Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Koniec Świata

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Browar na Jurze, [Pinta] Koniec Świata

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • Piecia
    Senior
    • 02-2002
    • 3307

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Mętne, jasne, żółć wpadająca w pomarańczę [5]
    Piana: Zostawia ślady i kożuszek [4]
    Zapach: Nieprzyjemny, trudno identyfikowalny [1.5]
    Smak: Wypijalne, ale tylko na jedno, jak niedoleżakowana brzeczka, piwa nie przypomina [2.5]
    Wysycenie: Słabe, ale tak chyba powinno być [4]
    Opakowanie: Z wiadra [5]
    Uwagi: Mimo wszystko fajne doświadczenie

    Moja ocena: [2.625]
    Koniec i bomba,
    Kto nie pije ten trąba !!!
    __________________________
    piję bo lubię!

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19167

      #3
      Z wiadra to każde smakuje podle.

      Comment

      • freeman0
        Member
        • 11-2011
        • 45

        #4
        Kolor: Mętne, żółte, kojarzy się trochę z sokiem pomarańczowym
        Piana: Słaba
        Zapach: Jak sok wieloowocowy
        Smak: Jak sok wieloowocowy Alkohol niewyczuwalny.
        Wysycenie: Niskie, chociaż po jakichś uwagach Pinty spodziewałem się, że może go nie być wcale
        Opakowanie: Z beczki
        Uwagi: Pite podczas premiery w Omercie. Zawiodło mnie srodze, zupełnie nie tego się spodziewałem. Myślałem że będzie jałowiec, odrobina wędzoności itp. a był sok. Nie znam stylu więc może było jak trzeba, a ja miałem błędne oczekiwania. W związku z tym ocen nie wystawiam. Mnie nie smakowało.
        Last edited by freeman0; 02-12-2012, 10:17.

        Comment

        • pythonpunk
          Junior
          • 06-2012
          • 6

          #5
          Rewelacja. Ciekawy zapach, jak dla mnie pachnie czerwonymi porzeczkami. Moc w smaku nie wyczuwalna, za to w dzialanuu jak najbardziej. Generalnie nie wiedzialem czego sie spodziewac bo stylu nie znalem, ale pozytywnie sie zaskoczylem. Wiadomo czy bedzie dostepne w butelce?

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12199

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pythonpunk Wyświetlenie odpowiedzi
            Wiadomo czy bedzie dostepne w butelce?
            Jest już w butelce.
            Co do piwa, to nie mam punktu odniesienia. W smaku intensywne banany przypominające nuty weizenowe, plus posmaki iglakowe Nie jest to moim zdaniem piwo sesyjne, ale warte spróbowania.

            Chciałem wyrazić uznanie chłopakom z Pinty za ostatniego alta i to. Nie piłem nigdy sahti.
            Nie są to popularne style, szacunek za odwagę!

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: ciemnożółte, mętne [5]
              Piana: obfita po nalaniu, opada jednak dość szybko do cienkiej firanki na piwie [3]
              Zapach: bardzo przyjemny i intensywny, miks zbóż z dominującym jałowcem na słodowym podkładzie [5]
              Smak: pełne, treściwe, świetna goryczka, lekko chmielowa ale również jałowcowa, na tylnej części języka przygaszona minimalnym słodkawo-zbożowym posmakiem, piwo cudownie oblepia usta zostawiając posmak identyczny jak w opisie [5]
              Wysycenie: bez zarzutu [5]
              Opakowanie: etykieta w tonacji fińskiej, rozumiem, podoba mi się [5]
              Uwagi: Dla mnie piwo fenomenalne, muszę zakupić większą jego ilość bo nie sądzę, że wejdzie na stałe do produkcji

              Moja ocena: [4.8]
              Attached Files
              Last edited by becik; 06-12-2012, 21:37.
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                Jeszcze ważna rzecz, w smaku przypomina nasze piwa jałowcowe tzw psiwa
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • zohan666
                  Senior
                  • 11-2012
                  • 259

                  #9
                  Nie chcę oceniać tego piwa, ale napiszę tak: Wypiłem i ... nigdy więcej

                  Comment

                  • Cez
                    Senior
                    • 01-2003
                    • 1789

                    #10
                    Piwo bardzo ciekawe i udane. Nie piłem z wiadra, tylko nalałem zawartość butelki do szklanki pszenicznej. Kolor ciemnożółty, mętny. Piana o drobnych pęcherzykach, mało obfita, opada dosyć szybko i tylko delikatnie osadza się na szklance.
                    Zapach najpierw drożdży piekarniczych, mało zachęcających, później pojawiają się nuty bananowe, słodowe, w tym żytnie i igiełki jałowca.
                    W smaku bardzo treściwe, może pełnić rolę posiłku (być może tak było w Finlandii), przyjemnie przełamany chmiel, jałowiec i słody.
                    Etykieta typowa dla Pinty, zawiera informacje o piwie.
                    Piwo oryginalne, warte spróbowania i powtórzenia. W sumie oceniam na 5 (1-6).
                    Ciekaw jestem skąd pomysł?
                    Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                    Comment

                    • WojciechT
                      Senior
                      • 09-2012
                      • 2546

                      #11
                      A ja z kolei stwierdzę, że już dawno nie piłem czegoś tak ciekawego i jednocześnie pysznego. Ciężko mi to nawet do czegokolwiek przyrónać, bo niczego podobnego w życiu nie miałem w ustach. I - wbrew temu, co jest napisane na etykiecie - udało mi się uzyskać całkiem ładną pianę, która nie opadła od razu. W smaku w ogóle nie czuć, że to piwo ma niemalże 8% alkoholu.
                      Last edited by WojciechT; 06-12-2012, 22:55.

                      Comment

                      • purc
                        Senior
                        • 02-2009
                        • 650

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                        Kolor: ciemnożółte, mętne [5]
                        Piana: obfita po nalaniu, opada jednak dość szybko do cienkiej firanki na piwie [3]
                        Zapach: bardzo przyjemny i intensywny, miks zbóż z dominującym jałowcem na słodowym podkładzie [5]
                        Smak: pełne, treściwe, świetna goryczka, lekko chmielowa ale również jałowcowa, na tylnej części języka przygaszona minimalnym słodkawo-zbożowym posmakiem, piwo cudownie oblepia usta zostawiając posmak identyczny jak w opisie [5]
                        Wysycenie: bez zarzutu [5]
                        Opakowanie: etykieta w tonacji fińskiej, rozumiem, podoba mi się [5]
                        Uwagi: Dla mnie piwo fenomenalne, muszę zakupić większą jego ilość bo nie sądzę, że wejdzie na stałe do produkcji

                        Moja ocena: [4.8]
                        Hm, a kolega przyjechał z Wenus czy z Marsa?

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika purc Wyświetlenie odpowiedzi
                          Hm, a kolega przyjechał z Wenus czy z Marsa?
                          O co chodzi?
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • zgoda
                            Senior
                            • 05-2005
                            • 3516

                            #14
                            W tym piwie nie ma chmielu - tak przynajmniej zapewniał producent.
                            Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
                              W tym piwie nie ma chmielu - tak przynajmniej zapewniał producent.
                              Skład przeczytałem nim zacząlem pić.
                              Tylko co z tego, opisałem to co wyczułem, skoro jakieś inne zboża dały efekt podobny do chmielowego i tak to odebralem, to tak to opisałem
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎