Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Racibórz, Raciborskie Rżnięte

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    Racibórz, Raciborskie Rżnięte

    Ekstrakt 12%, alkohol 4,8%.Pasteryzowane.
    Barwa herbaciano-miedziana, piana niezbyt obfita i nietrwała.
    W smaku kwaskowo-słodkawe, nieco wodniste.Momentami pojawia się słaby metaliczny posmaczek. Goryczka ujawnia się dopiero po przełknięciu-niezbyt mocna, ale wyrażnie wyczuwalna, o jakby przypalonym charakterze.
    Attached Files
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    #2
    W wersji niepasteryzowanej powinno się nazywać "Niedorżnięte".

    Comment

    • Czapayew
      Senior
      • 10-2002
      • 1966

      #3
      Jak dla mnie, istotą piwa "rżniętego" jest takie nalanie dwóch gatunków: ciemnego i jasnego, by się nie wymieszały. Dlatego nazwa wyrobu z Raciborza winna brzmieć "Półciemne" (vice czeskie polotmave).

      Samo piwo nie rzuciło na kolana. Słodkawy zapaszek, metaliczny posmak na początku, potem znikający. Lekka palona goryczka, ale bez charakteru. Kolorystyka etykiety przypomina mi Tatrę Grzaniec. Jak dla mnie - 3,5, nic więcej.
      Kupione w Katowicach na Mariackiej 3 za 3,85 zł plus kaucja.
      Last edited by Czapayew; 24-01-2013, 21:51.
      "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

      www.zamkoszlaki.com
      www.piwnekapsle.net

      Comment

      • Ray89
        Member
        • 08-2012
        • 34

        #4
        No ale kiedy řezané to mieszane piwo ciemne i jasne a polotmavé jest warzone jako piwo pośrednie miedzy ciemnym a jasnym. Jeśli piwo jest mieszane to nie może być nazwane polotmavé bo takim nie jest.
        Jedni żeby stworzyć coś nowego dodają do piwa czosnku, inni zrobili piwo rżnięte- wolność Tomku w swoim domku, ważne, żeby się sprzedało.
        Samo rżnięte na pewno nie jest złe, miałem okazję pić jedno z piewszych które zeszło z taśmy produkcyjnej, metaliczność to wada która pojawiła się w piwie niezamierzenie i ma zostać jak najszybciej wyeliminowana, zresztą piłem piwa dużo bardziej metaliczne i metaliczność w rżniętym aż tak nie przeszkadzała.
        W smaku słodowa słodycz połączona z karmelem, dzięki czemu piwo powinno idealnie trafić w (szczególnie) smak kobiet- spijaczek Karmi. Dzięki temu też piwo dobrze będzie gasiło pragnienie- na prawdę niema nic lepszego po ćwiczeniach, pracy na słońcu, jeździe na rowerze niż właśnie takie piwo (podobnie ożywia Raciborskie Miodowe).

        Fajnie też, że zmienili etykiety które wcześniej były robione na jedno kopyto, wszystko to samo tylko na każdym nazwa inna. Minus za to, że na kontrze nie jest napisane nic o tym piwie tylko umieszczany na kontrach wszystkich produktów Raciborskiego "tradycyjna receptura, my piwo tworzymy...").
        Last edited by Ray89; 27-01-2013, 11:44.

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23794

          #5
          Wątek posprzątany. Proszę trzymać się tematu.
          Last edited by ART; 28-01-2013, 10:56.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9733

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Zasadniczo koźlakowy. Ale ładny... [4]
            Piana: Wysoka, kremowa, sztywna, drobna, dość trwała. [4]
            Zapach: Słodowy z tłem karmelowym, ślady winne - tu też trochę jakby w kierunku koźlaka. [4]
            Smak: Pierwsze wrażenie wodniste, ale to dlatego, że podświadomie nastawiłem się na... koźlaka . Potem słodowość, leciutka wytrawność, dobrze się pije. [4]
            Wysycenie: Niezbyt wysokie, OK. [4]
            Opakowanie: Najsłabsza strona piwa albo do mnie najsłabiej przemawiająca .
            Poza tym, nie rozumiem, dlatego to piwo tak się nazywa... [3]
            Uwagi: Jak ktoś lubi słodowe piwa, napój warty spróbowania. Ja lubię .

            Moja ocena: [3.95]

            Comment

            • Ray89
              Member
              • 08-2012
              • 34

              #7
              Poza tym, nie rozumiem, dlatego to piwo tak się nazywa

              Comment

              • pioterb4
                Senior
                • 05-2006
                • 4322

                #8
                I właśnie definicja z wikipedii najlepiej pokazuje, że przyjęte nazewnictwo jest z księżyca.

                Comment

                • piwosc
                  Junior
                  • 02-2013
                  • 7

                  #9
                  Witam
                  może ktoś mi powie jak nalać te dwa piwa,żeby wyszło rżnięte,bo prubuje na różne sposoby i nie wychodzi,a chciałem się napić dwu kolorowego piwa
                  RACIBORSKIE RŻNIĘTE piłem jest to raczej ciemne niż rżnięte,ale całkiem dobre

                  Comment

                  • patyczek
                    Senior
                    • 01-2013
                    • 220

                    #10
                    A dla mnie to piwo jest przerżnięte. Wodniste, metaliczny posmak, który co prawda po pewnym czasie słabnie, w dodatku szczypie w język. Aromat też jakiś nieokreślony. Nic specjalnego. Co najwyżej 3.5.

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: mocnej herbaty, rozumiem, że ma nawiązywać do "rezanego" więc powinno byc w połowie jasne, w połowie ciemne, a tak to tylko mocna, lekko rubinowa herbata [3.5]
                      Piana: gęsta, zwarta, beżowa, tańczy w kuflu z piwem, osadza się w dużej ilości na szkle, pozostaje fajny ok 1 cm kożuszek po dłuższym czasie [4]
                      Zapach: dość intensywny, slodowo-owocowy [4]
                      Smak: dośc pełne i treściwe, fajna chmielowo-owocowa gorycz pozostawiająca na dłuższy czas miły posmak w ustach, w tle, leciutko pestkowy, minimalne słodowe nuty [4]
                      Wysycenie: troszkę za dużo [4]
                      Opakowanie: juz trochę bardziej wyróżniająca sie etykieta, firmowy kapsel [4.5]
                      Uwagi: Całkiem dobre i smaczne piwo, nazwa mi nie pasuje bo nie oddaje tego co powinna oddawać, jest to po prostu ciemnawe piwo i tyle, grunt, że smakuje

                      Moja ocena: [4]
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • VanPurRz
                        Senior
                        • 09-2008
                        • 4229

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ładna miedź z rubinowymi refleksami. [4.5]
                        Piana: Tworzy się zwartą czapą, pozostaje na szklance okręgami. Trochę dziurawa dlatego stopień mniej. [4]
                        Zapach: Całkiem przyjemna karmelowa słodowość. [4]
                        Smak: Przyjemne, delikatne, lekkie, pijalne. Na finiszu delikatna karmelowość z przyjemną ale słabą goryczką. [4]
                        Wysycenie: Ładnie wchodzi, układa się w żołądku. [5]
                        Opakowanie: Mnie pasuje ta kolorystyka i wzornictwo, bez szaleństw, klasyka. [4.5]
                        Uwagi: Bardzo dobre piwo w kategorii lekkie, delikatne i przyjemne. Na lato będzie idealne.

                        Moja ocena: [4.1]
                        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                        Comment

                        • szostepiwo
                          Member
                          • 12-2012
                          • 42

                          #13
                          Całkiem przyjemne ciemne piwo, ciekawostką jest delikatna kwaskowość. 5/10

                          Comment

                          • YouPeter
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 2379

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Bardzo ładny ciemny miedziany, wchodzący w brąz. [5]
                            Piana: Jasno beżowa, dość rzadka, a pomimo to utrzymująca się stosunkowo długo i dodatkowo pozostawiająca piękne ślady na ściankach kufla. [4]
                            Zapach: Aromat zdecydowanie słodowy z melanoidynowymi nutkami. W oddali pojawia się wyczuwalna na granicy percepcji wędzonka. [4]
                            Smak: Bardzo solidne słodowe piwo, z delikatną zaokrągloną goryczką. To wszystko sprawia, że jest idealnie zharmonizowane, przez co pije się je z dużą przyjemnością. [4]
                            Wysycenie: W sam raz. [4]
                            Opakowanie: Słabe. Niczym specjalnym się nie wyróżniające i nie rzucające się w oczy. Wszystko zrobione jest w barwach z zakresu od czerwieni do brązu, przez co całość staje się mało czytelna. Nie wspominając juz o kontretykiecie, na której informacje umieszczono czarną czcionką na bordowym tle, co sprawia napisy że praktycznie nie widoczne. [2]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [3.95]
                            Last edited by YouPeter; 22-03-2013, 22:26.
                            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                            Comment

                            • Javox
                              PremiumUżytkownik
                              • 11-2009
                              • 6130

                              #15
                              Trochę za łagodne... i za słodkie...

                              Piana... na dłużej grubsza obwódka i warstewka na powierzchni...
                              Kolor jak u piw ciemnych... ciemny bordo...
                              Zapach słód, lekki karmel...
                              Gaz średni...
                              Smak... słodkie mocno zamyka drogę innym ewentualnym smakom... piwo słodowe, ewentualnie półciemne... chmiele raczej słabo wyczuwalne...

                              Faktycznie do czytania kontry użyłem lampki i lupy...

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎