Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fuller's, London Black Cab Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Noriusz81
    Senior
    • 11-2008
    • 388

    Fuller's, London Black Cab Stout

    Griffin Brewery,
    Fuller's London Black Cab Stout,
    but. 500 ml, zaw. ekstr. 11,5 %, zaw. alk. 4,5 % obj.,
    najlepiej spożyć przed 30.09.2013

    barwa - czarna, nieprzejrzysta;
    piana - beżowa, delikatnie oblepia szkło, opada do cienkiej warstwy i pierścienia - które po "zakręceniu" tulipanem lekko się wzmagają;
    aromat - wyczuwalne: gorzka czekolada, biszkopty, orzechy, kawa, palony słód;
    smak - dobrze połączone gorzkie akcenty czekoladowe, z charakterystyczną dozą kawowej kwaskowatości, zakończone "popiołowym" finiszem;
    wysycenie - średnioniskie

    Baaardzo smakowity, godny polecenia dry stout.
    Liczba wypitych rodzajów piw: 4688 ze 190 krajów
    Liczba kapsli z piw, które wypiłem:
    2286 ze 162 krajów
    Noriuszowe piwa - zdobyte kraje
  • Noriusz81
    Senior
    • 11-2008
    • 388

    #2
    Brakująca wizualizacja:
    Attached Files
    Liczba wypitych rodzajów piw: 4688 ze 190 krajów
    Liczba kapsli z piw, które wypiłem:
    2286 ze 162 krajów
    Noriuszowe piwa - zdobyte kraje

    Comment

    • wpadzio
      Senior
      • 06-2011
      • 2645

      #3
      Fuller's, London Black Cab Stout

      Trochę dziwi brak tego piwa w browarbizowej bazie, biorąc pod uwagę markę producenta. No to będę pierwszy. London Black Cab Stout ma 11,5% ekstraktu i 4,5% alkoholu. W składzie dodatkowo owies.

      Rubinowo połyskuje podczas nalewania. Po nalaniu zaś nieprzejrzysty najczarniejszy brąz.
      Beżowo-brązowa piana, początkowo całkiem wysoka, o średniej teksturze. Opada do trwałej, cienkiej pierzynki, przy okazji zostawiając niewielkie wzorki na ściankach szklanki.
      W zapachu piwo jest wyraziste. Wyczuwalne mocne stoutowe, palone, kawowe, karmelowe aromaty.
      Smak wytrawny, lekko chlebowo ostry. Silne palone nuty. Do tego kawowe, karmelowe i czekoladowe odcienie. Na podniebieniu wyraźna i długo utrzymująca się palona goryczka. Nieznacznie kwaskowe w odbiorze.
      Nagazowanie niskie, prawidłowe dla stylu. Treściwość nie jest zbyt duża, piwo ma mimo wszystko gładki charakter.
      Butelka w charakterystycznym kształcie najnowszej serii browaru. Bardzo ciekawa etykietka z czarna taksówką, utrzymana w czarno-szarej szacie kolorystycznej, ze złotymi i białymi akcentami w liternictwie. Kapsel czarny ze złotym gryfem - symbolem browaru.

      Zacny stout, który w zasadzie nie podlega krytycznym uwagom. Osobiście może co najwyżej podniósłbym nieco treściwość - pomimo dodatku owsa jest naprawdę nieduża. Generalnie jednak Black Cab Stout to naprawdę piwo z prawdziwie czarnym charakterem. W pełni zasługuje na 9 w skali 1-10.
      Attached Files
      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
      Serviatus status brevis est
      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Świetny stout, piję dziś to piwo pierwszy raz i jestem bardzo zadowolony. Jedyna może wada, to taka, że piwo jest trochę za wodniste, ale po kolei...

        Kolor czarny, gdzieś tam pod światło jakieś malutkie oczko rubinu pojawia się.
        Piana kremowa, gęsta, może i mogła trwać dłużej i przede wszystkim wyżej, ale ślad na końcówce jest wręcz jak z maślanki. Trochę martwi osad u góry szklanki.
        W zapachu dominuje paloność, która ociera wręcz się o wędzoność, ale karmel to wszystko ładnie uspokaja. Brakuje kawy naturalnej, bo zbożowa jest.
        Smak jest delikatny, ale można oczywiście cieszyć się tym piwem. Palony słód odpowiednio wysoki i daje on przyjemny kwasek. Kawa wyraźniejsza niż w aromacie, nawet bardziej ziarnista i typu Arabica niż zbożowa. To nie koniec... czekolada gorzka, z dużym procentem kakao jeszcze uprzyjemnia picie tego stoutu.
        Wysycenie niskie, wygląd jak na zdjęciu kolegi wyżej.

        Bardzo mi smakowało, ale więcej ciała słodowego bym poprosił. Piwo z datą do 23.07. 2015.

        Comment

        • yaro74
          PremiumUżytkownik
          • 09-2012
          • 2089

          #5
          Dziś dopiero piłem to piwo i natrafiłem na ten temat.

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wpadzio Wyświetlenie odpowiedzi
          Trochę dziwi brak tego piwa w browarbizowej bazie, biorąc pod uwagę markę producenta.
          Okazuje się, że Wpadzio nie miał racji, bo temat istniał wcześniej, tylko Noriusz81 wprowadził to piwo pod nazwą browaru Griffin, a jest to ten sam browar w Chiswick:


          Co do piwa, to niewiele przez te prawie 2 lata się zmieniło, może za wyjątkiem wyczuwalnych orzechów w aromacie i nieco większej kwaskowości. Niestety dalej treściwość jest zbyt mała i piwo jest trochę wodniste, jednak i tak jest bardzo smaczne.
          Opakowanie bez zmian.
          Last edited by yaro74; 27-08-2016, 20:08.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎