Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Ciemny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mason
    Senior
    • 02-2010
    • 3280

    Kormoran, Ciemny

    Podobno obecnie dostępny w sklepach Kormoran Ciemny to już nowa warka, która ma być bliższa obietnicom lekkiego acz treściwego, ciemnego piwa. Faktycznie tak jest, próbował ktoś?
    JEDNO PIVKO NEVADI!
  • hrbt
    Member
    • 05-2010
    • 34

    #2
    Piłem warkę z 30 lipca, albo sierpnia. Nie bardzo wiem, do kogo skierowane teraz jest to piwo . Pozbyto się kwaśnego posmaku oraz pseudo waniliowych nut. Niestety smakuje jak rozwodniony Warmiak, albo co gorsza ciemna wersja Rześkiego. Może jak poleży nabierze wytrawności.

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Piłem piwo z datą 24 sierpnia.
      Zniknęły nuty czekoladowo-waniliowe. W zapachu dominuje teraz karmel. Smak jest sympatyczny, też lekko karmelowy, leciutko palony. Piwo jest jednak zdecydowanie za mało treściwe, jak na 12,5 i niskie odfermentowanie. Taki smak pasowałby raczej do ekstraktu 11, wtedy wszystko by pasowało.

      Comment

      • anteks
        maruda
        • 08-2003
        • 10738

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: piękny rubinowy , klarowne [5]
        Piana: Obfita , gęsta , długo sie utrzymuje [4.5]
        Zapach: kawowy , karmelowy , [4]
        Smak: Słody palone i mój ulubiony smak monachijskiego [4]
        Wysycenie: jak na mój gust mogło by być trochę większe [3.5]
        Opakowanie: Poprawne , wszystkie informacje , firmowy kapsel [4.5]
        Uwagi: Bardzo ciekawe piwo , moje było trochę ciepłe .cena tez przystępna. Nabyte w PiP

        Moja ocena: [4.1]
        Mniej książków więcej piwa

        Comment

        • kamcio1990
          Senior
          • 11-2010
          • 300

          #5
          Cholernie kwaśny jest ten Kormoran. Coś tutaj nie wyszło...

          Comment

          • Feti
            Senior
            • 10-2010
            • 801

            #6
            Moja sensoryka kiepska, bo wanilii nie czuję. Nie czuję premedytacji. Piwo niczego sobie. W składzie jest aromat czekoladowy. No nie podoba mi sie dodawanie jakiś tam aromatów sztucznych. Pewnikiem mam fiksację, ale jak płace 4 pln za piwo, to oczekuję, że nie będzie miało E-cośtam. Z drugiej strony piana przepiękna, DMS-u brak ( hurra, hurra, Kormoran zrobił piwo bez posmaku warzywek, pomnik mu za to). CZytając opisy poprzedników oczekiwałem czegoś wstrętnego.Wszak przez to piwo pewni forumowicze obiecali bojkotować BK . Wszak premedytacja. A tu mam dośc smaczne ciemne piwo. W 100% lepsze niż ten warzywkowy Kormoran Jasny.
            Kupiony w płockim PiP. Czyli z definicji niektórych sekciarzy jest to złe piwo. ( dobre piwo jest dostępne w odległości, w której furmanka może dowieść, jak jest dalej, to jest złe, nie dotyczy to piw zagranicznych. Czesi nie eksportują kiepskich piw. )
            ;-)

            Comment

            • hrbt
              Member
              • 05-2010
              • 34

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Feti Wyświetlenie odpowiedzi
              CZytając opisy poprzedników oczekiwałem czegoś wstrętnego.Wszak przez to piwo pewni forumowicze obiecali bojkotować BK .
              ;-)
              To piwo było wstrętne, ale już nie jest. Oczywiście fajnie jakby było bardziej goryczkowe lub/i palone, bo teraz nieszczególnie jest na czym zawiesić kubki smakowe. Niemniej jednak Ciemny w porównaniu z Warmiakiem czy Irishem jest zdecydowanie wytrawne, a to już należy zaliczyć na plus.

              Comment

              • Mason
                Senior
                • 02-2010
                • 3280

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Feti Wyświetlenie odpowiedzi
                Kupiony w płockim PiP. Czyli z definicji niektórych sekciarzy jest to złe piwo. ( dobre piwo jest dostępne w odległości, w której furmanka może dowieść, jak jest dalej, to jest złe, nie dotyczy to piw zagranicznych. Czesi nie eksportują kiepskich piw. )
                ;-)
                Tej sekciarskiej teorii jeszcze nie słyszałem...
                JEDNO PIVKO NEVADI!

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Feti Wyświetlenie odpowiedzi
                  Moja sensoryka kiepska, bo wanilii nie czuję. Nie czuję premedytacji. Piwo niczego sobie. (...)CZytając opisy poprzedników oczekiwałem czegoś wstrętnego.Wszak przez to piwo pewni forumowicze obiecali bojkotować BK . Wszak premedytacja. A tu mam dośc smaczne ciemne piwo. W 100% lepsze niż ten warzywkowy Kormoran Jasny.
                  Kupiony w płockim PiP. Czyli z definicji niektórych sekciarzy jest to złe piwo. ( dobre piwo jest dostępne w odległości, w której furmanka może dowieść, jak jest dalej, to jest złe, nie dotyczy to piw zagranicznych. Czesi nie eksportują kiepskich piw. )
                  ;-)
                  Jak już jesteś taki demaskator, to jeszcze zerknij kiedy były opublikowane opinie o Kormoranie Ciemnym, w których zarzucano mu sztucznotę, ohydny waniliowo-cappucinowy posmak i kiedy ludzie ogłaszali, że więcej tego do ust nie wezmą. Swoim sarkazmem tylko się ośmieszasz, bo Kormoran oficjalnie przyznawał, że to nie tak miało być. Inna sprawa, że piwo z pierwszej, kompletnie nieudanej warki sprzedało się świetnie.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • Feti
                    Senior
                    • 10-2010
                    • 801

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                    /.../ Swoim sarkazmem tylko się ośmieszasz, bo Kormoran oficjalnie przyznawał, że to nie tak miało być. Inna sprawa, że piwo z pierwszej, kompletnie nieudanej warki sprzedało się świetnie.
                    Tak, ja wiem, że BK oficjalnie to przyznał, jestem sekciarzem, ale nie aż tak ( to emotka klasyka ) A żeby się ośmieszyć trzeba traktować siebie samego bardzo poważnie. I uważać swoje zdanie za bardzo istotne. Nie uważam. Nie mam monopolu na rację, nie jestem depozytariuszem absolutnej Prawdy.
                    Ja mam tylko poglądy.
                    I tak ogólnie to nie ja jestem największym demaskatorem na tym forum.

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Feti Wyświetlenie odpowiedzi
                      Tak, ja wiem, że BK oficjalnie to przyznał, jestem sekciarzem, ale nie aż tak ( to emotka klasyka ) A żeby się ośmieszyć trzeba traktować siebie samego bardzo poważnie. I uważać swoje zdanie za bardzo istotne. Nie uważam.
                      Nie interesuje mnie co uważasz o sobie. Gdybyś pisał o swoich odczuciach związanych z piwem, nie widziałbym powodu do odnoszenia się do tego. Jednak ty musiałeś zasugerować, że Ci którzy krytykowali Kormorana Ciemnego po premierze, są sekciarzami, nie znają się na piwie, wydziwiają i w ogóle mają złą wolę. Ponieważ piłem to piwo i wiem, że te opinie były uzasadnione zareagowałem. A tu się okazuje, że zrobiłeś to z premedytacją, bo dobrze wiedziałeś, że chodzi o inną warkę. Jednym słowem - trollujesz.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • Feti
                        Senior
                        • 10-2010
                        • 801

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                        /../. A tu się okazuje, że zrobiłeś to z premedytacją, bo dobrze wiedziałeś, że chodzi o inną warkę. Jednym słowem - trollujesz.
                        Jakoś ja ciebie nie oceniam. Trollujesz.

                        Comment

                        • żąleną
                          Sojowe Oddziały Bojowe
                          • 01-2002
                          • 13239

                          #13
                          Człowieku, poczytaj sam siebie. Niby oceniasz piwo, a co tam jest o piwie? Większość tekstu to wycieczki pod adresem innych oceniających, choć pili oni zupełnie inne piwo. W dodatku przyznajesz się, że jesteś tego świadom. Szmaciarskie zachowanie jak dla mnie...

                          Comment

                          • Mario_Lopez
                            Senior
                            • 08-2009
                            • 991

                            #14
                            Zakupiłem dzisiaj z ciekawości butelkę Ciemnego, spodziewałem się mocno goryczkowego czarnuszka,a mój egzemplarz był niestety bardzo kwaśny, strasznie się zawiodłem.
                            Na plus jednak jest zapach, bo bardzo wyraźnie wyczuwałem w nim czekoladowe nuty, sztywna, zwarta beżowa piana, utrzymująca się długo, kolor bardzo ładny pod światło wpadający w rubin. Tak więc wszystko było by dobrze gdyby nie najważniejsze - smak.

                            dla mnie 2/5 spodziewałem się dużo więcej po tym piwie.
                            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                            Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                            EBE EBE

                            Comment

                            • kamcio1990
                              Senior
                              • 11-2010
                              • 300

                              #15
                              Mój egzemplarz sprzed tygodnia też był bardzo kwaśny.
                              Data ważności to: 26-10-11/AH27 a u Ciebie Mario_Lopez jaka?

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎