Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu, ten radosny wynik twórczości legislacyjnej zniknie z Twoich oczu.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Wyszukiwarka Forum Browaru Pomoc Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Browar.biz jest jednym z moich ulubionych portali, a przy tym najlepszym o tematyce piwnej - dlatego chcę dorzucić również swój wkład w to aby cały czas funkcjonował na swoim poziomie i nadal się rozwijał. Jako dokładający się do jego utrzymania mam poczucie że w jakimś stopniu uczestniczę w zwiększaniu świadomości piwnej społeczeństwa, ponieważ browar.biz odgrywa w tym chyba największą rolę w Polsce, a ja przyczyniam się do istnienia tego portalu.
Rzeszowiak
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 10-02-2013, 13:35
Fotka Użytkownika: jacekwerner
jacekwerner jacekwerner is online now
Senior

Miejscowość: Opole
Standardowy Vyškov, Cross the World IPA

Kolor – jasnobursztynowy.
Piana – biała, drobnopęcherzykowa; początkowo kilkucentymetrowa, szybko się redukuje do cienkiej warstewki, lekko brudząc szkło.
Zapach – owocowy.
Smak – podobnie, do tego spora porcja goryczki ( skojarzyła mi się ze smakiem grejpfrutowego albedo ), zalegająca długo na języku ( IBU nie podano ), po ogrzaniu lekki kwasek.
Wysycenie – niewielkie.
Piwo o zawartości ekstraktu 15%, alkoholu 7%. Butelka z białego szkła o pojemności 0,355 l, z etykietką charakterystyczną dla serii „Cross the world” ( w której oprócz IPA są także : Hefe Weissbier oraz sv.Martinsky Porter – 20% ). Chmielone czterokrotnie odmianami Kazbek ( dzięki któremu Karel Ceska IPA ma tak cudowny zapach i smak ), Premiant i Cascade. Piwo poprawne, chociaż obecność w składzie tych zacnych odmian chmielu jak dla mnie ( jeśli chodzi o smak i zapach ) – niewyczuwalna – szkoda.
Tak się prezentuje :
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg Cross the world - IPA-1.JPG (36,4 KB, liczba wyświetleń: 450 )
Stare 18-05-2013, 23:17
Fotka Użytkownika: Tomekk78
Tomekk78 Tomekk78 is offline
Member

Miejscowość: Ząbki
Standardowy

Podziwiam wyczucie goryczki w tym piwie. Piłem z datą ważności do 14 czerwca i jak dla mnie goryczki w nim nie było wcale. Aromat tez dopiero pod koniec nieco dało się wyczuć. Próbowałem kilka, ale jak dotąd nie udało mi się znaleźć jeszcze sensownego czeskiego IPA (choć w lodówce czekają jeszcze Nomady), w przeciwieństwie do choćby polskich prób, które uważam za bardzo udane.
Odpowiedz cytując
Stare 19-05-2013, 07:42
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tomekk78 Wyświetlenie odpowiedzi
Podziwiam wyczucie goryczki w tym piwie.
Tu nie ma czego podziwiać - goryczka jest, albo jej nie ma. W ocenianej przeze mnie warce zdecydowanie była.
Stare 22-05-2013, 23:08
Stern Stern is offline
Member

Miejscowość: Kraków
Standardowy

W warce która piłem była wyczuwalna goryczka lecz była niewielka, również nie było czuć że użyto kazbeka i cascade.
Tomekk78 a próbowałeś kocura albo matuske? IPY od nich sa nawet więcej niż sensowne
Odpowiedz cytując
Stare 23-05-2013, 09:38
Fotka Użytkownika: Tomekk78
Tomekk78 Tomekk78 is offline
Member

Miejscowość: Ząbki
Standardowy

Kocura zwykłego tak - bez rewelacji. Samuraj trochę ciekawszy. Matuski nie próbowałem, ale ostatnio próbowałem Nomady. Moim zdaniem świetne.
Odpowiedz cytując
Stare 22-12-2013, 21:18
Fotka Użytkownika: Javox
Javox Javox is offline
Senior

Standardowy

Jak donosi etykieta zawartość butelki to "wariacje na IPA".

Barwa - jaśniejszy bursztyn.
Aromat - lekki grapefruit.
Piana - średnia, dłużej warstewka.
Gaz - prawie nic.
Smak - lekki grapefruit, lekka żywica iglastych, ciasteczka.

Piwo jest trochę za lekkie jak na 15*, goryczka przychodzi późno, IPA bardziej wytrawna /nie ulepkowata/.

Z etykiet nie wynika /ukrywają to/ że piwo jest z Vyškova
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg IPA CROSS 600.jpg (48,1 KB, liczba wyświetleń: 288 )
Odpowiedz cytując
Stare 27-01-2014, 15:10
Senior

Standardowy

Wracam do tego piwa i jest kiepsko ... słaby zapach i smak, błąkąją się jakieś owoce z niewielką trawiastą goryczką.
Na kontretykiecie napis : NEŘEDÉNO VODOU ( nierozcieńczone wodą - czyli że nie stosują metody HGB ).
Warka z datą przydatności do 17.06.2014.
Stare 09-02-2014, 14:48
Fotka Użytkownika: wasyll
wasyll wasyll is offline
Senior

Miejscowość: Goczałków k. Strzegomia
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekwerner Wyświetlenie odpowiedzi
Na kontretykiecie napis : NEŘEDÉNO VODOU ( nierozcieńczone wodą - czyli że nie stosują metody HGB ).
Warka z datą przydatności do 17.06.2014.
Nie wiem, czy nie zauważyłeś, czy napisu nie było, ale teraz jest wyraźnie - NO HGB, także widać, że nie stosują.

A co do piwa to dla mnie jest trochę za ciężkie, 7% alkoholu daje w czapę. Chmiel na niskim poziomie, wyraźnie karmelowe.
Odpowiedz cytując
Stare 09-02-2014, 15:18
Senior

Standardowy

Masz rację - nie zauważyłem; sięgnąłem po buteleczkę ( która czeka jeszcze na odmoczenie etykietki ) - rzeczywiście jest mikroskopijny piktogram z przekreślonym kapiącym kranem ( wylewką ) i napisami: NEŘEDÉNO VODOU ( powyżej ) i NO HGB ( poniżej ).
Twoje zdrowie
Stare 08-03-2014, 01:43
Fotka Użytkownika: KarlPopper
KarlPopper KarlPopper is offline
Senior

Standardowy

Aromat: z butelki niemal zerowy, z kufla żelazo...plus nuty jakieś takie szampanowe....
W smaku podobnie, słodycz i szampan..... no wtf??? może poczekam na ocieplenie piwa...
Gwoździe zanurzone w szampanie i zerowej goryczce... zastanawiam sie nad zlewem.. Po ociepleniu pojawiają się delikatne nuty żywiczne, goryczka odrobinę mocniejsza, ale z kufla dalej szampan (no może już bez gwoździ). To tylko 7 abv, a czuć alkohol (do tego piwo było schłodzone). Pijalność bardzo niska. Stanowczo odradzam. Beznadzieja.
Odpowiedz cytując
Stare 07-04-2014, 19:59
yaro74 yaro74 is offline
PremiumUżytkownik

Miejscowość: Lublin
Standardowy

Kolor bursztynowy, klarowny.
Piana średnio wysoka, dość trwała, do końca pozostaje cienutka warstwa, zostawia ślady na szkle.
Zapach niezbyt intensywny owocowy z lekką ziołowością.
Smak: podobnie jak w zapachu owocowość i lekka żywiczność. Goryczka niewielka jak na IPA, przyjemna w piciu. Alkohol niewyczuwalny i jak na tę jego zawartość piwo wydaje się lekkie. Piwo jest jednak słabe jak na IPA.
Wysycenie niskie.
Odpowiedz cytując
Stare 03-05-2014, 21:10
Fotka Użytkownika: AdrianR
AdrianR AdrianR is offline
Member

Miejscowość: Poznań
Standardowy

Piłem niedawno i srodze się zawiodłem. Smak i aromat bardzo słabe. Dodatkowo zbyt wysoka zawartość alkoholu. Nie polecam nikomu.
Odpowiedz cytując
Stare 04-05-2014, 11:38
Prusak Prusak is offline
Senior

Miejscowość: Lublin
Standardowy

Ja też się nieco zawiodłem. Nie wykręcam się od bardziej szczegółowego opisu wrażeń smakowych, bo to jakieś dwa tygodnie temu było, ale pamiętam wrażenie i postanowienie, żeby nie wracać do tego piwa.
Odpowiedz cytując
Stare 06-05-2014, 20:29
Fotka Użytkownika: Oskaliber
Oskaliber Oskaliber is offline
Senior

Miejscowość: Kołobrzeg
Standardowy

Kolor: Bursztynowy, klarowny.
Piana: Biała, dosyć obfita, gęsta, dosyć trwała. Opada do grubego kożucha oblepiając szkło.
Zapach: Głównie chmielowy, owoce, cytrusy, ziołowość.
Smak: Dosyć treściwe. Trochę podbudowy słodowej i aromaty chmielowe o charakterze takim jak w zapachu: cytrusy, inne owoce, ziołowość, nawet trochę kwiatowości. Goryczka średnia, lekko żywiczna.
Wysycenie: Średnie.
Ogółem: Nie czuć tutaj za bardzo tego Cascade. Przypomina to mi bardziej coś w klimatach Plonów Kormorana (PIPA na Sybilli) niż rasowego AIPA. Dla mnie to absolutnie nie jest wada, piwo wypiłem ze smakiem.
Odpowiedz cytując
Stare 05-06-2014, 20:57
karol1000 karol1000 is offline
Senior

Miejscowość: Poznan/Berlin
Standardowy

barwa: złota
piana: wysoka, drobnopęcherzykowa, zostawia piękną firankę
zapach: owocowe tony, dość słodkie, mało amerykańskie, raczej wiśniowo-pestkowe
smak: pełne, słodowe i okrągłe, lekkie cytrusy i słodkie owoce, z wyborną pestkową goryczką. Dobrze ułożone i nieprzechmielone. Bardzo fajna odskocznie od polskiej rewolucji.

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie
HTML: Nie