Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Trumer, Trumer Imperial

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9729

    Trumer, Trumer Imperial

    Pełna nazwa piwa na etykiecie to "Trumer Imperial Pilsner Bockbier", ale na stronie browaru jest taka, jak wyżej. Piwo ma parametry 16,2*/6,8%.
    To jasny koźlak, kolor piwa w zasadzie jest pilsowy jednak. Piana biała, dość drobna i wysoka, lecz niezbyt trwała.
    Pachnie lekko karmelowo i... landrynkowo. W smaku także te cholerne landrynki, w zasadzie piwo smakuje, jak tanie wino musujące (takie za ok PLN 5,00 za flaszkę). Koźlakowo -po-raż-ka!
    Gazu całkiem sporo, pasuje do wina musującego . Kapsel z logo browaru, mała zielona buteleczka 0,33, zielona metaliczna eta z czerwoną obwódką, złote, czerwone i białe litery, na krawatce napis "einfach leben", na kontrze legenda, że to ekstremalnie jasny kozioł (taki, znaczy, albinos? ) i że dry hopping.
    Mnie to nie przekonało, piwo zakupione psim swędem w jakimś lokalnym SPAR-ze w 9-paku austriackich koźlaków.
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4538

    #2
    Pancerny, jedziesz kawał drogi, piwka smakowicie opisujesz, jak znam Austrię to krajobrazy wkoło śliczne, więc nie wierzę że nie wziąłeś aparatu. Fotki piw do opisów znacznie by zwiększyły ich atrakcyjność.
    Last edited by dadek; 14-02-2013, 13:08.

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9729

      #3
      Są na forum koledzy ortodoksi, nie używający polskiej czcionki, wielkich liter czy innej interpunkcji. A ja nie używam aparatu, starając się pobudzić Waszą wyobraźnię opisami... . A dociekliwi zawsze se mogą wyguglać...

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4538

        #4
        Wyobraźnia jak najbardziej pracuje, ale dobrze ją potem skonfrontować z rzeczywistością. A wyguglać można ale jest to zazwyczaj opakowanie, a piwka w kuflu nie widać.
        Last edited by dadek; 15-02-2013, 02:01.

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9729

          #5
          Oczywiście, masz rację, ale moje lenistwo, zwiększone piwną konsumpcją widzę ogromne...

          Comment

          • tomolek
            Hophead
            • 05-2006
            • 1752

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
            piwo zakupione psim swędem w jakimś lokalnym SPAR-ze w 9-paku austriackich koźlaków.
            To jakaś krótka promocja, czy taki zestaw to w SPARze powinien być ciągle dostępny? Załapie się?
            www.ohbeautifulbeer.com

            www.mateuszdrozdowski.pl

            „Kwaśny Edi herbu Koreb

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9729

              #7
              Hm, z niczego nie wynikała "akcyjność" tego zestawu. To taki dość kolorowy (o ile pamiętam) kartonowy sześcianik, firmowany hasłem "Cultur 9 Brauer", zawierający dziewięć koźlaków w małych flaszkach.
              Do tego jest (w środku) płachta, opisująca każde z piw, przedstawiająca sylwetkę piwowara albo innego managera, mapkę z położeniem tych browarów, itp. Nawet cenowo wydało mi się to strawne (zdaje się, że EUR 13,99 chyba...).

              Comment

              • wpadzio
                Senior
                • 06-2011
                • 2645

                #8
                Pancerny, jedziesz kawał drogi, piwka smakowicie opisujesz, jak znam Austrię to krajobrazy wkoło śliczne, więc nie wierzę że nie wziąłeś aparatu. Fotki piw do opisów znacznie by zwiększyły ich atrakcyjność.

                )
                Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                Serviatus status brevis est
                3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9729

                  #9
                  No dobra, to jest ten "pakecik" http://www.culturbrauer.at/

                  Comment

                  • tomolek
                    Hophead
                    • 05-2006
                    • 1752

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                    No dobra, to jest ten "pakecik" http://www.culturbrauer.at/
                    Dziekuję dobry człowieku, będę się rozglądał. Zakładam, że warto?
                    www.ohbeautifulbeer.com

                    www.mateuszdrozdowski.pl

                    „Kwaśny Edi herbu Koreb

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9729

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
                      Zakładam, że warto?
                      "Życie jest jak pudełko czekoladek, nigdy nie wiesz, co Ci się trafi" - klasykiem pojechałem . To trochę OT, ale w tym "pudełku koźlaków" są różne piwa - ciekawe, ale i chamskie mocne lagery, moim zdaniem..., z koźlaków mające jedynie spełniony parametr 16*.
                      Uważam jednak, że warto, bo jest to przegląd różnych (1), głównie jasnych - więc dla mnie rzadszych - koźlaków z różnych (2) regionalnych browarów z różnych (3) regionów Austrii za przyzwoitą cenę (tak sobie teraz myślę, że mogłem kupić kilka... ).

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎