Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Vratislavice, Reichenberger Svetlé Vycepni

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Vratislavice, Reichenberger Svetlé Vycepni

    Barwa ciemnosłomkowa, wpadająca w jasnozłotą. Jak na ósemkę rewelacyjna.
    Piana przeciętna. Szybko opada do szumowinki. Na szkle zostawia za to sporo śladów.
    Aromaty zdecydowanie słodowe, choć w tle wyczuwalne diacetylowe maślane klimaty.
    W smaku zadziwiająco wysoka, choć nieco ściągająca goryczka, pozostająca dość długo na podniebieniu. Z czasem dochodzą do głosu jednak mniej przyjemne nuty - wyraźna słodzikowa słodkość oraz, na nieco niższym poziomie, wyczuwalne gotowane warzywa i metaliczność.
    Nagazowanie nie sprawia żadnego kłopotu. Idealne.
    Opakowanie jak poniżej. Nieco dyskontowe, mało interesujące. Alkohol 3,8%, strona browaru podaje, że ekstrakt wynosi 8°

    Piwo oczywiście bardzo przeciętne. Choć w swojej klasie zadziwia wyrazistością smaku - na pewno trudno mu zarzucić wodnistość. Inna sprawa, że nad treścią tej wyrazistości niejeden może pokiwać z dezaprobatą głową... Niemniej jednak stwierdzam, że dostałem odrobinę więcej niż oczekiwałem. W sumie oceniam na 5,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • leona
    PremiumUżytkownik
    • 07-2009
    • 5853

    #2
    Rotacyjnie dostępne w Strefie Piwa. Zawsze chętnie wypijam kufel albo dwa. Idealne piwo biesiadne. Tradycyjne czeskie masełko i trochę goryczki

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎