Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grodzka 15, India Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sandacz
    Senior
    • 01-2007
    • 345

    Grodzka 15, India Pale Ale

    Piwo niegotowe do oceny

    Nie oceniam, ale podzielę się opinią na podstawie trzech prób.
    Piwo pachnie z początku intensywnie karmelowo, dopiero około połowy przeważa woń chmielowo-owocowa z lekkim alkoholem w tle. Piana, zgodnie ze stylem, potężna, długo się utrzymująca za sprawą nieustawicznego zasilania jej przez bąbelki z samego dna szklanki (co daje wspaniały efekt wizualny - dla niego samego warto dać tę dychę ). W smaku, jak to na G15 przystało, nieco za bardzo czuć dążenie do zrównoważenia wszystkich elementów. Goryczka, owszem, intensywna, ale jest też solidny słód. W jednym z piw nie mogłem wręcz uchwycić charakteru jednego i drugiego - tak "blisko siebie" występowały. Gdy było lepiej, słód smakował karmelowo-winogronowo (z przewagą karmelu), a goryczka jak skórka orzecha włoskiego - przywoicie długo się utrzymywała, choć moim zdaniem za bardzo w gardle, a za mało na podniebieniu.
    Na pewno warto spróbować, ale nie zachwyca - piwo jak dla mnie plasuje się w górnych stanach poprawności.
  • Brat_Piwny
    Senior
    • 01-2009
    • 685

    #2
    Fotka wersji butelkowej 0,33 l. Piana zaiste znakomita.
    Piwo wypiłem , etykietę zaś odkleiłem
    Egzemplarz zakupiony w Rodzince Bis (7 PLN).
    Attached Files

    Comment

    • tomolek
      Hophead
      • 05-2006
      • 1752

      #3
      Dla mnie karmel, karmel i jeszcze raz karmel. W smaku i zapachu, jakby rzeczywiście go dodali.
      Strasznie mi nie podpasowało...
      www.ohbeautifulbeer.com

      www.mateuszdrozdowski.pl

      „Kwaśny Edi herbu Koreb

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4305

        #4
        Jeżeli w ogóle można mówić o karmelu (a, moim zdaniem, nie), to zdominowanym przez dość ciekawą goryczkę. Piana wysoka, bardzo trwała, część pozostaje na dnie nawet po wypiciu całej zawartości. Kolor czerwono-bursztynowy, piwo prezentuje się ładnie, goryczka pozostaje długo na podniebieniu. Wada: nędzne walory zapachowe.
        Zarówno wersja lana na miejscu, jak i butelkowana trzymają poziom. Ogólnie też nie wyrażałbym wielkiego entuzjazmu, ale zadowolenie - owszem. Bardzo przyjemne piwo.

        Comment

        • tomolek
          Hophead
          • 05-2006
          • 1752

          #5
          Wizualnie, rzeczywiście niczego sobie... Ale może ja miałem zły dzień, no i moje nastawienie do tego przybytku jest cokolwiek negatywne. Mimo wszystko odczuwałem dysonans pomiędzy tym dominującym karmelem a goryczką, którą odebrałem jaką bardzo jednowymiarową. Bardzo się rozczarowałem.
          www.ohbeautifulbeer.com

          www.mateuszdrozdowski.pl

          „Kwaśny Edi herbu Koreb

          Comment

          • yaro74
            PremiumUżytkownik
            • 09-2012
            • 2089

            #6
            Piłem tylko wersję butelkową. Piana dość wysoka pozostaje do końca w postaci cienkiej warstwy.
            Karmelu nie wyczułem, smak zdominowany przez mocną goryczkę, lekko cierpki, słabo wyczuwalny słód. Zapach przede wszystkim chmielowy. Piwo w wersji butelkowej mogłoby być lepsze.

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Piękny herbaciany, opalizujący. Piękny, ale chyba trochę za ciemny na klasyczne IPA. [3.5]
              Piana: Cudnie wysoka, gęsta, trwała. Opada do grubej warstwy, zostawia spore krzaczki na ściankach. [4.5]
              Zapach: Jest słodowość, są górnofermentacyjne owocki, jest aromat angielskiego chmielu. Tego ostatniego jednak za mało, całość pachnie wprawdzie dobrze, ale raczej jak ESB niż jak IPA. [3.5]
              Smak: Solidna goryczka, zdecydowanie dominująca i utrzymująca się na kubkach smakowych. Czuć pod nią górnofermentacyjną owocowość, ale nie czuć słodowej głębi i treści. Wspomnianego wyżej karmelu nie wyczułem... Całość smaczna, ale za dużo chmielu poszło w goryczkę, a za mało na smak. [3.5]
              Wysycenie: Niskie, ale jak na IPA i tak trochę za wysokie. [4]
              Opakowanie: Bączek, prosta acz czytelna etykieta z wszystkimi potrzebnymi danymi, czarny kapsel. [3.5]
              Uwagi: Pite 18 stycznia 2013 r.

              Bardzo smaczne, nieźle goryczkowe piwo. Ale czy IPA? Chyba jednak nie do końca.

              Moja ocena: [3.625]

              Comment

              • yaro74
                PremiumUżytkownik
                • 09-2012
                • 2089

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: herbaciany, lekko mętny [4]
                Piana: średniowysoka, dość trwała, zostawia ślady na szkle, pozostaje do końca w postaci cienkiej warstwy. [4]
                Zapach: średniointensywny, przede wszystkim chmielowy, trochę słodu i owoców. [3.5]
                Smak: zdominowany przez mocną goryczkę, lekko cierpki, brak słodowości, karmelu nie wyczułem [3.5]
                Wysycenie: średnie [4]
                Opakowanie: nieciekawa etykieta, niestarannie przyklejona, goły kapsel [3]
                Uwagi: wersja butelkowa, piwo pite 05.01.2013

                Moja ocena: [3.575]

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Rubinowo-brunatny, mętny. [4]
                  Piana: Jasnobeżowa, trwała. W małym szkle drobnopęcherzykowa, w dużym konsystencja średnioziarnista. [4]
                  Zapach: Początkowo średnio intensywny ale z czasem przybiera na sile dochodząc do mocnego chmielowego aromatu. Dawno nie piłem piwa, które tak wiernie oddawałoby zapach skoncentrowanego chmielowego granulatu. [4.5]
                  Smak: Przede wszystkim żywiczna goryczka. W pierwszych łykach dość mocna, potem odczucie słabnie i piwo ulega zbalansowaniu. Trochę podobne w tej żywiczności do Ataku Chmielu ale pozbawione karmelowych posmaków co poczytuję na plus. [4.5]
                  Wysycenie: Optymalne. [5]
                  Opakowanie: Firmowe szkło i podkładka. Wersja butelkowa z dedykowaną etykietą. [4.5]
                  Uwagi: Świetna klasyczna IPA. Użyto brytyjskich odmian chmielu Fuggles i Challenger. Sądząc po poprzednich wpisach, leżakowanie zdecydowanie przysłużyło się temu piwu.

                  Moja ocena: [4.45]
                  Attached Files
                  Last edited by docent; 18-02-2013, 08:40.
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • fans
                    Senior
                    • 04-2010
                    • 195

                    #10
                    Piwo koloru bursztynowo-herbacianego,z kremową, gęstą pianą.W zapachu dominują aromaty żywiczne i kwiatowe.Smak to przede wszystkim imponująca goryczka.Wyczułem posmaki sosnowe(młode pędy sosny),grejpfrut,trawa cytrynowa.Pod koniec pojawia się posmak mate.W dalszej perspektywie słodowa podstawa z lekką karmelową nutką.Piwko wypite ok. dwudziestego stycznia.

                    Comment

                    • mrkowal
                      Senior
                      • 03-2009
                      • 155

                      #11
                      Byłem w Lublinie tedzień temu i dziś. Specjalnie do Grodzkiej wybrałem się po IPA. Jak nie jestem wielkim smakoszem POW typu Ale tak to mi smakuje bardzo. Zapach trochę kwiatowy, trochę jakby powidła śliwkowe. Goryczka fantastyczna, piana trzyma się długo a kolor trudny do określenia trochę bursztyn ale mętny.
                      Ultima forsan

                      Comment

                      • dadek
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 4538

                        #12
                        Docent, ten kolor na fotce chyba nie odzwierciedla rzeczywistości? Tu wygląda jakbys z sokiem pił.

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: ciemny bursztyn, lekko mętne, bardzo ładny+ [5]
                          Piana: kremowa, średnie pęcherze, opada powoli ale zauważalnie, osadza się małymi grupkami na szkle [3]
                          Zapach: słaby, chmielowo-owcowy [3.5]
                          Smak: pełne, treściwe, dominuje mocna pestkowo-iglasto-chmielowa goryczka, momentami mało przyjemna, zbyt nachalna, dopiero w tle cytrusowo-owocowe nuty, sami piwo jest pełne i treściwe [3.5]
                          Wysycenie: nagazowanie ok [5]
                          Opakowanie: 1 punkt mniej za zielona butelkę, czarny kapsel [3.5]
                          Uwagi: Średnio przeciętne piwo, wypić oczywiście da się wypić ale powtarzalność z wieloma podobnymi na rynku jest trochę nudna

                          Moja ocena: [3.6]
                          Attached Files
                          Last edited by becik; 14-07-2014, 17:53.
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎