Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Widawa, Orka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grew
    Senior
    • 05-2009
    • 766

    Widawa, Orka

    Kolejne piwo duetu: Kopyr&Frączyk.

    Według etykiety:
    Cascadian Dark Ale
    Alk. 6.2% obj., ekstrakt 16.0%
    Piwo ciemne, górnej fermentacji, niepasteryzowane, niefiltrowane.

    Na uwagę zasługuje użyty amerykański chmiel: Amarillo.

    Pisząc krótko: piwo mi smakowało, uderza bardzo przyjemny zapach, piękna, acz nietrwała piana, goryczka faktycznie mogłaby być mocniejsza - co stwiedził również sam autor receptury. Pijalność ogromna, piwo wręcz sesyjne Gratuluję
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Na razie fotka, ocena jak będzie w artomacie
    Attached Files
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
      Na razie fotka, ocena jak będzie w artomacie
      O, widzę, że szklanka Heinekena to zestaw obowiązkowy. Też tak dzisiaj dostałem.

      Comment

      • maaniek
        Senior
        • 11-2010
        • 118

        #4
        Poszedłem dzisiaj z chęcią spróbowania Orki.
        Przy barze oczy mi się szerzej otworzyły i zaniemówiłem, za taką cenę na pewno nie kupię polskiego piwa (szczególnie, że to 16-tka), dla mnie to jest zdzierstwo pierwszej klasy.
        Wybrałem Nomada Black Hawk, Czesi jakoś umieją taniej piwo warzyć.

        Comment

        • grew
          Senior
          • 05-2009
          • 766

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika maaniek Wyświetlenie odpowiedzi
          Przy barze oczy mi się szerzej otworzyły i zaniemówiłem, za taką cenę na pewno nie kupię polskiego piwa (szczególnie, że to 16-tka), dla mnie to jest zdzierstwo pierwszej klasy.(...)
          Napisałbyś za ile było i jaka pojemność, a nie ogólnikami nam tu rzucasz

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika maaniek Wyświetlenie odpowiedzi
            Przy barze oczy mi się szerzej otworzyły i zaniemówiłem, za taką cenę na pewno nie kupię polskiego piwa (szczególnie, że to 16-tka)
            A jaka to była cena? W Warszawie 10 zł za 0.5l
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika maaniek Wyświetlenie odpowiedzi
              Poszedłem dzisiaj z chęcią spróbowania Orki.
              Przy barze oczy mi się szerzej otworzyły i zaniemówiłem, za taką cenę na pewno nie kupię polskiego piwa (szczególnie, że to 16-tka), dla mnie to jest zdzierstwo pierwszej klasy.
              Wybrałem Nomada Black Hawk, Czesi jakoś umieją taniej piwo warzyć.
              Pewnie zaraz wątek cenowy wyleci w powietrze, ale z ciekawości zapytam: ile życzą sobie w Grodzie Kraka za Orkę? W Wawie 10 zł za 0,5l uważam za dobrą cenę.

              Comment

              • grew
                Senior
                • 05-2009
                • 766

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                A jaka to była cena? W Warszawie 10 zł za 0.5l
                W Chrząstawie było 8zł za 0.4l, czyli na jedno wychodzi.

                Comment

                • maaniek
                  Senior
                  • 11-2010
                  • 118

                  #9
                  Dla mnie 14zł/0,5 to jest mocna przesada, chyba że mi się coś na oczy rzuciło.
                  Last edited by maaniek; 02-02-2013, 21:09.

                  Comment

                  • grew
                    Senior
                    • 05-2009
                    • 766

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika maaniek Wyświetlenie odpowiedzi
                    Dla mnie 14zł/0,5 to jest mocna przesada.
                    Fakt, poszli po bandzie (w lokalu oczywiście)...

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      Chmielowisko.pl
                      • 06-2004
                      • 6310

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika maaniek Wyświetlenie odpowiedzi
                      Dla mnie 14zł/0,5 to jest mocna przesada, chyba że mi się coś na oczy rzuciło.
                      Takie pozycjonowanie byłoby przegięciem chyba nawet wg Kopyra.

                      Comment

                      • jacer
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 9875

                        #12
                        Czy ktos może wytłumaczyć co mają Czesi do narzutu knajpy?
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          • 02-2003
                          • 12118

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grew Wyświetlenie odpowiedzi
                          goryczka faktycznie mogłaby być mocniejsza - co stwiedził również sam autor receptury. Pijalność ogromna, piwo wręcz sesyjne
                          Dla mnie - wiadomo - goryczka była ok, nawet początkowo wydawała mi się "totalna", ale potem ładnie ułożyła się, co właśnie moim zdaniem spowodowało, że rzeczywiście piło się wyśmienicie.

                          Comment

                          • VanPurRz
                            Senior
                            • 09-2008
                            • 4229

                            #14
                            Świetne piwo. Można pić litrami a jednocześnie ma te smaki stoutowe które uwielbiam.
                            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                            Comment

                            • usagi
                              Junior
                              • 03-2012
                              • 8

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grew Wyświetlenie odpowiedzi
                              W Chrząstawie było 8zł za 0.4l, czyli na jedno wychodzi.
                              We Wrocku zapłaciłem 8 zł za butelkowane 0,33l. Ach, czemu nie wybrałem się do Chrząstawy?

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎