 4,8%

      Trafiła do sprzedaży kolejna warka tego znanego piwa, więc jest okazja żeby je zobie przypomniec. Jedno z tych piw browaru Thornbridge, które mogłoby spokojnie zostać ikoną stylu (zresztą, od czasu premiery dokładnie cztery lata temu, w listopadzie 2011, "Tzara" kilkakrotnie zdobywała główną nagrodę w konkursie World Beer Awards za najlepszego kölscha). Wszystko to zasługa Roba Lovatta, piwowara z pasją, który w najdrobniejszych szczegółach odtworzył ten w sumie mało porywający styl w swoim browarze. Górna fermentacja zapewniła obecność lekkich estrów kwiatowych i owocowych, a długie 4-tygodniowe leżakowanie w niskiej temp. (właściwe lagerom) wysmukliło profil smakowy. Również surowce zostały dobrane zgodnie ze stylem: zasyp ze słodu pilzneńskiego z dodatkiem Carapils i pszenicznego, nachmielenie niemieckimi odmianami Perle i Tettnanger i oczywiście oryginalne drożdże do kölscha. Po piwo warto sięgnąć nawet dla samego kunsztu piwowarskiego.

      BARWA: jasnosłomkowa
      ZAPACH: pilsowy - orzeźwiające, kwaskowate, ziołowo-trawiaste nuty chmielowe
      SMAK: lekkość i orzeźwienie przy nie budzącym wątpliwości ale'owym charakterze piwa; niuanse górnej fermentacji i dolnofermentacyjnego leżakowania uchwycone są idealnie - mamy tu delikatne estry kwiatowe i owocowe (kwaskowate białe winogrono) oraz lekką, smukłą końcówkę z ziołowymi, nieco ziemistymi, akcentami chmielowymi; do tego orzeźwiające, szczypiące w język mocne wysycenie 

      Opakowanie bez zmian
      Blog: Piwna Brytania

      Comment

      • Javox
        PremiumUżytkownik
        • 11-2009
        • 6077

        #4
        Dalej zawartość alko to 4.8%

        Piana - więcej na początku potem pełna warstewka.
        Lacing - trochę było.
        Barwa - jasna, złota słomka.
        Gaz - średni.
        Aromat - zbożowość... raczej na słodko.
        Smak - słodkawe, zbożowość, ziołowy chmiel, goryczka wzrastająca do fajnego poziomu.

        Trochę za słodkie ale ogólnie jest OK.
        Attached Files

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎