Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Okocimski Harnaś Grzaniec

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    Okocim, Okocimski Harnaś Grzaniec

    Nie znalazłem tego produktu na forum, nie wiem czy to jest Okocim, bo napisane tylko na puszcze, że dystrybutor Carlsberg Polska.
    Wg. informacji piwo z zaprawą korzenną,
    alk. 6 %, ekstr.?

    Aromat - jest korzenny, trochę w stylu napojów gazowanych
    Piana - umiarkowanie wysoka, dość gęsta, szybko się dziurawi, znika wolniej, ale prawie nic nie zostaje
    Barwa - ciemne złoto
    Wysycenie umiarkowane, musuje lekko
    Smak - pierwsze doznanie to przesłodki ulepek, syropowaty. Po pierwszym łyku już miałem spanikować... potem kubki smakowe już jakość przyzwyczajają się do słodyczy, czuć tę zaprawę, z lekko palącą minimalną goryczkowością, trochę jak soda... Ale słodycz dominuje cały czas.
    Treściwość - dość wysoka

    Producent nie określa tego produktu jako piwo. Jest to "piwo z zaprawą o smaku korzennym". W składzie obok syropu glukozowo-fruktozowego jest też sukraloza (w wikipedii można o niej poczytać).

    Gęsty napój o niskiej zawartości alkoholu, którego łączy z piwem umiarkowane wysycenie.
    Wypiłem raz i kończę przygodę w segmencie piwnych grzańców (Tatry nie piłem i nie mam skali porównawczej).

    Kupione w Lidlu
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #2
    A kod od spodu? L3?

    Poza tym uważaj, właśnie wrzucam nowości piwne, prawie byśmy się minęli
    Last edited by Pendragon; 31-01-2013, 22:42.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • dyczkin
      Serce w kolorze blaugrana
      • 05-2011
      • 3657

      #3
      A widział ktoś wersje butelkową
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12118

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
        A kod od spodu? L3?

        Poza tym uważaj, właśnie wrzucam nowości piwne, prawie byśmy się minęli
        no to jakiś sukces, przynajmniej Cię wyprzedziłem!

        Tak, kod L3101121:05

        To Okocim?

        Widziałem w Lidlu, tylko w puszce.

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #5
          Tak, L3 to Okocim. L1 Szczecin , a L2 Sierpc. Pozostaje jeszcze kwestia tajemniczego L6.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12118

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
            Tak, L3 to Okocim. L1 Szczecin , a L2 Sierpc. Pozostaje jeszcze kwestia tajemniczego L6.
            Dzięki, czyli ten znak zapytania w temacie może zniknąć.

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
              czyli ten znak zapytania w temacie może zniknąć.
              Może, ale ja tego uczynić nie jestem w stanie. Pisz piętro wyżej.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • dyczkin
                Serce w kolorze blaugrana
                • 05-2011
                • 3657

                #8
                A co jest 2 piętra wyżej?
                Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                Moje warzenie // Piwny Wojownik

                Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                Comment

                • sasser
                  Senior
                  • 07-2012
                  • 107

                  #9
                  Spodziewałem się czegoś bardzo podobnego do Tatry Grzaniec, ale jednak jest trochę inaczej. Po przelaniu piana opada i pozostawia po sobie nieduży kożuch. W zapachu czuć jakieś nuty, lecz nie potrafię rozpoznać jakie. Wysycenie na dobrym poziomie. W smaku jest słodko, jednak bardziej korzennie niż w Tatrze, przynajmniej takie odnoszę wrażenie. Jest minimalna goryczka i słodowość. Podsumowując: spróbowałem, porównałem i doszedłem do wniosku, że tak jak Tatrze, nie warto Harnasiowi poświęcać uwagi.

                  Comment

                  • WojciechT
                    Senior
                    • 09-2012
                    • 2546

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Słomkowo-moczowy. Piwo jest całkowicie klarowne. [3]
                    Piana: Po przelaniu z puszki opada niemal od razu. Natomiast po podgrzaniu udaje się ją utrzymać przez jakieś 2 minuty. [2]
                    Zapach: Alkoholowo-korzenno-chemiczny. Typowy dla taniego, aromatyzowanego piwa. Po podgrzaniu na pierwszy plan wysuwają się aromaty korzenne. [2]
                    Smak: Jest nieco lepiej niż się spodziewałem. O ile pite na zimno smakuje jak tanie piwo z kilkoma kroplami soku malinowego i łyżeczką cukru, o tyle po podgrzaniu jest całkiem znośne. Niemniej silny smak alkoholu wysuwa się na pierwszy plan. Zaraz za nim czuć lekko chemikaliowate przyprawy. [2.5]
                    Wysycenie: Za niskie. [3]
                    Opakowanie: Puszka jak puszka. Z dopiskiem "idealne na zimę" oraz "rozgrzewający i aromatyczny" i rysunkiem kufla z przyprawami i piwem. [4]
                    Uwagi: Kupione z czystej ciekawości w Lidlu za 1,99 zł. Raczej nie do powtórzenia, chociaż z braku laku, gdy wracamy zmarznięci z nart, jeśli akurat nic innego nie będzie w sklepie, a pod ręką nie będziemy mieli własnych przypraw - można wypić. Ale wyłącznie na ciepło (gorąco!), zimna wersja nie nadaje się do spożycia.

                    Moja ocena: [2.4]

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: w sumie może być, podczas przelewania był dość mocno złocisty [4]
                      Piana: to co było po podgrzaniu to fajna śmietankowa pianka, dość delikatna i mierna [2.5]
                      Zapach: dominowały przyprawy, lekki słodowy zapach gdzieś w tle [3.5]
                      Smak: jako grzaniec to trzeba to piwo oceniać jako grzańca, a nie klasyczne piwo na zimno, na zimno spróbowany łyczek, masakra przyprawowa, gorzka, nieprzyjemna. Natmoast po podgrzaniu w garnuszku wyszedł dość fajny grzaniec tylko niestety bardzo płytki w smaku, jak dla mnie rozwodniony i zbyt mocno czuć chemiczność tych korzeni [3]
                      Wysycenie: za duże, nawet po podgrzaniu [3.5]
                      Opakowanie: dobra, brązowa wersja Harnasia może ujść [3.5]
                      Uwagi: Czegoż to u nas nie wymyślą, żeby to było smaczne to byłoby ok, ale takie miernoty tworząc mogą tylko mierne osoby

                      Moja ocena: [3.225]
                      Attached Files
                      Last edited by becik; 25-03-2013, 20:04.
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        #12
                        Piwo wraca na półki.
                        W Lidlu po 2,49zł
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • Petitpierre
                          Senior
                          • 01-2014
                          • 2560

                          #13
                          2,19, trunek należy schłodzić i jest całkiem, całkiem, dość słodki, przyprawy w tle, nie jakieś odkrycie, ale w sam raz do popijania-degustacja nie wchodzi w grę.
                          Mały porterek-przyjaciel nerek

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎