Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krajan, Toruńskie Piernikowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Krajan, Toruńskie Piernikowe

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • flacha17
    Junior
    • 04-2009
    • 16

    #2
    Ekstrakt 14%
    Alkohol 6%

    Comment

    • dyczkin
      Serce w kolorze blaugrana
      • 05-2011
      • 3657

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Miedziany, trochę za mało nasycony, klarowny. [4]
      Piana: Średnia, z lekkim sykiem opadła do obręczy. [2]
      Zapach: Piernikowo- cynamonowy, po ogrzaniu się piwa, przybiera na mocy. Aromaty zdecydowanie lepsze niż w Witnicy. [3.5]
      Smak: Dość pełne w smaku, lekka chlebowość, lekko kwaskowe. [3.5]
      Wysycenie: Średnie, lekko musujące na języku. [4]
      Opakowanie: Prosta etykieta, niczym się nie wyróżnia. Na plus, podane oba parametry piwa. Kapsel czarny, golas. [3]
      Uwagi: Pije się dobrze, choć powtórki nie przewiduję. Nowa eta w kolekcji Całkiem udane, jak na aromatyzowane. Zakupione w Bimbeer, w Lubinie za 4,75.

      Moja ocena: [3.375]
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      • dyczkin
        Serce w kolorze blaugrana
        • 05-2011
        • 3657

        #4
        A oto i fotka:
        Attached Files
        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

        Moje warzenie // Piwny Wojownik

        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: rumowy, doś♥c ciemny, klarowny [4.5]
          Piana: beżowa, gęsta, powoli opada, do koca zostaje cienki kożuszek na szkle [3.5]
          Zapach: czuć tylko piernik, nic więcej [3]
          Smak: piernikowy sztuczny ulepek, zero piwnych akcentów, no chyba, że to ma być lekki słodowy posmak w tle, sam piernikowy smak wali z daleka chemią, ze aż odrzuca [2]
          Wysycenie: troszkę za dużo [4]
          Opakowanie: w miarę ciekawa etykieta, czarny kapsel [4]
          Uwagi: Mając w pamięci Piernikowe z Olbrachta to ten produkt to żałosna podróbka, da się wypić pod warunkiem, że ktoś lubi chemiczne smaki

          Moja ocena: [2.825]
          Attached Files
          Last edited by becik; 20-01-2013, 19:57.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9732

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Rubinowo-koźlakowy . [4]
            Piana: Kremowobeżowa, średniowysoka, dość drobna, lecz nietrwała. [3]
            Zapach: Piernikowobakaliowokorzenny, absolutnie w stylu . [4]
            Smak: Tutaj podobnie: smak słodowokorzennopiernikowy, tyle, że dla mnie zbyt przearomatyzowany i generalnie za słodki. [3.5]
            Wysycenie: Dość wysokie. [4]
            Opakowanie: W serii "toruńskich" nic specjalnego, jak na piwo właśnie specjalne... [3]
            Uwagi: Pomysł dobry, Toruń większości populacji kojarzy się z piernikami, w sklepach "Kopernika" ciągły ruch...
            Należy potraktować to piwo jako atrakcję turystyczną i regionalną aberrację i tyle.

            Moja ocena: [3.65]

            Comment

            • Viktor
              Senior
              • 04-2002
              • 617

              #7
              Krajan, Toruńskie Piernikowe

              Piwo ma piękny kolor rubinowy, piana beżowa dość trwała- podtrzymywana przez intensywne szampańskie gazowanie, słodki zapach pierników - takiż smak , który pojawia się intensywnie po paru łykach. Wyczuwalne smaki miodowe, goździkowe i cynamonowe - jak w prawdziwych piernikach. Tak jak zauważył mój przedmówca, można zrobić chwyt marketingowy i sprzedawać je w sklepach z piernikami toruńskimi ( również poza Toruniem).
              Ogólnie dobre piwo aromatyzowane ( jeżeli ktoś takie lubi ).

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasnobrązowy, przypomina wiele koźlaków. Takiego koloru oczekiwałem. [4.5]
                Piana: Szybko opada, ale nie znika, trzyma się dzielnie. [4]
                Zapach: Jest piernik. Czuję też jakieś goździki, ale w składzie ich nie widzę. Są też jakieś zioła i przyprawy. Zapach mało piwny, ale sympatyczny. [4]
                Smak: Na szczęście piwo jest mało słodkie( tego się obawiałem). W smaku lekki piernik, karmelowy posmak , no i wodnistość. [3]
                Wysycenie: Jest za duże. [2.5]
                Opakowanie: Brak krawatki. Główna etykieta może być. Na ten styl pasuje [3.5]
                Uwagi: Wypite przy płytach: This Mortal Coil-Filigree And Shadow oraz Opeth-Orchid (bo ja słucham muzyki różnej i różniastej, jak mawia Pan Piotr Kaczkowski).

                Moja ocena: [3.525]

                Comment

                • Tschabe
                  Senior
                  • 08-2011
                  • 105

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Miedziano-herbaciany. Klarowny. Jak dla mnie piękny [5]
                  Piana: Od początku mizerna, szybko znika głośno sycząc. [2]
                  Zapach: Delikatny, korzenny, ciekawy, choć trochę sztuczny. Mimo wszystko, zachęca do spróbowania. [3.5]
                  Smak: Smak wyrazisty. Zgodnie z informacjami na kontrze, jest i aromat piernikowy, i korzenny i cynamonowy. Wszystkie równie sztuczne i chemiczne. Spodziewałem się także, że będzie więcej słodyczy. Posmak gorzkawy. Całość to spore rozczarowanie. Jest niedobre po prostu... [1.5]
                  Wysycenie: Bardzo mocne, jak w napoju gazowanym. [2]
                  Opakowanie: Etykieta przeciętna, według oklepanego do znudzenia wzoru. Brak krawatki na butelce 0.5l to dość rzadkie zjawisko. Plus za podanie wszystkich informacji. Kapsel czarny. [3]
                  Uwagi: Nie jestem zadowolony.

                  Moja ocena: [2.525]

                  Comment

                  • NaturalArti
                    Member
                    • 09-2009
                    • 86

                    #10
                    Nie będę może oceniał bo nie jestem fanem piw tego typu, więc moja ocena mogłaby być nieco tendencyjna.
                    Ogólnie jednak piwo nie za bardzo mi podeszło. Tzn. tragedii może nie ma, ale rewelacji też nie.
                    Piwo bardzo przeciętne. W smaku faktycznie wyczuwalny aromat piernikowy + jakieś nuty korzenno-chemiczne. Trochę przypomina pity kiedyś Koreb korzenny, z tym ze jest od Koreba może trochę lepsze.
                    Zapach - jakiś taki piernikowo-miodowy.
                    Opakowanie nie powala - prosta etykieta rodem z PRL, brak krawatki, goły kapsel. Zdecydowanie nie przyciąga wzroku.
                    Kolor - ciemnobursztynowy, koźlakowy.
                    Piana - jak najbardziej jest, też taka trochę "koźlakowa".

                    To drugie z serii "toruńskie" (pierwsze było miodowe i nawet całkiem mi smakowało).
                    Piwo piernikowe absolutnie nie warte ceny którą za niego zapłaciłem (6zł). Nie będzie powtórki!

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      Chmielowisko.pl
                      • 06-2004
                      • 6310

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Czerwonobrązowy, ładny, pasujący. [5]
                      Piana: Średnio wysoka, beżowawa. Szybko opada do niepełnej obrączki. [2.5]
                      Zapach: Sztuczny aromat, który ma tylko trochę wspólnego z piernikiem i przykrywa mdłe, podjeżdżające karmelem piwo bazowe. [2]
                      Smak: Chemiczny aromat, piwo bazowe podbarwione karmelem, wodniste. Całość ma niewiele wspólnego z piernikiem. [2]
                      Wysycenie: Niewysokie, odpowiednie. [4]
                      Opakowanie: Tandetna etykieta z piernikiem, który raczej odstrasza niż zachęca, okropnie złożona kontra. Nazwa stanowi wyraźną zżynkę z browaru Jan Olbracht. [2]
                      Uwagi: Pite 23 lutego 2013 r.

                      Moja ocena: [2.3]

                      Comment

                      • sasser
                        Senior
                        • 07-2012
                        • 107

                        #12
                        Teraz mogę się zastanawiać, czy jednak nie lepiej było iść do Jana Olbrachta i tam skosztować piwa piernikowego. W tym przypadku wydałem ponad 5 zł za jakieś słodkie, mało piernikowe piwo. Było czuć jakieś aromaty, ale piernika właśnie mi to nie przypominało. Zdecydowanie nie warto wydawać kasy.

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9732

                          #13
                          A u mnie się świetnie sprawdza: przelałem do małego PET-a, zrobiłem dziurkę w korku i ostrzykuję palenisko grilla, coby ogień za bardzo nie zaszalał...

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎