Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Lublin - miejsca piwne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4312

    #31
    Przy okazji, jeśli chodzi o sklepy: kiedyś już miałem dodać przybytek pod nazwą Galeria Trunków. Alkohole przy ul. Jana Sawy 1B (pawilon za blokiem w którym jest duża Biedronka i prawie naprzeciwko Żabki w tymże samym bloku za rogiem). Na początku był dość ciekawy wybór, potem siadło i niemal wyłącznie koncernówka była dostępna, teraz od kilku miesiący zawsze można dostać po kilka Kormoranów, Ciechanów, Lwówków, Raciborzów i Miłosławiów.
    Poza tym koncernowe Czechy (Kozel, etc.)
    Czyli taki zestaw mniejszych browarów, który pojawia się już nie tylko w sklepach specjalistycznych. Dla porządku jednak sygnalizuję także obecność tego sklepu.

    Comment

    • fans
      Senior
      • 04-2010
      • 195

      #32
      Jako środek lokomocji polecam autobus na szelkach.Dla wielu przyjezdnych jest on sporą ciekawostką.

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4312

        #33
        Niestety, na szelkach nie dojedzie się na przykład do Monte di Vino...

        Comment

        • tomolek
          Hophead
          • 05-2006
          • 1752

          #34
          Eeeee tam, paręset metrów "z buta", w sam raz na przewietrzenie głowy
          www.ohbeautifulbeer.com

          www.mateuszdrozdowski.pl

          „Kwaśny Edi herbu Koreb

          Comment

          • Prusak
            Senior
            • 07-2005
            • 4312

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
            Whisky Caffe też zasługuje na osobny wątek.
            Po kolejnej wizycie jednak nie.
            Z Pernstejna został tylko zabłąkany Porter w butelce. Lane Solut... i tyle. Raczej dla miłośników innych trunków.

            Comment

            • Prusak
              Senior
              • 07-2005
              • 4312

              #36
              Ze zdziwieniem czytam w innym wątku, że w Auchanie można dostać coś ciekawego.
              Ale nie w Lublinie, gdyby się ktoś wybierał. Pod względem piwnym kompletna klapa.

              Comment

              • Prusak
                Senior
                • 07-2005
                • 4312

                #37
                Taki fakt do odnotowania: na starówce pojawiła się knajpa pod długą nazwą "Kuchnia Jezuicka (lub Klasztorna, nie pamiętam). Galeria Pub Restauracja" (ul. Jezuicka 4). Wchodzimy i widzimy z nalewaka piwo Klasztorne. Pytam skąd? Z Pokrówki. Pytanie tylko, które to chełmskie piwo pod nazwą pasującą do lokalu, ale tego już mi nikt nie powie. Poza tym kilka butelek z Pokrówki, Lager, Magnus...
                Nie warto zakładać oddzielnego wątku.

                Comment

                • Prusak
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 4312

                  #38
                  Czy ktoś może widział w Lublinie Jurajskie z Ostropestem? Na Kalinie, na Wieniawskiej? Na Jutrzenki i na Okopowej nie mają...

                  Comment

                  • Prusak
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 4312

                    #39
                    Niestety, ani strony www, ani fejsgłupa na razie nie mają. Wątku nie zakładam, bo nie byłem w środku, ale przejeżdżąjąc zauważyłem coś ciekawego. Beer Geek. Kraft Store. Piwo z beczki do buteleczki i Już otwarte. Takie napisy na sklepie przy ul. Narutowicza 76.
                    Dostrzegłem jeszcze godziny otwarcia, tych nie jestem pewien, ale chyba 11.00 - 23.00.
                    Jako że nie będę mógł przez najbliższe dni tego sprawdzić, może ktoś zajrzy i założy wątek.
                    Niewiele widziałem, ale z treści napisu reklamowego wywnioskować można, że mają w sklepie nalewak (a może nalewaki?), a i przez okno widziałem regały z butelkami.
                    Last edited by Prusak; 05-12-2015, 15:57.

                    Comment

                    • yaro74
                      PremiumUżytkownik
                      • 09-2012
                      • 2089

                      #40
                      Sklep jest na Narutowicza 78 i mają stronę na FB:
                      Beer Geek, Lublin. 2245 osób lubi to · 17 osób mówi o tym. Sklep poleca szeroki wybór piw polskich i zagranicznych.

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        #41
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                        Wątku nie zakładam, bo nie byłem w środku
                        Jedno drugiemu nie przeszkadza, a wręcz pomogłoby innym odwiedzić i wtedy opisać.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • Prusak
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 4312

                          #42
                          Już założyłem, korzystając z pomocy kolegi, który postował powyżej.

                          Comment

                          • Prusak
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 4312

                            #43
                            Jeszcze jeden sklep, w którym można dostać prawie komplet z Pinty ze trzy, cztery kontraktowce, na pewno Birbant i Perun plus pojedyncze inne niekoncernowe, okraszone Perłą i Harnasiem. To jednak za mało, by zakładać mu oddzielny wątek, tym bardziej, że lokal głównie nastawiony na wina, ale jeśli ktoś nie ma w okolicy innego...
                            Nazywa się to: Salon Win i Alkoholi Cantina, Chodźki 25.

                            Comment

                            • olie
                              Senior
                              • 06-2011
                              • 777

                              #44
                              Padbar, Grodzka 1. 8 kranów, wygląda, że głównie polscy rzemieślnicy. Miejsce do zbadania.

                              Comment

                              • Prusak
                                Senior
                                • 07-2005
                                • 4312

                                #45
                                W Lublinie "rewolucja piwna" jednak w odwrocie. Po zlikwidowaniu pięciu sklepów nie można już w centrum poza dwoma miejscami na Narutowicza znaleźć miejsca, gdzie piwosz mógłby sobie powybrzydzać. Zostały sklepy na obrzeżach: Konstantynów, Rogatka Warszawska, Czechów, Kalinowszczyzna, w pasie dzielnic południowych i wschodnich, od Zemborzyc po Tatary - nic.
                                No i ciągle wiele piw dostępnych w innych częściach kraju tu nie dociera. Poszukując nowości (nie tylko jako sztuka dla sztuki i chęć zaliczenia) można popaść w przygnębienie.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎