Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jacob, Jacobator

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Jacob, Jacobator

    Butelka 0,5 litra, alkohol 7,5 %, eks.brak, kapsel firmowy browaru, doppelbock
    Kolor - brązowy, klarowny
    Piana - drobna, lekko "brudna", średnio wysoka, niezbyt trwała
    Zapach - słodki z nutą kawy
    Gaz - ok
    Smak - wyraźna słodycz, wyczuwalny lekki chmiel, lekko kawowe, lekka goryczka
    Smakowało mi.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 4890 - moje 2387 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12148

      #3
      W tym sezonie Jacobatora uwarzono na poziomie 8%

      Aromat - owoce, ciastkowość piernikowa , karmel
      Piana - wysoka, gęsta, dość krótka
      Barwa - o ton ciemniejsza niż na zdjęciu, bardziej brązowa
      Wysycenie - umiarkowane
      Smak - ciekawy. Wyraźne owoce - śliwki, wiśnie, potem słodkawo karmelowe nuty, dopełnione podpalaną goryczką na finiszu
      Treściwość - wysoka, ale dubeltowych normach średnich

      Rześki, żywy koźlak dubeltowy, choć silny. Bardzo dobrze pijalny. Wypity oczywiście ze smakiem

      Drink-Hala, Wrocław

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9730

        #4
        Pewnie trafił mi się kolejny "rocznik", także z mocą 8,0%.
        Kolor typowy dla podwójnych ciemnych koźlaków, czyli brązowy z odcieniem rubinowym (albo odwrotnie ). Piana kremowa, drobniuśka, wysoka, ale niezbyt trwała.
        Pachnie słodem palonym, prawie jak przepalanka , są jeszcze powiewy orzechowe i już - trochę słabo. Pierwsze wrażenie smakowe to... wodnistość (oczywiście w proporcji do "pałeru" doppelbocka), ale po chwili ujawnia się alko w towarzystwie lekko wytrawnej orzechowości i delikatnej słodowości z karmelowym akcentem.
        Gazu stosownie niewiele. Złoty kapsel z herbem browaru (żadne tam logo! ), bordobrązowa eta i krawatka z łbem kozła, po bokach kłosy (chyba?) jęczmienia - wzornictwo inne, niż na fotce, moim zdaniem to nowe jest brzydsze.
        Generalnie, całkiem niezły doppelbock, ale porównując z niedawno pitym doppelbockiem od "Borsuka", trochę mu brakuje jednak...

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎