Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Steenberge, Zwijntje

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Gringo
    Senior
    • 07-2007
    • 2151

    Van Steenberge, Zwijntje

    Alkohol: 8%, butelka 0,33l, bączek.

    Kolor: bursztynowy, delikatnie zamglony,
    Piana: biała, gruboziarnista, nietrwała,
    Zapach: słodowy z mocną nutą alkoholową, w dali kwiaty i nieidentyfikowalne przyprawy,
    Smak: Słodowy, słodawy z wyraźnym i drażniącym alkoholem, końcówka jest lekko goryczkowa z jakby goździkiem ? Wszystko psuje agresywny alkohol.
    Opakowanie: jak niżej,
    Ogólne: bardzo słaby belg, zapach i smak natrętnego alkoholu zabrał mi przyjemność spożywania.
    Attached Files
    Last edited by Gringo; 28-11-2012, 12:03. Powód: ,,,
  • Xadadada
    Junior
    • 09-2010
    • 17

    #2
    W moim egzemplarzu natarczywej nuty alkoholowej nie było. Piwo zaś okazało się całkiem przyjemne. O ile nie jest to górna półka, to nie mogę powiedzieć, żeby mi nie smakował. Podobnie z pianą, która była obfita, gęsta i trwała, powoli opadając do cienkiej warstwy z grubsza wyspą w środku. W smaku dużo cytrusów z pomiędzy których faktycznie wyłania się goździk. O ile może to być tylko przyprawa, posmaki słodowe kierują mnie jednak do przypuszczenia, że w zasypie znajdował się słód pszeniczny. Poza tym smak oferuje trochę pikantności, słodowe nuty chlebowości, pomarańcze i limonki, lekko może brzoskwinie, sama słodycz jest jednak na co najwyżej średnim poziomie, albo przynajmniej takie jest moje odczucie. Występują również nuty kwiatowe. Wysycenie trochę wysokie, w trakcie picia się uspokaja. Zapach jest niestety mało intensywny i nie oferuje szczególnych doznań. W każdym razie powtórzę co wspomniałem na początku. Piwo nie zaskakuje ale jest całkiem przyjemne. Nuta alkoholowa jest lekko obecna ale nie w stopniu przeszkadzającym w odbiorze.

    Comment

    • Horse1963
      Senior
      • 06-2009
      • 547

      #3
      Poprawna nazwa to Zwijntje a nie Zwÿntje

      Comment

      • telek
        PremiumUżytkownik
        • 05-2011
        • 530

        #4
        Moje trochę przeleżakowało. Nie wiedziałem początkowo że to z browaru van Steenberge, który znam i cenię (bo to jakiś kontrakt u nich warzył).
        Piwo przyjemne, mocne, z aromatami charakterystycznymi dla piw belgijskich.

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎