Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Cornelius Cytryna

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Sulimar, Cornelius Cytryna

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • CyboRKg
    Senior
    • 04-2010
    • 593

    #2
    Co tu oceniac? Z piwa ma to jedynie piane i procenty. Ot, taka metna lemoniadka. To samo co "Cornelius Grejfrutowy" - jedyna roznica to rodzaj dodanego soku.
    "Jedno pivo ne vadi!"
    "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

    Comment

    • Myszon007
      Senior
      • 02-2007
      • 1208

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Cytrynowy dość mocno mętny. [5]
      Piana: Niezbyt wysoka, ale dość gęsta, śnieżnobiała. [4]
      Zapach: Cytrynowy. [3.5]
      Smak: Przypomina w smaku napój "Zbyszko Trzy Cytryny" - kwaśne, z cytrusową goryczką, posmaki piwne ledwie wyczuwalne. [3]
      Wysycenie: Wysokie, dobrze orzeźwia. [5]
      Opakowanie: Etykieta zgodna z serią, ładny kapsel dedykowany piwu. [5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.575]
      ♪♫

      Comment

      • Brat_Piwny
        Senior
        • 01-2009
        • 685

        #4
        Oto fotka. Co do piwa to bardziej mi "podeszło" niż wersja bananowa. Etykieta do zbiorów. Kapselek też.
        Attached Files

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: słomkowo - zółty, mętny, nie za bardzo mi podchodzi [3]
          Piana: obfita po nalaniu, szybko opada do cienkiego kożuszka na piwie i lekkiej firanki na szkle [2.5]
          Zapach: dominuje cytryna, nic po za nia nie czuję [2]
          Smak: cytryna cytryna i jeszcze raz cytryna, dopiero gdzies daleko w tle leciutki słodowy posmak, nic po cytryna nie czuć, piwo dośc treściwe i pełne, czuć piwną bazę tylko w postaci konsystencji [2]
          Wysycenie: toszkę za duzo [4]
          Opakowanie: opakowanie podoba mi się, do tego dedykowany do piwa kapsel [5]
          Uwagi: Po bananowym piwie, które mi smakowało spodziewałem się czegoś lepszego, od tego piwa już wole się napić 3 Cytryn niż tego piwa

          Moja ocena: [2.35]
          Attached Files
          Last edited by becik; 04-01-2013, 21:26.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • gaz4
            Senior
            • 04-2009
            • 192

            #6
            Piwo to zostało zabite przez cytrynę i jest do tego strasznie słodkie wręcz ulepek, jakby się piło 3 cytryny ze Zbyszka. Miałem straszny problem z wypiciem jednej butelki. Jest najgorsze z całej trójki smakowych Corneliusa

            Comment

            • chechaouen
              Senior
              • 01-2011
              • 1180

              #7
              No niestety. Miałem nadzieję na cytrusowego pszeniczniaka, ale pozostaje mi tylko ze smutkiem zgodzić się z przedmówcami - to bardziej lemoniada a nie piwo. Smakuje jak słaby, rozcieńczony pszenicziak z dużą dolewką cytrynowego koncentratu i cukru.

              Comment

              • Czapayew
                Senior
                • 10-2002
                • 1966

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Cytrynowożółty, nieklarowny [3.5]
                Piana: Niezła jak na smakowego pszeniczniaka. Niezbyt obfita, ale dość trwała. [4]
                Zapach: Dominuje cytryna, weizenowe nuty niewyczuwalne. [3.5]
                Smak: Nie jest źle. Dominuje cytryna, nuty weizenowe schowane. Co najważniejsze - piwo nie jest słodkie. [4]
                Wysycenie: Jak na pszeniczniaka - dość słabe. Raczej przypomina radlery. [3]
                Opakowanie: Jak w reszcie Corneliusów. [4]
                Uwagi: Kupione w sumie głównie dla kapsla. Raczej nie wrócę.

                Moja ocena: [3.75]
                "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                www.zamkoszlaki.com
                www.piwnekapsle.net

                Comment

                • morbit
                  Member
                  • 09-2008
                  • 56

                  #9
                  Słodki, pieniący się Sprite. Niestety (albo stety) mam paskudny katar i nic więcej nie czuję. Pragnienie ugasiło nieźle, wypite prawie jednym haustem. W składzie nie dostrzegłem słodzika co jest zdecydowanym plusem. Mówicie, że banan lepszy?
                  Last edited by morbit; 20-08-2013, 21:09.

                  Comment

                  • Derbeth
                    Senior
                    • 04-2013
                    • 337

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: bardzo jasny, słomkowy, wyraźne zmętnienie [3.5]
                    Piana: mniej obfita niż w normalnych "pszeniczniakach"; udało mi się uzyskać bardzo ładną "poduszkę" z drobnymi pęcherzykami, ale szybko zredukowała się do cienkiej warstwy; słabo oblepia szkło [4]
                    Zapach: cytryna, limonka; próbowałem wyczuć coś z Hefeweizena, ale nie udało mi się [2.5]
                    Smak: słodki, z lekkim kwaskiem, goryczki zero; bardzo mocne skojarzenia z Fantą i jakimś ze smakowych piw (Gingers albo Redds, pamięć mnie zawodzi) [3.5]
                    Wysycenie: wysokie, znowu skojarzenia z Fantą [3.5]
                    Opakowanie: etykieta nawet ok, jest specjalny kapsel, jest dokładny skład, ale czytelność kontretykiety jest koszmarna - kreski wpoprzek tekstu nie ułatwiają czytania [2.5]
                    Uwagi: Dobry zamiennik Fanty, jeśli ktoś lubi, bo piwnych smaków nie stwierdziłem. Ogólnie strata czasu.

                    Moja ocena: [3.15]

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎