Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

De la Senne, Jambe de Bois

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    De la Senne, Jambe de Bois

    Butelka 0,33 litra, alkohol 8%, P 18,3, kapsel goły
    Kolor - żółty, mętny
    Piana - drobna, wysoka, średnio trwała
    Zapach - winno-słodki
    Gaz - ok
    Smak - wyraźna słodycz, lekko winne, spore nuty piołunowo-chmielowe, wyraźna goryczka
    Smakowite

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 4954 - moje 2423 nowe piwo na forum
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • darekd
      PremiumUżytkownik
      • 02-2003
      • 12171

      #3
      Belgijski tripel rewolucyjny jak głosi eta, a
      jej wzór też nawiązuje do rewolucji



      Aromat - ciekawy, bardzo ładne owoce, mandarynka (?), na początku troszeczkę chmielu, dominuje słodowość z owocami i trochę kwiatowość, lekka korzenność
      Piana - wysoka, umiarkowanie trwała i gęsta
      Barwa - mętny cytrynowo-pomarańczowy
      Wysycenie - średnie, przyjemnie musuje
      Smak - na początek słodkie owoce - brzoskwinia, słodsza śliwka, trochę banana, do tego wyraźna pestkowa, trochę piołunowa goryczka, przyprawy - jakby mi ktoś powiedział, że np. dodali kolendry i skórki pomarańczowej to uwierzyłbym, ale w składzie nie ma
      Treściwość - zdecydowanie pełne, ale nie ciężkie

      Oryginalny ten tripel, ale jako piwo ciekawe i smaczne

      Comment

      • wpadzio
        Senior
        • 06-2011
        • 2645

        #4
        Barwa złocisto-pomarańczowa. Mocno mętna.
        Wysoka, czapiasta, biała piana. Opadając tworzy finezyjne formy.
        Aromat oparty na owocowych estrach (głównie cytrusowych, aczkolwiek w osi czasu, po ogrzaniu pojawiają się także nuty bananowe) oraz ziołowych przyprawowych odcieniach. Obecne także kwiatowe i słodko-słodowe klimaty.
        Smak bogaty, złożony. Podobnie jak w zapachu zbudowany na owocowo-przyprawowej bazie. Zwraca uwagę wyraźna grejpfrutowa goryczka, która bardzo długo wygasa w posmaku. Słodowość w duchu słodkawej ziarnistości. Gdzieś tam leciutka nutka alkoholowa jako kwiat do kożucha.
        Nagazowanie średnie, w kierunku wyższego. Odczuwalne na języku.
        Butelka jak u sibarha. Z nieco modernistyczną etykietą, na której jakby wojna. O, do kolekcji idealna. Kapsel goły, za to z datownikiem.

        Ciekawe piwo, które, jak na tripla, posiada wyjątkowo pokaźną goryczkę. Bogate w smakowe niuanse. I z tego powodu do smakowania. Subiektywnie 8,5 w skali 1-10.
        Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
        Serviatus status brevis est
        3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

        Comment

        • yoxik
          Senior
          • 10-2012
          • 427

          #5
          De la Senne, Jambe de Bois
          Style: Tripel
          (ABV): 8.00% P 18,3

          Piana obfita drobna, opada, zdobi szkło. Kolor żółty mętny. Aromat owoce w belgijskim stylu, jabłka brzoskwinie, drożdże, świeży słód, przyjemnie. Smak uderza wyraźna wysoka, długa goryczka, są owoce drożdże , lekka guma balonowa, fenole przyprawowe nuty. Piwo złożone pijalne, Bardzo dobre.
          Również tutaj
          https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎