Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Butelki zwrotne / bezzwrotne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tfur
    Senior
    • 05-2006
    • 1302

    zaczynałem wątek, to i dokończę. wczoraj
    w olsztyńskim sklepie na profesorskiej
    przekonałem się że zapowiedzi kormorana
    w sprawie butelek właśnie weszły w życie.
    skutkiem czego do cen wszystkich piw
    dopisano 50 groszy i za jasne chmielone
    zapłaciłem 4,50 (w olsztynie!!).
    kormoran pobłądził w swoich podróżach.
    mnie już z nim nie po drodze.
    veni, emi, bibi

    Comment

    • Birkerod
      PremiumUżytkownik
      • 10-2011
      • 46

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tfur Wyświetlenie odpowiedzi
      zaczynałem wątek, to i dokończę. wczoraj
      w olsztyńskim sklepie na profesorskiej
      przekonałem się że zapowiedzi kormorana
      w sprawie butelek właśnie weszły w życie.
      skutkiem czego do cen wszystkich piw
      dopisano 50 groszy i za jasne chmielone
      zapłaciłem 4,50 (w olsztynie!!).
      kormoran pobłądził w swoich podróżach.
      mnie już z nim nie po drodze.
      a tyb butelek?
      ŻGB czy Okocim?

      Comment

      • tfur
        Senior
        • 05-2006
        • 1302

        podchwytliwe pytanie
        niestety, nie wiem
        zwłaszcza że nie mam pewności
        czym właściwie się różnią
        jeśli żgb to ta bez zaokrągleń
        taka typowa dla lubuskiego
        to były to okocimskie
        veni, emi, bibi

        Comment

        • deex91
          Junior
          • 04-2013
          • 2

          Które butelki po piwie dostępnym w Polsce są w Czechach zwrotne? Wiadomo że wszystkie po importowanym czeskim piwie, wiem też że przyjmują z kompanii piwowarskiej(żubry, tyskie, dębowe) no i NRW, kiedyś nawet opchnąłem butelkę po piwie Trybunał Trójsłodowe. Mam dosyć znaczną ilość butelek po Starovarach, także tych smakowych(nie wiadomo w sumie czy to czeskie, czy polskie), Argus Maestic, Nordgold Pilsener, Abbe Weizen. Próbował ktoś kiedyś oddawać w Czechach butelki po tych piwach? Bo nie wiem czy ma sens je trzymać, czy wyrzucić...

          Comment

          • dadek
            Senior
            • 09-2005
            • 4552

            Żubr/Tyskie itp. to przecież koncern SAB więc normalne że te butelki w Czechach są takie same (Radegast, Gambrinus, Kozel, itp.). Nasz Trybunał Trójsłodowe i Abbe weizen to typ butelek zwrotnych używany w Czechach m.in. przez np. browary Český Krumlov, Přerov, Vyškov, Velké Březno. Zielone odpowiedniki Starovara i Argusa jako zwrotne ma np. browar Ostravar i Holba. Wszystkie te butelki przyjmują automaty w Tesco czy Billi. Oczywiście obecne w naszych sklepach Pilsner Urquell czy Budvar też są w Czechach zwrotne podobnie jak Heineken 0,5 l. Należy tylko ubolewać na polskim lenistwem, brakiem myślenia ekologicznego i przerzucaniem ceny opakowania na konsumenta.

            Comment

            • dyczkin
              Serce w kolorze blaugrana
              • 05-2011
              • 3657

              Dadek, jako specjalista od Czech, powiedz mi czy butelki od Permona i Kocoura są zwrotne w Czechach? Bo w Galerii Piwa w Głogowie są traktowane jako zwrotne.
              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

              Moje warzenie // Piwny Wojownik

              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

              Comment

              • dzemek
                Senior
                • 12-2010
                • 448

                W sklepie gdzie kupuję, Kormoran dalej jest zwrotny pomimo że np. na Weizenbocku jest napis o butelce bezzwrotnej.

                Comment

                • deex91
                  Junior
                  • 04-2013
                  • 2

                  @dadek
                  Kiedy ostatnio oddawałeś butelki po Heinekenach? Bo ja jak kilka lat temu oddawałem to automaty łykały, wtedy Czesi mieli Heinekeny sprowadzane z Polski, jednak jakiś 1-1,5 roku temu chciałem oddać butelki i automat nie przyjął. Przyjrzałem się więc wtedy Heinekenom w Czechach i okazało się że są sprowadzane z Węgier, a butelka jest nieco inna niż ta polska. Więc jesteś pewien że te butelki obecnie można tam oddawać? Dodam że butelki oddawałem w Kauflandzie, gdzie automat nie przyjął również butelek po Samsonie.
                  A co do Starovara, to też obecne butelki są inne niż te co były dawniej. Te co były dawniej były faktycznie takie jak Argus czy Ostravar, ale te obecne(również po Nordgoldach i Starovarach smakowych) są troszkę inne, mają dłuższą szyjkę.

                  Comment

                  • dadek
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 4552

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                    Dadek, jako specjalista od Czech, powiedz mi czy butelki od Permona i Kocoura są zwrotne w Czechach? Bo w Galerii Piwa w Głogowie są traktowane jako zwrotne.
                    Tu mi dałeś do myślenia bo nigdy nie kupowałem Kocoura w butelkach innych niż PET i nie za bardzo wiem jaki to typ. Wiem, że Permon nalewa w takie jak u nas Sulimar Trójsłodowe czyli typ "České pivo" (używane np. przez browary z Přerova czy Rakovnika) czyli spokojnie można je w Czechach zwrócić.

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika deex91 Wyświetlenie odpowiedzi
                    @dadek
                    Kiedy ostatnio oddawałeś butelki po Heinekenach? Bo ja jak kilka lat temu oddawałem to automaty łykały, wtedy Czesi mieli Heinekeny sprowadzane z Polski, jednak jakiś 1-1,5 roku temu chciałem oddać butelki i automat nie przyjął. Przyjrzałem się więc wtedy Heinekenom w Czechach i okazało się że są sprowadzane z Węgier, a butelka jest nieco inna niż ta polska. Więc jesteś pewien że te butelki obecnie można tam oddawać? Dodam że butelki oddawałem w Kauflandzie, gdzie automat nie przyjął również butelek po Samsonie.
                    A co do Starovara, to też obecne butelki są inne niż te co były dawniej. Te co były dawniej były faktycznie takie jak Argus czy Ostravar, ale te obecne(również po Nordgoldach i Starovarach smakowych) są troszkę inne, mają dłuższą szyjkę.
                    Ostatnio robiłem wiosenne porządki w domu i piwnicy, a że miałem sporo "poimprezowych" butelek po Heinekenie (0,5 l) i smakowych Starovarach (znajomi różne badziewia pijają) wywiozłem je przy okazji wypadu do Czech 12 kwietnia. Oddawałem w automacie w Tesco w Českím Těšíné i nie robił problemów z przyjęciem. Ale możliwe, że obecnie Starovary są w innych butelkach. Kupuję je rzadko, tylko na prośbę koleżanek którym smakują. Ale np. w grudniu 2012 w Tesco w Ostravě Svinov automat był nieczynny, butelki przyjmowała pani na Dziale obsługi klienta i nawet się nie zająknęła wypłacając bez problemu za m. in. kilka sztuk od Starovara.
                    Last edited by dadek; 06-05-2013, 02:59.

                    Comment

                    • misha22
                      Senior
                      • 12-2008
                      • 128

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekwerner Wyświetlenie odpowiedzi
                      Puszki aluminiowe można wrzucić do żółtego pojemnika ( zgodnie z opisem na nim ). Można też włożyć do reklamówki i zawiesić koło śmietnika - znikają niemal natychmiast
                      jacekwerner; napisał:1101122]Puszki aluminiowe można wrzucić do żółtego pojemnika ( zgodnie z opisem na nim ). Można też włożyć do reklamówki i zawiesić koło śmietnika - znikają niemal natychmiast


                      Ale co z puszkami stalowymi takimi z Łomzy??
                      Dla zbieraczy nie mają wartosci...
                      I dlatego bojkotuję B łomża, bo to już szczyt jest zeby do rdzewnej konserwy coś lać.... tak wiem powłoka antykorozyjna jest.. tak skuteczna jak na niektórych samochodach...

                      Comment

                      • misha22
                        Senior
                        • 12-2008
                        • 128

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika legart Wyświetlenie odpowiedzi
                        Ja pare razy walczyłem z automatem w Auchan Wola Park i odpuściłem
                        To wyjatkowy utas jest, mam podejrzenie ze porusza sie po kodach kreskowych badajac czy dane piwo jest w ofercie w/w supermarketu.
                        Mam ochotę rozmnożyc kiedys kody i zabrać sie za "badania konsumenckie" tej maszyny

                        Comment

                        • JanuszJG
                          Member
                          • 04-2013
                          • 73

                          Korzystając z okazji chciałem zapytać się o jedną rzecz, która nurtuje mnie od jakiegoś czasu. Parę dni temu zakupiłem po dwa Gniewosze na Miodzie Akacjowym oraz Jasne. Na tych butelkach był napis: butelka bezzwrotna. Dla przykładu dodam, że podczas wcześniejszego zakupu tych samych piw nie było w ogóle w/w napisu.

                          Czy ktoś z Was orientuje się, o co chodzi, że na jednej butelce jest napis butelka bezzwrotna, a na drugiej go nie ma? Oczywiście mowa o jednym piwie...

                          Comment

                          • kosher
                            Senior
                            • 04-2005
                            • 2292

                            Zależy jaki typ butelek. W Netto kupowałem Gniewosze w bezzwrotnej butelce, w Auchanie czy Realu są w zwrotnej. To są dwa różne kształty bączków.

                            Comment

                            • giudice
                              Gość
                              • 07-2005
                              • 231

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
                              Zależy jaki typ butelek. W Netto kupowałem Gniewosze w bezzwrotnej butelce, w Auchanie czy Realu są w zwrotnej. To są dwa różne kształty bączków.
                              Tyle, że ja kupiłem Noteckie w Realu w bączku z napisem "butelka bezzwrotna" a kaucję mi doliczono na paragonie.

                              Comment

                              • kosher
                                Senior
                                • 04-2005
                                • 2292

                                Jak masz paragon to i tak je zwrócisz- nie ma co się przejmować.
                                Gontyniec niepotrzebnie miesza z tymi butlami.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎