Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Pewnego razu pomyślałem sobie, że skoro jestem gotów kupować książki, różne naczynia oraz narzędzia potrzebne przy warzeniu piwa, to czemu miałbym nie wesprzeć miejsca, skąd w sumie dowiedziałem się o tym wszystkim. Mimo, że raczej mało udzielam się na forum, co spowodowane jest moją nikłą jeszcze wiedzą, to przecież jestem jego jakąś cząstką. Gdyby wcześniej ktoś nie poświęcił własnych pieniędzy na organizację tego, to dalej piłbym Żubra, czasem tylko w chłodniejsze dni racząc się Porterem.
Najtron
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 19-02-2013, 15:59
Fotka Użytkownika: docent
docent docent is offline
Senior

Miejscowość: wawa natolin
Standardowy Warszawa, Złota 59 (CH Złote Tarasy), The Beer Store [zamknięte]

Sklep z możliwością konsumpcji na miejscu. W ofercie jedno lane - Erdinger pszeniczny o ile dobrze pamiętam. Cena 17 pln/0,5. Jeśli butelkowe spożywane na miejscu to doliczane jest extra 8 pln do ceny piwa. To chyba jedyne miejsce gdzie można się napić dobrego piwa w obrębie Centralnego, tyle że drożyzna koszmarna...
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg beerstore.jpg (71,8 KB, liczba wyświetleń: 766 )
Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!
Odpowiedz cytując
Stare 19-02-2013, 16:16
Fotka Użytkownika: Pancernik
Pancernik Pancernik is offline
Senior

Miejscowość: Łazy (k/Jabłonowa ;))
Standardowy

A co do kupienia, oprócz Erdingera za jakieś porąbane pieniądze? Może w tę cenę wkalkulowany jest mandat za "niemanie" pozwolenia na wyszynk?
Odpowiedz cytując
Stare 19-02-2013, 17:35
mariusz66 mariusz66 is offline
Junior

Standardowy ceny jak w Oslo 25 zl za półlitra....

ceny jak w Oslo 25 zl za półlitra....
Odpowiedz cytując
Stare 19-02-2013, 17:50
Fotka Użytkownika: Mason
Mason Mason is online now
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

Ach, żeby jeszcze był wybór jak w Olso...

Info z ich profilu na FB:
Cytat:
Zapraszamy na lutową akcję promocyjną.

Dla klubowiczów The Beer Store obniżamy serwowanie na miejscu oraz w restauracji Złota Kaczka.
Rejestracja kart klubowych trwa do końca lutego.

Zasady wydawania kart klubowych:
1. Zarejestruj się na FB The Beer Store
2. Napisz na priv swoje imię, nazwisko, kontakt.
3. Wiadomością zwrotną prześlemy numer klienta a następnie kartę.

Karta upoważnia do wszystkich promocji dla klubowiczów obowiązujących w danym sezonie.

Więcej szczegółów wkrótce.
Czekamy na rejestracje. Jeśli dostaniesz numer klienta bez karty możesz już korzystać z promocji.

Mason edytował/a post 19-02-2013 o godz. 17:51.
Odpowiedz cytując
Stare 19-02-2013, 22:34
Fotka Użytkownika: Piecia
Piecia Piecia is offline
PremiumUżytkownik

Miejscowość: Bialostociensis/ Warsovia
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
Sklep z możliwością konsumpcji na miejscu. W ofercie jedno lane - Erdinger pszeniczny o ile dobrze pamiętam. Cena 17 pln/0,5. Jeśli butelkowe spożywane na miejscu to doliczane jest extra 8 pln do ceny piwa. To chyba jedyne miejsce gdzie można się napić dobrego piwa w obrębie Centralnego, tyle że drożyzna koszmarna...
W obrębie Centralnego to się można napić w wagonie

Z resztą w pobliżu jest Karczma i zwłaszcza Spiskowcy Rozkoszy, które w sezonie wiosenno-letnim będą na tyle blisko, że godzinny "postój" nie będzie problemem

piję bo lubię!
Odpowiedz cytując
Stare 19-02-2013, 22:45
bojano bojano is offline
Member

Standardowy

Wybór piw jak na taki przybytek dość średni, ceny miażdżące... Przyszedłem, popatrzyłem, wyszedłem, zapomniałem... Aczkolwiek jest to alternatywa dla knajp z żywcem/tyskim/żubrem po 10 pln za 0.5... i chętnych nie brakowało
Odpowiedz cytując
Stare 19-02-2013, 22:49
Fotka Użytkownika: kloss
kloss kloss is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
Jeśli butelkowe spożywane na miejscu to doliczane jest extra 8 pln do ceny piwa.
8 zeta jedynie za możliwość wypicia piwa z butelki? Może za dodatkowe 8 łaskawie dodadzą plastikowy kubek?To już lepiej wsiąść w trampka i po paru minutach degustować w Czeskiej Baszcie.Patrząc od tej strony to piwo w Czeskiej wychodzi po złotówce plus 8 złotych za możliwość degustacji.Jedyny minus, że za złotówkę na wynos nie dadzą.
Odpowiedz cytując
Stare 20-02-2013, 07:38
Fotka Użytkownika: danhaj
danhaj danhaj is offline
Senior

Miejscowość: Kraków
Standardowy

Logo wydało mi się znajome, nie mówiąc o nazwie. Zasugerowanie się przez ten sklep nazwą i logo pewnej kanadyjskiej sieci jest wręcz niesmaczne. Nawet styl czcionki podobny. Może to ich polski oddzial?
http://www.thebeerstore.ca/
Odpowiedz cytując
Stare 20-02-2013, 08:31
legart legart is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bojano Wyświetlenie odpowiedzi
Wybór piw jak na taki przybytek dość średni, ceny miażdżące... Przyszedłem, popatrzyłem, wyszedłem, zapomniałem... Aczkolwiek jest to alternatywa dla knajp z żywcem/tyskim/żubrem po 10 pln za 0.5... i chętnych nie brakowało
Ano średni - z polskich (z tego co widziałem przed feriami) Krajan, Witnica, Amber, Kormoran i coś tam jeszcze, Czechy - oprócz koncerniaków (Kozel, Radegast, Gambrinus etc) Opat i Skalaki, Niemcy też popularne - DAB, Erdinger. Krombacher, trochę ponad przeciętność - Engel zaczynający się od 9,5 pln, Wielka Brytania - głownie piwa z Greenie King oscylujące koło 12 pln, najciekawsza chyba Belgia - w "szampanówkach" 0,7litra Urhetyp i Petrus, oprócz tego jakies lambiki i trapiści. Acha i miłośnicy piw hiszpańskich (hehe) tez maja swoją półeczkę.

Jak dla mnie to taki sklep piwny dla "młodych wykształconych z wielkich miast". Przeciętnie zorientowany piwosz kupi mniej więcej (no gdzieś tak 4/5 asortymentu) to samo w zwykłym markecie sporo taniej.
Odpowiedz cytując
Stare 20-02-2013, 11:11
purc purc is offline
Senior

Standardowy

Acha i miłośnicy piw hiszpańskich (hehe) /cytat z legarta/
Nomada Brewing - zaraza rewolucyjna dotarła i tam /spóirz na oceny na Ratebeer _IPA.Porter,Stout/ i przestaniesz się śmiać.

purc edytował/a post 20-02-2013 o godz. 11:12.
Odpowiedz cytując
Stare 20-02-2013, 11:27
legart legart is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika purc Wyświetlenie odpowiedzi
Acha i miłośnicy piw hiszpańskich (hehe) /cytat z legarta/
Nomada Brewing - zaraza rewolucyjna dotarła i tam /spóirz na oceny na Ratebeer _IPA.Porter,Stout/ i przestaniesz się śmiać.
Ino że w Beer Store to raczej Estrella Damm, Alhambra czy San Miguel (kojarzące się z szeroko pojętym słońcem i plażą) niż ww rarytasy można nabyć... i obawiam się hiszpańskiego IPA czy stoutu to ja długo nie będę miał okazji skosztować....

Po prostu rozbawiła mnie spora półka z hiszpańskimi eurolagerami wciśnięta między Anglię i Belgię

legart edytował/a post 20-02-2013 o godz. 11:28.
Odpowiedz cytując
Stare 20-02-2013, 11:41
purc purc is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika legart Wyświetlenie odpowiedzi
Ino że w Beer Store to raczej Estrella Damm, Alhambra czy San Miguel (kojarzące się z szeroko pojętym słońcem i plażą) niż ww rarytasy można nabyć... i obawiam się hiszpańskiego IPA czy stoutu to ja długo nie będę miał okazji skosztować....

Po prostu rozbawiła mnie spora półka z hiszpańskimi eurolagerami wciśnięta między Anglię i Belgię
Poczekaj chwilę - włoskie rarytasy /Toccalmatto/już pijemy w Omercie. Przyjdzie pora też i na hiszpańskie /oczywiscie nie w Tarasach/.
BTW - pamiętasz ,że dziś IPA z Nomada w CZB?
Odpowiedz cytując
Stare 20-02-2013, 11:51
legart legart is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika purc Wyświetlenie odpowiedzi
Poczekaj chwilę - włoskie rarytasy /Toccalmatto/już pijemy w Omercie. Przyjdzie pora też i na hiszpańskie /oczywiscie nie w Tarasach/.
BTW - pamiętasz ,że dziś IPA z Nomada w CZB?
Aż za dobrze pamiętam - o 18:30 odbieram dziecko z jednych zajęć pozaszkolnych i zawoże na kolejne, a nawet jakbym na chwilę się wyrwał z rąk rodzinki to i tak moje zatkane zatoki i gardło nie dały sie cieszyć ani aromatem ani smakiem czeskiej IPA. Liczę że Karolowie kiedyś jeszcze sprowadzą coś beczkowego z Nomada.

Wracając do Beer Store to w sumie ze 3 razy zachodziłem, a nie kupiłem ani jednego piwa. Ale może się jeszcze rozwiną w kierunku zwykłych ludzi.

legart edytował/a post 20-02-2013 o godz. 11:52.
Odpowiedz cytując
Stare 20-02-2013, 15:14
Blister Blister is offline
Junior

Standardowy

Bardzo drogo; nachalna i jednocześnie umiarkowanie zorientowana obsługa; wewnątrz sklepu jest bardzo gorąco, co w przypadku lagerów, pilsów czy pszenicy nie rokuje najlepiej...
Odpowiedz cytując
Stare 21-02-2013, 11:33
gaz4 gaz4 is offline
Senior

Standardowy

Wczoraj odwiedziłem ten sklep. Wybór dosyć spory, obsługa nachalna, ale brak jej fachowej wiedzy, może z czasem się wyrobi. Odnośnie cen zważając na miejsce w jakim znajduje się ten sklep to tragedi nie ma większośc piw jest droższa niż gdzie indziej, ale nie tak jak w Joli. Jednak można znaleść też piwa w normalnej cenie: Skalaki 3,5-4,5zł Samuel Adams Boston Lager 6zł, BD Punk Ipa 10 zł.
Odpowiedz cytując
Stare 21-02-2013, 15:14
legart legart is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gaz4 Wyświetlenie odpowiedzi
Samuel Adams Boston Lager 6zł
To może dam im szanse. Są jeszcze inne amerykańce?
Odpowiedz cytując
Stare 21-02-2013, 20:56
gaz4 gaz4 is offline
Senior

Standardowy

Na razie nie.
Odpowiedz cytując
Stare 21-02-2013, 21:07
legart legart is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gaz4 Wyświetlenie odpowiedzi
Na razie nie.
dzięki
Odpowiedz cytując
Stare 22-02-2013, 11:59
Qruq Qruq is offline
Senior

Miejscowość: Żalibórz
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika legart Wyświetlenie odpowiedzi
To może dam im szanse. Są jeszcze inne amerykańce?
Podejrzewam że ten Boston Lager to brytol
Przynajmniej taki widziałem w MiniEuropie, warzony na licencji gdzieś w Anglii, nie pamiętam gdzie niestety...

бухло победит зло!
Odpowiedz cytując
Stare 22-02-2013, 12:14
Fotka Użytkownika: Livres
Livres Livres is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Qruq Wyświetlenie odpowiedzi
Podejrzewam że ten Boston Lager to brytol
Przynajmniej taki widziałem w MiniEuropie, warzony na licencji gdzieś w Anglii, nie pamiętam gdzie niestety...
Shepherd Neame.

http://www.shepherdneame.co.uk/brand...s-boston-lager

Co do pochodzenia tego dostępnego w The Beer Store, mam nadzieję go dziś zweryfikować, choć wobec braku innych piw z USA również obstawiam angielski rodowód.
Odpowiedz cytując
Stare 22-02-2013, 14:30
emes emes is offline
Nadszyszkownik Chmielowy

Standardowy

W niedzielę chyba obejrzę ten sklep. Gdzie on dokładnie jest, żeby go nie szukać ? Według zdjęcia wygląda mi na parter, tam gdzie są w większości restauracje, obstawiam też drugie piętro. Trafiłem ?
Odpowiedz cytując
Stare 22-02-2013, 14:34
Fotka Użytkownika: docent
docent docent is offline
Senior

Miejscowość: wawa natolin
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
W niedzielę chyba obejrzę ten sklep. Gdzie on dokładnie jest, żeby go nie szukać ? Według zdjęcia wygląda mi na parter, tam gdzie są w większości restauracje, obstawiam też drugie piętro. Trafiłem ?
Na samym dole, po prawej stronie od Alberta, znaczy Kerwura
Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!
Odpowiedz cytując
Stare 22-02-2013, 14:38
emes emes is offline
Nadszyszkownik Chmielowy

Standardowy

Dzięki.
Odpowiedz cytując
Stare 24-02-2013, 18:59
Fotka Użytkownika: MLT
MLT MLT is offline
piwolub plamisty

Miejscowość: Kwidzyn
Standardowy

I ja zaliczyłem ten sklep. Asortyment bez perełek, ale dość duży.Ceny na niektóre piwa (jak na to miejsce) całkiem przyjazne. Ja kupiłem dwa piwa z Czech w cenie o ponad 1zł niższej niz w innym warszawskim sklepie z piwem.
Odpowiedz cytując
Stare 24-02-2013, 21:01
emes emes is offline
Nadszyszkownik Chmielowy

Standardowy

Ceny droższe od tanich sklepów, ale jak ktoś chce jechać pociągiem z Dworca Centralnego gdzieś w Polskę, czy zagranicę i nie ma zrobionych zakupów piwnych, to jest to dobry sklep na takie okazje. Trochę droższe ceny, ale na Dworcu Centralnym nie ma nic lepszego. Chyba, że Kerfur zrobi coś takiego jak kiedyś Piotr I Paweł w Blue City i zacznie sprzedawać piwa niszowe, co przyczyniło się pewnie do likwidacji sklepu Gambrinus.

Tam nie ma takiej możliwości, żeby piwa były tanie, ten sklep musi płacić prawdopodobnie ok 50 000 tysięcy złotych samego czynszu. Żeby sobie z obrazować ceny najmu na Dworcu Centralnym, to była ostatnio taka afera z kantorem na Dworcu Centralnym. Mały kantor, którego właściciel przestał opłacać wcześniej zaakceptowany czynsz 56 tys. złotych miesięcznie. Interesy się pogorszyły, nie chciał płacić tego czynszu, ale też nie chciał się wyprowadzić z lokalu i domagał się przywrócenia starych czynszów w wysokości 8 tys. złotych, bo na tyle go było stać.

Przykład ceny, którą, niestety niedokładnie, zapamiętałem. Np taki Kormoran Jasny kosztuje prawie 5 zł. W tej kwocie kilka piw akceptowalnych też jeszcze można by znaleźć. W sytuacji awaryjnej, podróży pociągiem, bez wcześniejszych zapasów, na razie chyba nie ma w okolicy lepszej alternatywy.

Jest tam też kilka różnych zestawów z pokalami. W niedzielę w stolicy chyba mało jest sklepów, z takim asortymentem prezentowych zestawów.
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie