Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu, ten radosny wynik twórczości legislacyjnej zniknie z Twoich oczu.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Wyszukiwarka Forum Browaru Pomoc Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Pewnego razu pomyślałem sobie, że skoro jestem gotów kupować książki, różne naczynia oraz narzędzia potrzebne przy warzeniu piwa, to czemu miałbym nie wesprzeć miejsca, skąd w sumie dowiedziałem się o tym wszystkim. Mimo, że raczej mało udzielam się na forum, co spowodowane jest moją nikłą jeszcze wiedzą, to przecież jestem jego jakąś cząstką. Gdyby wcześniej ktoś nie poświęcił własnych pieniędzy na organizację tego, to dalej piłbym Żubra, czasem tylko w chłodniejsze dni racząc się Porterem.
Najtron
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 10-02-2013, 13:35
Fotka Użytkownika: jacekwerner
jacekwerner jacekwerner is online now
Premium Father

Miejscowość: Opole
Standardowy Vyškov, Cross the World IPA

Kolor – jasnobursztynowy.
Piana – biała, drobnopęcherzykowa; początkowo kilkucentymetrowa, szybko się redukuje do cienkiej warstewki, lekko brudząc szkło.
Zapach – owocowy.
Smak – podobnie, do tego spora porcja goryczki ( skojarzyła mi się ze smakiem grejpfrutowego albedo ), zalegająca długo na języku ( IBU nie podano ), po ogrzaniu lekki kwasek.
Wysycenie – niewielkie.
Piwo o zawartości ekstraktu 15%, alkoholu 7%. Butelka z białego szkła o pojemności 0,355 l, z etykietką charakterystyczną dla serii „Cross the world” ( w której oprócz IPA są także : Hefe Weissbier oraz sv.Martinsky Porter – 20% ). Chmielone czterokrotnie odmianami Kazbek ( dzięki któremu Karel Ceska IPA ma tak cudowny zapach i smak ), Premiant i Cascade. Piwo poprawne, chociaż obecność w składzie tych zacnych odmian chmielu jak dla mnie ( jeśli chodzi o smak i zapach ) – niewyczuwalna – szkoda.
Tak się prezentuje :
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg Cross the world - IPA-1.JPG (36,4 KB, liczba wyświetleń: 455 )
Stare 18-05-2013, 23:17
Fotka Użytkownika: Tomekk78
Tomekk78 Tomekk78 is offline
Member

Miejscowość: Ząbki
Standardowy

Podziwiam wyczucie goryczki w tym piwie. Piłem z datą ważności do 14 czerwca i jak dla mnie goryczki w nim nie było wcale. Aromat tez dopiero pod koniec nieco dało się wyczuć. Próbowałem kilka, ale jak dotąd nie udało mi się znaleźć jeszcze sensownego czeskiego IPA (choć w lodówce czekają jeszcze Nomady), w przeciwieństwie do choćby polskich prób, które uważam za bardzo udane.
Odpowiedz cytując
Stare 19-05-2013, 07:42
Premium Father

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tomekk78 Wyświetlenie odpowiedzi
Podziwiam wyczucie goryczki w tym piwie.
Tu nie ma czego podziwiać - goryczka jest, albo jej nie ma. W ocenianej przeze mnie warce zdecydowanie była.
Stare 22-05-2013, 23:08
Stern Stern is offline
Member

Miejscowość: Kraków
Standardowy

W warce która piłem była wyczuwalna goryczka lecz była niewielka, również nie było czuć że użyto kazbeka i cascade.
Tomekk78 a próbowałeś kocura albo matuske? IPY od nich sa nawet więcej niż sensowne
Odpowiedz cytując
Stare 23-05-2013, 09:38
Fotka Użytkownika: Tomekk78
Tomekk78 Tomekk78 is offline
Member

Miejscowość: Ząbki
Standardowy

Kocura zwykłego tak - bez rewelacji. Samuraj trochę ciekawszy. Matuski nie próbowałem, ale ostatnio próbowałem Nomady. Moim zdaniem świetne.
Odpowiedz cytując
Stare 22-12-2013, 21:18
Fotka Użytkownika: Javox
Javox Javox is offline
Senior

Standardowy

Jak donosi etykieta zawartość butelki to "wariacje na IPA".

Barwa - jaśniejszy bursztyn.
Aromat - lekki grapefruit.
Piana - średnia, dłużej warstewka.
Gaz - prawie nic.
Smak - lekki grapefruit, lekka żywica iglastych, ciasteczka.

Piwo jest trochę za lekkie jak na 15*, goryczka przychodzi późno, IPA bardziej wytrawna /nie ulepkowata/.

Z etykiet nie wynika /ukrywają to/ że piwo jest z Vyškova
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg IPA CROSS 600.jpg (48,1 KB, liczba wyświetleń: 293 )
Odpowiedz cytując
Stare 27-01-2014, 15:10
Premium Father

Standardowy

Wracam do tego piwa i jest kiepsko ... słaby zapach i smak, błąkąją się jakieś owoce z niewielką trawiastą goryczką.
Na kontretykiecie napis : NEŘEDÉNO VODOU ( nierozcieńczone wodą - czyli że nie stosują metody HGB ).
Warka z datą przydatności do 17.06.2014.
Stare 09-02-2014, 14:48
Fotka Użytkownika: wasyll
wasyll wasyll is online now
Senior

Miejscowość: Goczałków k. Strzegomia
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekwerner Wyświetlenie odpowiedzi
Na kontretykiecie napis : NEŘEDÉNO VODOU ( nierozcieńczone wodą - czyli że nie stosują metody HGB ).
Warka z datą przydatności do 17.06.2014.
Nie wiem, czy nie zauważyłeś, czy napisu nie było, ale teraz jest wyraźnie - NO HGB, także widać, że nie stosują.

A co do piwa to dla mnie jest trochę za ciężkie, 7% alkoholu daje w czapę. Chmiel na niskim poziomie, wyraźnie karmelowe.
Odpowiedz cytując
Stare 09-02-2014, 15:18
Premium Father

Standardowy

Masz rację - nie zauważyłem; sięgnąłem po buteleczkę ( która czeka jeszcze na odmoczenie etykietki ) - rzeczywiście jest mikroskopijny piktogram z przekreślonym kapiącym kranem ( wylewką ) i napisami: NEŘEDÉNO VODOU ( powyżej ) i NO HGB ( poniżej ).
Twoje zdrowie
Stare 08-03-2014, 01:43
Fotka Użytkownika: KarlPopper
KarlPopper KarlPopper is offline
Senior

Standardowy

Aromat: z butelki niemal zerowy, z kufla żelazo...plus nuty jakieś takie szampanowe....
W smaku podobnie, słodycz i szampan..... no wtf??? może poczekam na ocieplenie piwa...
Gwoździe zanurzone w szampanie i zerowej goryczce... zastanawiam sie nad zlewem.. Po ociepleniu pojawiają się delikatne nuty żywiczne, goryczka odrobinę mocniejsza, ale z kufla dalej szampan (no może już bez gwoździ). To tylko 7 abv, a czuć alkohol (do tego piwo było schłodzone). Pijalność bardzo niska. Stanowczo odradzam. Beznadzieja.
Odpowiedz cytując
Stare 07-04-2014, 19:59
yaro74 yaro74 is offline
PremiumUżytkownik

Miejscowość: Lublin
Standardowy

Kolor bursztynowy, klarowny.
Piana średnio wysoka, dość trwała, do końca pozostaje cienutka warstwa, zostawia ślady na szkle.
Zapach niezbyt intensywny owocowy z lekką ziołowością.
Smak: podobnie jak w zapachu owocowość i lekka żywiczność. Goryczka niewielka jak na IPA, przyjemna w piciu. Alkohol niewyczuwalny i jak na tę jego zawartość piwo wydaje się lekkie. Piwo jest jednak słabe jak na IPA.
Wysycenie niskie.
Odpowiedz cytując
Stare 03-05-2014, 21:10
Fotka Użytkownika: AdrianR
AdrianR AdrianR is offline
Member

Miejscowość: Poznań
Standardowy

Piłem niedawno i srodze się zawiodłem. Smak i aromat bardzo słabe. Dodatkowo zbyt wysoka zawartość alkoholu. Nie polecam nikomu.
Odpowiedz cytując
Stare 04-05-2014, 11:38
Prusak Prusak is offline
Senior

Miejscowość: Lublin
Standardowy

Ja też się nieco zawiodłem. Nie wykręcam się od bardziej szczegółowego opisu wrażeń smakowych, bo to jakieś dwa tygodnie temu było, ale pamiętam wrażenie i postanowienie, żeby nie wracać do tego piwa.
Odpowiedz cytując
Stare 06-05-2014, 20:29
Fotka Użytkownika: Oskaliber
Oskaliber Oskaliber is offline
Senior

Miejscowość: Kołobrzeg
Standardowy

Kolor: Bursztynowy, klarowny.
Piana: Biała, dosyć obfita, gęsta, dosyć trwała. Opada do grubego kożucha oblepiając szkło.
Zapach: Głównie chmielowy, owoce, cytrusy, ziołowość.
Smak: Dosyć treściwe. Trochę podbudowy słodowej i aromaty chmielowe o charakterze takim jak w zapachu: cytrusy, inne owoce, ziołowość, nawet trochę kwiatowości. Goryczka średnia, lekko żywiczna.
Wysycenie: Średnie.
Ogółem: Nie czuć tutaj za bardzo tego Cascade. Przypomina to mi bardziej coś w klimatach Plonów Kormorana (PIPA na Sybilli) niż rasowego AIPA. Dla mnie to absolutnie nie jest wada, piwo wypiłem ze smakiem.
Odpowiedz cytując
Stare 05-06-2014, 20:57
karol1000 karol1000 is offline
Senior

Miejscowość: Poznan/Berlin
Standardowy

barwa: złota
piana: wysoka, drobnopęcherzykowa, zostawia piękną firankę
zapach: owocowe tony, dość słodkie, mało amerykańskie, raczej wiśniowo-pestkowe
smak: pełne, słodowe i okrągłe, lekkie cytrusy i słodkie owoce, z wyborną pestkową goryczką. Dobrze ułożone i nieprzechmielone. Bardzo fajna odskocznie od polskiej rewolucji.

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie
HTML: Nie