Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Artezan (Natolin), Pacific Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Artezan (Natolin), Pacific Pale Ale

    Piwo gotowe do oceny

    Premiera 9 lutego 2013.
    Last edited by Pendragon; 04-02-2013, 22:59.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty, klarowny. [5]
    Piana: Jak z ubitych białek, gęsta, obfita i trwała. Pięknie "firankuje" na szkle. [5]
    Zapach: Początkowo niewyraźny, po ogrzaniu wyczuwalne są cytrusy i niestety ślady zapachu charakterystycznego dla leżakowni. [3]
    Smak: W pierwszym łyku uderza wspaniała cytrusowość, dopiero na końcu pojawia się goryczka. Jest stonowana ale jak najbardziej wyczuwalna. Bardzo dobrze pijalne, wręcz sesyjne piwo. [5]
    Wysycenie: Optymalne. [5]
    Opakowanie: Artezan zatrudnił profesjonalistów i efekt od razu widać. Premiera takiego wakacyjnego piwa w środku zimy to świetny pomysł! [5]
    Uwagi: Jeśli w kolejnych warkach Artezany popracują nad zapachem będzie wręcz idealnie. Ale i tak już się nie mogę doczekać ponownego spróbowania tego piwa.

    Moja ocena: [4.3]
    Attached Files
    Last edited by docent; 10-02-2013, 17:38.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • Piecia
      Senior
      • 02-2002
      • 3307

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: jak dla mnie mógłby być ciut ciemniejszy, ale oczyma nie piję [4]
      Piana: gęsta, trwała, obfita [5]
      Zapach: piękny, cytrusowy, zachęcający [5]
      Smak: Intensywna goryczka przeplata się z cytrusami, bardzo smaczna kompozycja [5]
      Wysycenie: przyzwoite [4]
      Opakowanie: plus za konwencje z hawajskimi akcentami [5]
      Uwagi: Pite podczas premiery w PDSL - najlepsze piwo od Artezana jak dotąd

      Moja ocena: [4.9]
      Koniec i bomba,
      Kto nie pije ten trąba !!!
      __________________________
      piję bo lubię!

      Comment

      • lucifuge
        Senior
        • 11-2009
        • 309

        #4
        Piwa udało mi się spróbować dzięki uprzejmości Krzyśka z Piwnicy Zamkowej. Poza zapachem który jest nieco dziwny i mało wyraźny to nie ma się do czego przyczepić. Genialne, sesyjne piwo z wyraźną ale nie przesadzoną goryczką na solidnej słodowej bazie. To piwo powinno być stałym punktem programu Artezana. Wielki szacunek i gratulacje za przepyszny powiew lata w mroźny, lutowy wieczór.

        Comment

        • sodom
          Senior
          • 12-2002
          • 351

          #5
          Bardzo smaczne i orzeźwiające piwo, dostępne w Spiskowcach.

          Comment

          • Piwoteka
            Senior
            • 04-2008
            • 1209

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasnozłocisty, z delikatną mgiełką. [5]
            Piana: Znakomita! Drobna, gęsta, długo utrzymująca się... [5]
            Zapach: Bardzo słaby, lekko cytrusowy. Zdecydowanie przydałoby się go więcej! [3]
            Smak: Poezja! Lekko biszkoptowy początek, cytrusowa świeżość i miła goryczka na finiszu. Poproszę jeszcze jedno! [5]
            Wysycenie: Akurat. [5]
            Opakowanie: Butelki nie ma, więc ciężko ocenić. Etykieta to duży krok do przodu, jeśli chodzi o wyroby Artezanu. Plus za urozmaicenie premiery hawajskimi akcentami. [4]
            Uwagi: Na coś takiego czekałem! To piwo można pić litrami - pijalność na poziomie +100.000.000! Aromat do lekkiej poprawy, ale tak naprawdę to nie ma co się czepiać. Znakomite piwo.

            Moja ocena: [4.25]
            Piwoteka
            Łódź, ul. 6 Sierpnia 1/3,
            www.piwoteka.pl
            Sklep Piwoteki na Facebooku
            Piwoteka Narodowa na Facebooku
            Piwoteka Narodowa na G+
            Дед Мороз (Dziadek Mróz)
            Browar Piwoteka

            Comment

            • legart
              Senior
              • 06-2012
              • 913

              #7
              Kolejne podejście do Pacific Ale Artezanu w domowych pieleszach (pet z PDSL) w mniej więcej odpowiedniej temperaturze - fantastyczne APA - wyraźna goryczka, w smaku i aromacie cytrusy, mango i brzoskwinie. Goryczka balansuje się ze słodem, piękna czapa trwałej piany i wspaniały opalizujący złoty kolor. Blisko mojego ideału. Doskonałe piwo. Porównywalne z najlepszymi amerykańskimi pale ale.

              Comment

              • lotus
                Member
                • 01-2013
                • 89

                #8
                Wczoraj piłem w PS2L . Podanie było nieco za chłodne , ale mimo wszystko udane i smaczne piwo . Szklaneczkę wciągnąłem w niecałe 5 minutek . Następnym razem wezmę sobie peta na wynos . (chyba że wcześniej będzie w Piwoni lub w Rodzinka-bis.

                Comment

                • leona
                  PremiumUżytkownik
                  • 07-2009
                  • 5853

                  #9
                  Bardzo dobre, ekstremalnie pijalne piwo z niewybitnym aromatem. Byłbym w niebie gdyby utrzymało się na rynku i nieco odchudziło, tak do 11 Blg

                  Comment

                  • bayern71
                    Senior
                    • 06-2006
                    • 1004

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                    Bardzo dobre, ekstremalnie pijalne piwo z niewybitnym aromatem. Byłbym w niebie gdyby utrzymało się na rynku i nieco odchudziło, tak do 11 Blg
                    Nooo. Mi też się marzy polski Sumecek. Bo niestety te 14-15 -ki zostają w głowie. Chociaż w temacie kocourowego Sumecka wpisałem coś przeciwnego. Ale to było dawno.

                    Comment

                    • Brat_Piwny
                      Senior
                      • 01-2009
                      • 685

                      #11
                      Faktycznie bardzo dobre piwko.
                      Fotka:
                      Attached Files

                      Comment

                      • FidelD
                        Member
                        • 03-2011
                        • 36

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Żółty, wpadający w jasny pomarańcz, zupełnie klarowny [5]
                        Piana: Piana po nalaniu drobno pęcherzykowa, opada do cienkiej warstwy i trzyma się przez cały czas [4.5]
                        Zapach: Owoce, trochę żywicy i przede wszystkim porzeczki (Pacific Jade?) [5]
                        Smak: Goryczka lekko skontrowana słodowością, odpowiednio dla mnie dobrane, goryczka pozostaje ale jest przyjemna [4.5]
                        Wysycenie: Według mnie powinno być odrobinę wyższe, po chwili w szklance, są pojedyncze wężyki bąbelków [4]
                        Opakowanie: Butelka z ładną etykietą, wszystkie dane są, skład i chmiele również, nie ma kapsla firmowego [4.5]
                        Uwagi: Kupione w Piwonii, za te pieniądze, piłbym je częściej ale niestety rzadko bywam w Warszawie. Na naszym rynku brakuje takich piw - po prostu dobrych piw do picia.

                        Moja ocena: [4.675]
                        Last edited by FidelD; 17-02-2013, 17:51. Powód: poprawienie literówki
                        Czerwone OKO

                        Comment

                        • zgoda
                          Senior
                          • 05-2005
                          • 3516

                          #13
                          Fantastyczne piwko, wchodzi tak szybko, że nie nadążam kupować kolejnych. Bardzo tropikalne, goryczka trochę grejfrutowa, ale krótka. Zapach nieco przytłumiony przez tradycyjnie zimne podanie, ale bardzo przyjemny.

                          Kolejne bardzo dobre piwo od Artezanów.
                          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                          Comment

                          • adamsky
                            Member
                            • 01-2013
                            • 51

                            #14
                            Pite w dniu premiery w Strefie.

                            Najlepsze piwo od Artezana i mam nadzieję że wejdzie do stałego repertuaru. Mega pijalne. Nad aromatem rzeczywiście można jeszcze popracować i nie obraziłbym się gdyby goryczka była jednak minimalnie większa, ale to trochę czepianie się na siłę. Znakomite APA. Dno w szklance zaczyna się człowiekowi pokazywać nadspodziewanie szybko.

                            Jak tylko pogoda się poprawi to będzie idealne na długie popołudnia.

                            Comment

                            • purc
                              Senior
                              • 02-2009
                              • 650

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
                              Fantastyczne piwko, wchodzi tak szybko, że nie nadążam kupować kolejnych. Bardzo tropikalne, goryczka trochę grejfrutowa, ale krótka. Zapach nieco przytłumiony przez tradycyjnie zimne podanie, ale bardzo przyjemny.

                              Kolejne bardzo dobre piwo od Artezanów.
                              PIERWSZE bardzo dobre piwo od Artezanów. Znaj proporcje, drogi kolego.
                              Last edited by purc; 20-02-2013, 10:57.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎